Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szóltak már be, kutyasétáltatá...

Szóltak már be, kutyasétáltatás közben?

Figyelt kérdés
Sétáltatam az 5 hónapos német juhászom a parkban (nincs kutyafutató a városban, így nem tudom oda vinni) és elengedtem had fusson. Tudom, hogy sokan félnek a kutyáktól, ezért ha vki arra jön megfogom. Ma is megfogtam, ennek ellenére egy férfi odajött és megkérdezte, hogy merem hagyni, hogy póráz nélkül futkoson. Mondtam, hogy senkihez se ment oda, tehát nem értem a problémáját. Erre azt mondta, hogy "egy ekkora nagy dögöt felelőtlenség így elengedni, mert bárkit megtámadha"-5 hónaposan nagyon nagy mondhatom, meg nem is támad, inkább csak játszana mindenkivel.
2010. aug. 18. 20:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:
23%
előző vagyok. ha meg van nagy udvarotok, miért nem futsz vele ott?!
2010. aug. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 anonim ***** válasza:
64%
a kutyának kell poraz ńelkul futnia!nálunk nincs se kijelolt kutya futtato se part.en ahogy a fuves teruletre érek a kutyát szabadon engedem.engem már sokszor lekiabáltak h miert itt sétáltatom.csak hatat forditok es elmegyek.nem kell veluk torodni.
2010. aug. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 anonim ***** válasza:
88%

Hozzánk közel van kijelölt terület a kutyasétáltatásra, ennek ellenére a sok paraszt futó (tisztelet a kivételnek) sokszor beszólnak, hogy mi a francért van szabadon a kutyám( amerikai staffordshire terrier)...pedig a kutyám le se.sz...-ja a futókat, rájuk se néz, oda se megy...ha más kutya van, akkor is fegyelmezhető, akkor meg mit pattognak?

sok ember tanulhatna egy kis toleranciát

2010. aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/80 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván elméletileg tilos lenne meg zavarhat másokat (azokat akik utálják a kutyákat). Sétáltasd flexi pórázzal és ha úgy látod nagyon kevesen vannak szerintem elengedheted. Engem inkább az zavar, hogy pl. a kisgyerekes anyukák azt képzelik, hogy övék a világ és a szegény pici gyerekre nem kell rászólni ha odamegy a kutyához meg meghúzza a fülét, meg pattognak, hogy milyen életveszélyes a kutya. Tudom, nem konkrétan a kérdéshez kapcsolódott, csak sajnos mindig a kutyásoktól várják el, hogy alkalmazkodjanak.
2010. aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 anonim ***** válasza:
67%
semki nem hiv ki azér rendort mert poráz nelkul fut a kutya foleg ha rendesen fe van tanitva neki a ´´gyere ide´´parancs.egy kutyának mozogni kell.foleg egy német juhásznak.
2010. aug. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 anonim ***** válasza:
100%

nekem még nem szóltak be, bár nem is szoktam túl gyakran sétáltatni a labradoromat, hanem csak nyáron néha-néha, mert van egy hatalmas terület neki lekerítve ahol tud futni. füves hely, szóval egy nagy udvar. a közelben folyik egy patak, kb olyan mély hogy a labradoromnak a nyakáig ér, csak a feje ér ki a vízből. oda le szoktam vinni, ha fürödjön, mert imádja, és hát én nem igazán akarok belemenni a vízbe, ezért el szoktam engedni.

6 éves és első hívásra odajön, bármi is történik - ezt azért hozzáteszem. én az elejétől fogva már erre tanítottam, hogyha hívom akkor nincs pardon.

a te kutyád 5 hónapos, még neki is simán meg tudod tanítani ezt. következetesnek kell lenni. ha megtanulja akkor nyugodtabban engedheted el. és sose engedd messze magadtól.


szerintem 20-30 méteren túl ne nagyon távolodjon el tőled.

2010. aug. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 anonim ***** válasza:
83%

A válaszolónak igaza van. Nem lehet.

De akkor szerinted mit csináljanak azok az emberek, ahol nincs kutya sétáltató? Soha ne engedjék el pórázról? Vagy sőt, inkább kutyát se tartsanak?


Ne hogy már a kutyások tehessenek egy ostoba, és betarthatatlan szabályról!


Arról nem is szólva, üvegeket se lehet szét dobálni, szemetet se lehet szét dobálni, mégis mindenki megteszi!


