Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szóltak már be, kutyasétáltatá...

Szóltak már be, kutyasétáltatás közben?

Figyelt kérdés
Sétáltatam az 5 hónapos német juhászom a parkban (nincs kutyafutató a városban, így nem tudom oda vinni) és elengedtem had fusson. Tudom, hogy sokan félnek a kutyáktól, ezért ha vki arra jön megfogom. Ma is megfogtam, ennek ellenére egy férfi odajött és megkérdezte, hogy merem hagyni, hogy póráz nélkül futkoson. Mondtam, hogy senkihez se ment oda, tehát nem értem a problémáját. Erre azt mondta, hogy "egy ekkora nagy dögöt felelőtlenség így elengedni, mert bárkit megtámadha"-5 hónaposan nagyon nagy mondhatom, meg nem is támad, inkább csak játszana mindenkivel.
2010. aug. 18. 20:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:
100%

Butaság? Utolsó te hogy éreznéd magad ha egész életedben csak egy másik ember melett sétálhatnál és nem végezhetnél semmilyen más mozgásformát. Az egy dolog hogy galogolsz a kutyával 10 kilométert szigorúan pórázon hogy meg legyen a mozgása, de neki lelke is van, nem egy gép aminek kielégíted a szükségleteit és ennyi.

Panelba német juhász?? Ja persze na ne haradgudj már de én pl nem hogy nem panelban de olyan helyen lakom ami kb egy dzsugnel mégsincs kutyafuttató! Akkor most nekem nem lehet kutyám a szép kertes házamban, a zöldben csak mert egyeseknek nem tetszik? Nekem meg a szomszéd nem stetszik akinek 5 vonyító, rossz gyereke van, akkor ő sem szülhet?

Különben meg a kutyát sosem szabad meszsire engendi magagtól, mindig figyelni kell rá, akkor is ha nem jön senki, épp ezért nincs olyan hogy pont akkor megy messzire amikor jön valaki...

2010. aug. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 A kérdező kommentje:
A kuty valóban nem egy gép, hanem barát, társ. Méghozzá a leghűségesebb. Nem csak az kell neki, hogy mellettem sétáljon, hanem az is, hogy szabanak érezze magát.
2010. aug. 18. 21:38
 33/80 anonim ***** válasza:
100%

,,Láttom nem igen értesz a kutyádhoz és a jogaidat se tudod.

A kutyának tény,hogy kell mozgás,de neki az is boldogság ha CSAK a gazdája melett sétálhat és csak NÉHA van elengedve. "


TE nem értesz a kutyához. A kutyának szüksége van a szabad mozgásra is. Hogy ide-oda mászkálhasson, szagolhasson, szabadon mozoghasson. Nem kínzás a póráz, csak épp boldogabb ha szabadon is mozoghat. Különben is, az legalapvetőbb, hogy póráz nélkül is engedelmeskedjen a kutya.


,,A kutyát lehet vinni kirándulni is. "


Igen? És hova? Tóba nem mehet. Városharába nem mehet, mert jön a mezőőr.

Erdőbe nem mehet, mert jön a kiránduló, az erdész, meg a vadász.

De tényleg, de jó, lehet vinni kirándulni.


,,És olyankor kell elengeni,mikor senki sincs a közelben sem és csendes,nyugodt hely van ahol kevesen járnak és ha jön is valaki akkor azzonal behívni és pórázra kötni. "


És mégis hol van olyan hely, ahol nem jár senki? Az erdő mélyén 50 kilométerre a turista ösvénytől?

Komolyan érdekel.

Én városba lakok, de itt van nem messze a város határ, a puszta mező, erdő, tő. Mégis mindegyik irányba mindig voltak emberek. Akkor meg?



,,És bizony a rendőröket sokan kihívják és a rendörők kiis mennek és ha kell megbüntetnek,mert ez hivatalositott törvény.Kívánom,hogy rád ne hívják ki,de szerintem húzzd vissza egy kicsit magad vagy ha élőben is ekkora szád van akkor meg nem mondtam semmit."


Na persze. Ez meg másik. Érdekes, egyből rendőr mi? És amikor agyon akartak verni, mert pórázon, szájkosárral sétáltattam a kutyámat?

Hívhattam volna én rendőrt, ki is ért volna két nap múlva.

2010. aug. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 anonim ***** válasza:
34%

Na már most,én anyuka is vagyok meg kutya tartó is.


Ennyiből nyugodtan lehet mondani,hogy a kutyások is azt hiszik,hogy mindent megtehetnek:miért?

-nem szedik fel a kutya piszkot

-beengedik a játszótérre hadd pisiljen a homokozóba

-elengedik a kutyát közterületen ahol olyan emberek vannak akik: betegek(sérültek)

kutya allergiások

félnek a kutyáktól

nem szeretik a kutyáktól

és adott helyzetben megilyednek a kutyáktól

akik kivanak öltözve


és a szabadon mászkáló kutyát odamennk és a fene tudja milesz a vége?

Nyugodt kutya is harapottmár meg embert,mert az ember félt a kutyáktól és ijedtében megütötte a kutyát,mire a gazda felvisitott és a kutya persze vissza is harapott,és ki húzzta a rövidebet?

A gazda!

Miért?

Mert közterületen elengedte!!


Nekem is van kutyám,járok vele kiképzésekre,férjem kutyakiképző.

És nállunk sincs kutyafutattó.

