Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szóltak már be, kutyasétáltatá...

Szóltak már be, kutyasétáltatás közben?

Figyelt kérdés
Sétáltatam az 5 hónapos német juhászom a parkban (nincs kutyafutató a városban, így nem tudom oda vinni) és elengedtem had fusson. Tudom, hogy sokan félnek a kutyáktól, ezért ha vki arra jön megfogom. Ma is megfogtam, ennek ellenére egy férfi odajött és megkérdezte, hogy merem hagyni, hogy póráz nélkül futkoson. Mondtam, hogy senkihez se ment oda, tehát nem értem a problémáját. Erre azt mondta, hogy "egy ekkora nagy dögöt felelőtlenség így elengedni, mert bárkit megtámadha"-5 hónaposan nagyon nagy mondhatom, meg nem is támad, inkább csak játszana mindenkivel.
2010. aug. 18. 20:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:
9%

Elég szomorú, ha a kutyádat nem tudod a pórázon megtartani. Elszalad? Akkor te nem is tudsz neki, annyira parancsolni, hogy ha bármire is rátámadna vissza menjen hozzád...


"tegnap 20:41" , lehet rossz törvénynek látod/látjátok, de egy kisgyerek biztos, nem akar egy nagyobb testű kutyával találkozni ami szabadon rohangál. Lehet nem fogja megtámadni, de ezt szegény kölyök honnan tudná?

És igen nekem is van egy kutyám, de én tudok neki itt olyan helyet biztosítani ahol elengedhetem, és biztosan nem találkozik majd egy gyerekkel. És pont emiatt (hogy tudom neki, biztosítani a helyet ahol szabad lehet) mertem bevállalni, és nem egy kis palotapincsi méretű kutyáról van szó, hanem egy nagytestűről.


Dantes javaslom olyankor sétáltasd a kutyád, amikor a gyerekek még/már nincsenek az utcán ;)

2010. aug. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem ha vki fél a nagykutyáktól, persze nem lehet mindenki nagy fanatikus. Na, de amikor elkezd nekem hisztizni az anyuka (AZ Ő KÖLKE JÖN ODA) h azonnal tegyem pórázra az alig 30 cm-es, 7kg-s plüsskutyámat (mert azt még senki nem mondta rá h véreb), na az a pillanat az amikor úgy el tudnám küldeni a halálba h megemlegetné.

Olyan helyen sétáltatom a kutyámat ahol KIJELÖLT FUTTATÓ van, ennek ellenére állandóan nekem pofáznak. Az összes kutyással egy placcon vagyunk, még azt sem lehet mondani h direktbe besétálunk a kisgyerekesek, sétálók, bámészkodók közé. Tiszteletben tartjuk h esetleg félnek a kutyáktól, vagy a kutyák a játék hevébe el ne sodorjanak vkit. Mégis sok paraszt, cseszik rá és átvág a 20 kutya között (yorkitól a bernáthegyiig mindenféle) és még neki áll feljebb ha játék közben véletlenül nekiszaladnak a térdének (a kutya szarik rá, egyből továbbszalad). Kérdem én, hol van akkor a tisztelet felénk??? SEHOL! Mindig a kutyás a bunkó és a rossz, mert nem figyel oda. Nehogymár csak nekem kelljen meghúzni magam, mert kutyám van.

Amúgy pedig igenis szoktam sétálni a városban is PÓRÁZ NÉLKÜL. Amíg semmilyen vérengzést (hahaha) nem követ el a kutyám és tudom h hogyan reagál, addig nem is fogom megkötni.


Jaaa, és még annyit h az is nagyon klassz h a 15 éves kis divatmajmok miatt, akik vetetnek első kutyának egy amstaff-ot, a többi kutyást is lenézitek, mert biztos nem tudja megnevelni a kutyáját.

Ha pedig vki esetleg fél a kutyától, akkor normálisan is oda lehet szólni h "kérem fogja meg, mert félek tőle" Ennyire nehéz lenne??? El kéne gondolkozni és egy kis EMBERSÉGET, TISZTELETET tanulni egyes embereknek!

2010. aug. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 anonim ***** válasza:

Igen, valószínűleg a kistestű kutyád nem fog senkit bántani. De a kérdező 5 hónapos németjuhásza azért már nem olyan kicsi. Persze sokkal nagyobb lesz, na de akkor is.


