Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szóltak már be, kutyasétáltatá...

Szóltak már be, kutyasétáltatás közben?

Figyelt kérdés
Sétáltatam az 5 hónapos német juhászom a parkban (nincs kutyafutató a városban, így nem tudom oda vinni) és elengedtem had fusson. Tudom, hogy sokan félnek a kutyáktól, ezért ha vki arra jön megfogom. Ma is megfogtam, ennek ellenére egy férfi odajött és megkérdezte, hogy merem hagyni, hogy póráz nélkül futkoson. Mondtam, hogy senkihez se ment oda, tehát nem értem a problémáját. Erre azt mondta, hogy "egy ekkora nagy dögöt felelőtlenség így elengedni, mert bárkit megtámadha"-5 hónaposan nagyon nagy mondhatom, meg nem is támad, inkább csak játszana mindenkivel.
2010. aug. 18. 20:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég sok érdekes kommentet olvastam...

Azért nem kéne leszólni azokat a kutyatartókat akik rendesen mindent betartanak!

Meg ha már törvény... ugyebár össze kell szedni a kutyapiszkot. Hol vannak kihelyezett zacskók h össze lehessen szedni? Hol van kihelyezett kuka amibe ki lehet dobni? ÉN RENDSZERESEN ÖSSZESZEDEM! Saját költségeimen megveszem a zacskót, nincs is ezzel akkora baj, hiszen vállaltam h kutyát tartok. DE, bele kell dobnom egy sima kukába, ami kb 1 km-terenként van. Addig meg lóbáljam a kezembe a "csomagot"? Nagyon higiénikus mondhatom!


A másik. Ha már a kutyások vannak leszólva. A csövesnek aki az ÓVODA ELŐTTI bokorba szarik, amikor hozod el a gyereket, annak nem kell szólni h szedje össze? Persze h nem mert az talán még meg is verne.


A kisgyerekes anyukának ne szóljak rá a gyerekére amikor a kertemből tépkedi ki a virágot? Meg azt nézi homokozónak? Frissen ültetett virágokat ás ki? Ja, persze, hát nem lehet rászólni!


A hülye kutyás meg nyeljen le mindent? Ne vegyen levegőt sem mert neki kutyája van?


Azért magukba nézhetnének az egyes emberek is! Főként azok akik mindig hibát találnak a kutyásokban.

2010. aug. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim ***** válasza:
100%

egyszer beszólt egy pasi:

"hú de kinyalnálak"

a válaszom ez volt:

"fiú a kutya"


:))

2010. aug. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:
hellosztok!ez nem ide tartozik de már az is csoda hogy a kutyák elfogadtak társként mármint minket embereként és eltűrik hogy parancsokat adjunk nekik ki,rá rakjuk a porázt,nyakörvet,és tanitsuk,munkára fogjuk és ök hajlandóak tanulni is.de nekik is lelkük van és érzéseik ahogy sokan mondják hogy a kutya nem szeret,meg csak a szaporodást semm élvezi stb...ezt senkisem tudhatja de az igen hogy van érzése és sokall több mint bármelyik embernek mert a kutya nem gyűlől senkit,nem külöbözteti meg a fekete börüeket a fehértől avgyis nem fajgyűlölő,és a gazdájáért vagy azért akit igazán szeret az élete árán is meg védi és nem azért mert mi ezt meg tanitotuk neki!mi emberek semm vagyunk színte másak mint a kutyák csak mi más faj más részekell vagyunk meg áldva de ugyanúgy szeretünk,érezünk,és ugyan ugy emlösök vagyunk csak mi magyarúl beszélünk de ez most olyan hogy egy magyar nywelvet tanúlt életében csak az nem fogja érteni pl:az orosz nyelvet ha csak meg nem tanúlja,a kutyák is,macskák,nyulak és minden állat más nyelven beszél mint mi is pl:angol,spanyol,magyar,ukrán stb...lehet hogy nem értjük öket de ök is élölények és van saját törvényük és érzéseik.el lehet engedni nyugotan persze csak anak kijelölt hely vagy park hisz emberek mindenhól vannak és kell a mozgáz és élmények nekik is és nem csak a kertben kuskadjon.na ennyi.lehet hogy totál hü.lyének néztek de ez az igazság
2010. aug. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 anonim ***** válasza:
6%

Én nem olvastam végig mind a 7 oldalt(kommentek), de álljon már meg a menet. Ne hogy még az legyen a rossz ember, aki fél attól, hogy megharapja egy kutya, ami elvan engedve. Basszátok meg akkor keressetek, olyan helyet a kutya szabadon engedésére, ahol nem mászkálnak az emberek. Nagyon érdekesek vagytok ám -.-' még jó hogy nem az az ember a bűnös aki kimer menni az utcára, mert mondjuk elkell mennie egy boltba, és útközben meg találkozik, egy szabadon futkorászó kutyával. Nem arra való az a hely, akkor ne engedd el. Uhhh nagyon idegesítőek vagytok! És még azt hiszitek, hogy nektek van igazatok?