Mit teszek?

Pórázon sétáltatom és keresünk olyan kis eldugott helyet ami már lehet,hogy nem is a városhoz tartzik,de elehet engedni!

Keresek egy mezőt vagy pusztát és ha magánbirtok megkérdezem a tulajt párszor elengedhetem-e a kutyámat.


A kutyának napi 4 óra aktív képzésre lenne szüksége ez melett a pórázon láb melett követő séta is elég.

SŐT!

Én a kutyámat lecsatolom és mondom,hogy lábhoz az elnem mozdul a lábam mellől és mégis pórázon sétáltatom.

Ha bemegyek a lányommal a boltba és póráz nélkül kikötés néklkül kint hagyom és mondom neki,hogy marad az onnan elnem mozdul,de mégsem teszem ezt.

Miért?

Mert se a kutyámat se más embert nem kockáztatom.


nem kell mindenen felháborodni és nem kell a kutya tartót más polgárna tekinteni.Ez igazodás kérdése.

Van aki képes a kutyája miatt hajnalban felkellni,hogy szabadon sétálhasson van aki NEM és mégis az utobbi van mindig felháborodva,hogy bezzeg neki semmit nem lehet.

Álljon már meg a menet ezt a kutya válalás előtt is ugyan ugy tudnotok kelett volna akkor miért nem gondoltatok erre??


Mindent meglehet oldani csak akarni kell.


Az ember eldobálja az üveget -nem szép dolog,de van aki össze szedi utánuk

A gazda felszedi a kutyagumit?-nem,nem szép dolog,de senki nem szedi fel utána

A gyerek odamegy a kutyához?-

De a kutyán ügye pórázon kell lennie így nem lehet baj ja és nem beszéltem még a szájkosárról sem.


És szerintem akkor ennyi elég volt az álltalánositásból,mert van aki megteszi és megérti van aki meg nem.


A kutyával lehet már vonaton-buszon-autóval közlekedni.

Beleht menni a hivatalba is szólni,hogy nincs kutyáknak kijelölt hely.

Össze lehet fogni a kutyagazdákkalés írni egy levelet,aláírásokkal,hogy legyen a faluban-városban kutyáknak kijelölt hely.


Mindenki háborog,de senki nem tesz semmit.

Mert,hogy neki igaza vanés jobban tudja,ugyan már!

Gondolkozzunk már egy picit,más megtudja oldani más meg nem?

Gondolkodni és cselekedni kell.

Énis hajnalban a gyerek melett képes vagyok felkellni és elmenni a kutyával sétálni képes vagyok hétvégén kocsiba ülni és kutyástól-családostól elmenni kirándulni?!

miért?mert akarom és teszek is érte,hogy a kutyám boldog legyen.

Aki pedig nem képes,megoldani,hogy eltudja engedni a kutyáját és ezzel nem tud a fajtának elég mozgásigényt adni az miért olyan kutyát választott??

Kérdem én.


ennyi lenne hozzá fűzzni valom és akokr lehet is belémkötni szívesen elolvasom és válaszolok rá.

2010. aug. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 anonim ***** válasza:
0%

ez a Dantes... mindig mindenhol mindent jobban tud és persze litániában...

lassan összeszedem a kommentjeidet és kiadatom könyvben...

Dantes élettapasztalatai címmel :D

2010. aug. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 anonim ***** válasza:
100%

Én csezd meg felszedném a kutyapiszkot. És mást se hajigálok el. És nem engedtem oda se kis gyerekhez, se máshoz.


De üveget eldobni nem szép dolog. Ennek fuss neki mégegyszer. Az én kutyám lábát vágta el üveg. Gyógyszer, orvos, napokig sántított.


Ha kutya szarba lépsz, haza mész, és letörlöd. De nem okoz sérülést.


Úgy hogy valahogy a két dolog nincs egy súly csoportban.


És igen! Miért mindig a kutyások alkalmazkodjanak mindenkihez?!

Na?

Miért?

Nem lehetne egyszer olyan, hogy a kutyásokat is ember számba vegyék? Nem mi?

Meg miért én szívjak ha vannak hülye kutyatartók mi?


Tele van a tököm ezzel a kutya ellenes országgal!

2010. aug. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 anonim ***** válasza:
91%
21.43 tök szuper vagy, csak a helyesírás nem megy.
2010. aug. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:44:


Pajtás, igen. Tudod van némi tapasztalatom. De persze, mindig az igazság fáj a legjobban, ügye?


Komolyan, néha fáj hogy mennyire agyatlanok vannak itt.

2010. aug. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:
20%

bocs,de annyira felidegletem már magam,hogy a helyesírásom volt a legkisebb bajom,de nem szívesen javitanám ki elég hosszú lett.

Egyébként meg iagazd van..Dantes miért veszel mindent magadra?Stresszes vagy??Vagy idegbeteg??

2010. aug. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 A kérdező kommentje:

Ha nem dolgozok én is felkelek hajnalban. Hétvégén mi is beülünk a kocsiba kutyástól, gyerekestől és megyünk kirándulni. De amikor délelőtt dolgozom délután vagy este tudom csak levinni a kutyát és akkor nincs üres hely.

Miért ezt a fajtát választottam? Mert ha nem veszem magamhoz 10 hetesen, megölték volna szegény kiskutyát.

Összeszedem a kutyagumit, nem engedem a játszótérre.

2010. aug. 18. 21:52
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!