Majd akkor merészeljen bárki szólni a kutya miatt, ha majd senki se szemetel az utcán. Addig meg kuss legyen!


Rettentően unom, hogy bezzeg a cikket elhajigálónak nem szól senki. Bezzeg a zacskó szemetet az utcára kiöntő vadbaromnak nem szól senki.

Bezzeg az piás üveget széttördelőknek nem szól senki.

A papírzsebkendőt is nyugodtan el lehet dobni, akár csak a csoki papírt.

De szaros pelenkát, használt óvszert, tampont, ezt is mind el lehet dobni, senki tesz semmit. Senki nem szól semmit.


De kutyásokba mindenki bele tud kötni. A kutyásoknak mindenki tud magyarázni, hogy ezt ne tedd, azt ne tedd, erre nem lehet sétáltatni, arra nem lehet sétáltatni.


Komolyan, miért mindig a kutyások szívjanak? Talán akinek kutyája van másodrendű állampolgár vagy mi? Egyszer már igazán lehetne törődni a mi jogainkkal is!


Elnézést, hogy így belelovaltam magam, csak egyszerűen már nincs szó arra, hogy mennyire rossz a kutyások helyzete ebben az országban. Hiába akarja, sok helyen nem lehet rendesen kutyát tartani, a hülye szabályok miatt.



Persze, az igaz, hogy vigyázni kell a kutyára, és nem szabad olyan helyen elengedni ahol bajt okozhat.

De kérdező egy olyan parkot írt, ahová más kutyások is járnak.


Nem azt írta, hogy forgalmas út közepén, vagy a játszó téren engedte el.


,,előző vagyok. ha meg van nagy udvarotok, miért nem futsz vele ott?!"


Te is...figyelj már, a kutyának nem az a lényeg, hogy fusson az udvarba, hanem a szagok, a séta, az új élmények! Az hogy egy területen, ami nem a kert, szabadon mászkálhat egy kicsit! Ez minden kutyának kell.


De komolyan, amíg ezt nem értik az emberek, nem is értem min csodálkozom.


Nálunk az a van, kutyának a kertben a helye, onnan kihozni nem kell soha az életben, így kutya sétáltató sem kell. És mindenkinek igaza van, kivéve a kutyásoknak. Mert azok rohadjanak meg.


Ha meg valahol van kutya futattó, akkor az egy 20 négyzetméteres szarral vastagon borított terület, a városhatárban. Mindentől messsze. Ja, és a drogosok azok bezzeg be mehetnek a kutya sétáltatóra, és ott eldobálhatják a fecskendőiket. Mert ezt is lehet. Ezzel sincs gond. Gond csak a kutyásokkal van



Kérdezőnek: Nyugodtan engedd el olyan helyen, ahol nem veszélyeztet senkit, nincs forgalom, nem haraphat meg kis gyereket, stb. Igen tilos, de na és? A kutyának szüksége van erre.

2010. aug. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 A kérdező kommentje:

A kisgyerekes anyukák tényleg azt hiszik nekik bármit lehet. Nem egyszer volt már olyan, hogy a kisgyerek odafutott és a kutya fülét (egyszer még a nyelvét is) húzogatta. Én szóltam a gyereknek utána mag én voltam a rossz, mert rászóltam.

Vki írta, hogy flexivel sétáltassam. A flexi csak arra tanítja a kutyát, hogy ne menjen láb mellett.

2010. aug. 18. 21:22
 29/80 anonim ***** válasza:
5%

*****.:

Láttom nem igen értesz a kutyádhoz és a jogaidat se tudod.

A kutyának tény,hogy kell mozgás,de neki az is boldogság ha CSAK a gazdája melett sétálhat és csak NÉHA van elengedve.

Butaság,hogy kínzás neki a póráz.

A kutyát lehet vinni kirándulni is.

És olyankor kell elengeni,mikor senki sincs a közelben sem és csendes,nyugodt hely van ahol kevesen járnak és ha jön is valaki akkor azzonal behívni és pórázra kötni.

És bizony a rendőröket sokan kihívják és a rendörők kiis mennek és ha kell megbüntetnek,mert ez hivatalositott törvény.Kívánom,hogy rád ne hívják ki,de szerintem húzzd vissza egy kicsit magad vagy ha élőben is ekkora szád van akkor meg nem mondtam semmit.

2010. aug. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/80 A kérdező kommentje:
Élőben is ekkora szám van. Udvariassan, de megmondom a véleményem.
2010. aug. 18. 21:28
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!