Az pedig teljesen más, ha egy anyuka provokálja ki, és még neki áll feljebb. Azt megértem.

A kijelölt futtatókon meg sok vízet nem zavarhatna. Ugyhogy azokat az embereket meg nem értem, akiket még ott is zavarja. Én nem erről beszéltem. Hanem azokról a helyekről, ahol az felnőttek/gyerekek egyaránt vannak, ahol kutyát nem lehetne elengedni. Ott igenis tartsátok magatok mellett a kutyát, és csak olyankor engedjétek el, amikor senki nem jár ott/ vagy csak olyan akit nem zavar ha elengeditek.


Az pedig, hogy egy 15 éves kis gyerek(!!) az amstaffját is szabadon engedi (mert ilyenre is volt már példa), ami ráadásul még nincs is megnevelve, és még ép hogy csak megkapta, botrányos. Hol fogja ő azt tudni, hogy mire mit reagál? Hogy fogja ő azt a kutyát, megállitani, ha neki megy valakinek, vagy csak elszalad? Na kérem, én az ilyen embereken vagyok felháborodva. Nem azokon, akiknél már több éve ott van a kutya, és még bír is a kutyájával./erőfölényről beszélek/

2010. aug. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 anonim ***** válasza:
100%

Persze, én megértelek téged is!

Az amstaff-októl én is tartok, és a környékünkön rengeteg van :( Van egy olyan akinek még 1 húzás van és elaltatják. Már 10 kutyával és 2 emberrel is elbánt. Ennek ellenére se szájkosár, se póráz. Na ezek azok a dolgok amikre én is ugrok. Csak sajnos ugyebár az ő köcsögsége miatt, a többi kutyást is megszólják. Ilyen világot élünk ... :(

2010. aug. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsóval kell egyetértenem. Nekem egy 70 kilós, csupa izom nagytestű kutyám van. Városban mindig pórázon sétáltatom, mert még nem érzem úgy, hogy bármilyen helyzetben be tudnám hívni (még szétszórt, fiatal). Viszont, így is beszólnak néha pl. az anyukák, hogy miért sétáltatok egy "ilyen" kutyát emberek között. Pedig barátságos, jóindulatú kutya. Soha nem akart nekimenni senkinek. És amikor pl. megyek állatorvoshoz, nem az én kutyám akar odamenni a gyerekhez, hanem a gyerek rohan oda hozzá. Talán inkább őt kéne megnevelni.
2010. aug. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:
Bocs, 10 34re írtam, hogy egyetértek.
2010. aug. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:
75%

Tanulj meg olvasni. Nem azt mondtam hogy elszalad a kutyám hanem azt hogy a nyakörv, póráz semmiféle biztonságot nem ad. Ellenben a NEVELÉS igen, az sosem szakadhat el vagy csúszhat ki a kezedből. És aki a neveletlen vagy veszélyes kutryáját tartja pórázon azé igenis elszalad ha valami baj van a felszereléssel... Gyerekek és emberek pedig mindenhol vannak. Nem fogom mindenhol őket kerülgetni mert semmivel sincs több joguk mint nekem. Az én kutyám többet és drágább iskolába járt mint azok a kölykök egész életükben...

Szóval lehet leszállni rólam, továbbra is póráz nélkül sétáltatom a jólnevelt kutyáim. Majd jobban betartom a szabaályt ha a többi ember is tisztelni fog és ha biztosítják hozzá a feltételeket... Mert még egy kukát sem képesek felszerelni embereknek nemhogy kutyáknak. De azért én kilométereken keresztül cipeljen és melegítsem a sz*rt... Majd ha nem fogják idegbeteg anyucik rámengedni a vadállat kutyájuk és nem szökik ki minden második házból egy veszélyes kutya akkor talán pórázra veszem, addig nem mert az lesz a veszte ha nem tud elmenekülni

2010. aug. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 A kérdező kommentje:

Nem ment oda senkihez a kutyám, mert láttam, hogy jön valaki és megfogtam.

Lehet, hogy a cigicsikk nem támad meg, de én már léptem bele és égette el a lábam. Mégse mondom minden cigiző emberre, hogy bunkó. Meg elég sok üveg is el van szórva. Az unokaöcsém 3-4 évesen (nem tudom pontosan) beleesett egybe és úgy elvágta az arcát, hogy a mai napig látszik a nyoma, pedig már 13 éves.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a vad, megbízhatatlan kutyákat sétáltassák póráz nélkül. Hanem azt, hogy az utcán nem ez az egyetlen veszélyforrás. A megbízható kutyákat meg nyugodtan lehet póráz nélkül sétáltatni és csak akkor megfogni, ha valaki jön.