Már írta valaki, hogy nem tudhatod, hogy fog reagálni a kutyád, egy síró/rohangáló gyerekre. Egy macskára vagy bármire...

És igenis, kihívhatják rád a rendőröket, mert ezt büntetik! Egyes ilyen "parkokban" még az is felvan tüntetve, hogy ne vidd be a kutyát... erre az első alkalomkor beviszik...

Ha pedig megharap valakit a kutyád, akkor meg még te leszel felháborodva, hogy minek ment oda az az ember? ...

Dantes vagy ki, meg írt, valami olyasmit, hogy az eldobott csikkek, meg ilyenekért, mért nem panaszkodik senki. Hát azért, mert az eldobott csikk, nem fog megtámadni téged.

2010. aug. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 anonim ***** válasza:
100%

De igen, egy normális gazda tudja hogy reagál egy macskára vagy akármire a kutyája. Már fejlettebbek vagyunk mint hogy misztikus, megbízhatatlan fenevadnak nézzük az állatokat. A gyereket meg nevelje meg az anyja ahogy én a kutyámat, mert neki semmivel sincs több joga hozzánk jönni mint az én kutyámnak oda menni, amit amúgy sem tesz meg soha, mert hidegen hagyják az emberek.

Ugyan már! Emberek mindehol vannak, akkor mi most ne tehessük ki a lábunk pár hülye miatt? Akinél nincs kihalt terület annak már nincs joga kutyához...? Hát vegyenek már vissza...

2010. aug. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 anonim ***** válasza:
100%
Figyu, ennyi erővel bármikor neked eshet valaki és pisztolyt tarthat a fejedhez, vagy egy csöves letámadhat stb. És nyilván, ha tudom, hogy agresszív a kutyám, nem engedem el pórázról. De ha kiskora óta szocializálva van, sokat foglalkoztak vele és szófogadó, akkor igenis el lehet engedni. Nyilván nem játszótéren, de egy parkban miért ne lehetne.
2010. aug. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 anonim ***** válasza:
9%

Lehet, hogy te tudod, hogy szocializált a kutyád, de egy tizenéves nem fogja tudni. És elhiheted, nem szívesen találkozik szembe az ember, egy vadidegen kutyával egy olyan helyen, ahol elvileg (max) pórázzal járkálhatna.

Ezen nem nektek kéne felháborodni. És valószínüleg nem véletlenül lett az ilyen "szabadon engedések" törvénybe megtiltva.

2010. aug. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim ***** válasza:
És ha pórázra rakom akkor mi van? Bármikor elszakadhat a nyakörvvel együtt... -.-" De most komolyan... Vagy orra eset és kicsúszik a kezemből... Akkor ki se lépjek a házból mások miatt? Engem meg a zöld ruhás emberek zavarnak meg a kisgyerekek, de mégsem várom senkitől hogy tekintettel legyen rám... Ha fél a kutyától akkor ne jöjjön oda, én garantálom hogy minden embert NAGY ÍVben kikerülök és inkább az a bakj hogy üldöznek a kutyuskázással és nem értik meg hogy nem lehet...
2010. aug. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:
Amúgy pedig azért mert valami törvány még nem szentírás. Mindenki tudja hogy ez egy rossz és buta törvény, olyanok hozták akik kutyát még messziről sem láttak vagy akik ugyanúgy sőt még jobban elengedik, nem nevelik a kutyájukat...
2010. aug. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:42: Nem, a csikk nem támad meg. De szerintem a kutya piszok se támad meg. Én legalábbis támadó kutya szarról még nem halottam.

De feltételezem a kutyára gondoltál. Egy jól nevelt. kutya sem támad meg senkit.


Ellenben, a ,,jól nevelt" szemetelők miatt ,úgy néz ki minden utca, mint egy csöves lepra telep.


És lehet, hogy te nem tudhatod, hogy reagál a kutyád egy kis gyerekre, vagy egy macskára. Én tudom, és tudom fegyelmezni is.

Ne magasból indulj ki.


De most komolyan, mit ajánlasz? Ahol nincs normális hely a kutyák szabadon futtatásra, ott

- ne sétáltassunk kutyát

-csak pórázzal vigyük

-ne is tartsunk kutyát


Tényleg érdekelne, hogy melyik megoldást javasolnád, hátha ezek a ,,hülye kutyások" tanulnak valamit tőled.

2010. aug. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!