2010. aug. 21. 16:53
 79/80 anonim ***** válasza:
100%

,,Dantes javaslom olyankor sétáltasd a kutyád, amikor a gyerekek még/már nincsenek az utcán "ű


Mindig vannak az utcán. Ha nem gyerekek akkor részegek, ha nem részegek akkor a fene tudja kik . Mindig vannak.


Egyébként, nem az emberek között sétáltattam. Város határban, mezőn, kinn a pusztában. A házak között meg póráz+szájkosárral vittem.


Ennek ellenére, állandóan beszóltak, belém kötöttek.

2010. aug. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 anonim ***** válasza:
100%

Húha, itt is rendesen folyik a vita.

Először is: nagyon bírom, hogy azt a néhány embert, aki hasznos és értelmes válaszokat ad, néhány másik elkezdi szidni (például, hogy biztosan könyvből tudja. Kit érdekel, hogy honnan tudja?), nem pedig örül, hogy nem csak 12 éves idióták írogatnak, akik azt hiszik nagyon okosak, mert kaptak egy zsebkutyát és már osztják is az észt, pedig fogalmuk sincs semmiről. Dantes például szerintem az esetek 99%-ában nagyon hasznos válaszokat ad, amiket én értékelek, pontozok is. Egyszer volt, amikor egy válaszával nem értettem egyet. Ti meg azért pontozzátok le, mert ... miért is? Mert szerintetek nem tapasztalatból beszél. Egyébként meg úgy vettem észre, hogy nagyon fontosnak tartja a kutyák érdekeit (amit nektek is kéne). És mellesleg olyanokat ír, amiket csak tapasztalatból lehet tudni. Tehát ha felteszek egy kérdést, akkor azt várom, hogy ilyen emberek válaszoljanak. Nem tudom, hány év tapasztalat van mögötte, és hogy ő hány éves, de elég sok jó választ tud adni.

Egyébként a kérdésre válaszolva: Nekem még nem nagyon szóltak be, igaz, kölyökkutyám van, az előző kutyám meg még kiskoromban volt, és szegényt nem nagyon vittük sehova.

A mostanival naponta 2 órát sétálok. Lesz ez még több is, csak most már ennyitől elfárad. Pórázon viszem mindenhova, a szart mindig felszedem utána. És megőrülök attól, hogy tele van szeméttel minden, mert nem lehet nyugodtan sétálni, mert a kutyám minden zsebkendőt és papírt meg akar kóstolni. Éppen próbálom ezt megszüntetni, nevelni, csak hát elég kíváncsi természetű.

Egyébként erre sincsenek kukák, van, hogy 2 órán keresztül cipelem a szart a kezemben. De ma például voltunk Budán, ott sétáltunk, 5-10 méterenként volt kuka, mindegyik oldala feltöltve zacskókkal, hogy szart lehessen szedni. Ehhez képest minden 10. lépésnél ott volt a kupac szar.

Mi egy park-félébe (is) járunk ki a kutyásokkal, nálunk sincs futtató. Ott szoktam elengedni. Utcán nem, egyrészt mert nem jön még szépen láb mellett, másrészt mert tényleg nem lehet jó egy olyan embernek szembesétálni velünk, aki fél a kutyáktól. Ezt tiszteletben tartom. De valahol muszáj elengednem, mellesleg nem tud úgy játszani a többi kutyával, hogy pórázon van, mert 10 percbe telik utána kibogozni a kutyákat egymás pórázából.

Talán beszólásnak számít, amikor az utcán este sétáltattam a kutyát, jött egy néni a nagytestű kutyájával nem pórázon, csak úgy. A kutyája odajött az enyémet szagolgatni, hagytam, hogy ismerkedjenek csak nyugodtan, erre a néni elkezdett velem kiabálni, hogy vigyem onnan a kutyámat, húzzam el gyorsan, mert az övé bántani fogja az enyémet. Na mondom, az szép.

Egyébként valahol a válaszok közt volt egy általánosítás. Én is kiskorú vagyok, lány, és mégis nevelem a kutyám, nem kényeztetem el. Úgyhogy nem miattam nézik le a kutyásokat.

2010. aug. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!