Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről elhozni kutyát...

Menhelyről elhozni kutyát egyszerűnek tűnik, de?

Figyelt kérdés

Mégis kicsit szerintem túl "bonyolult", mert azt írják hogy ez meg ez a kutya keres gazdát, amikor kinéztem egyet, az pont nem volt meg (és ez még kb 5x megismétlődött) de ajánlottak helyette 6 másikat amik "Karakószörcsögön" voltak épp kint családnál, esély nem volt arra hogy azonnal megnézzem, és utána is még úgy mondták hogy majd egyszer összefutunk hogy megnézzem, meg a kutya is engem, aztán majd ők a menhelyről eljönnek megnézni hogy hol lakom (na persze szivesen beengedek akárkit) aztán egy hétig nálam lehet a kutya és ha a kutyának is úgy tetszik meg a menhelyeseknek is, akkor majd talán megtarthatom, de előfordulhat hogy bizonyos időközönként kijönnek hozzánk (!!!) ellenőrizni... plusz ha még nincs neki akkor időkorláttal ivartalanítási szerződést kell aláírni... kinek kell ennyi procedúra?... és csodálkoznak hogy tömve vannak a menhelyek...

Miért nincsenek olyan helyek ahova besétálsz, ott vannak kennelekben a leadott megunt stb kutyák, ráböksz hogy azt kérem és megkapod?... lehet gyorsabban menne az ügyintézés...


2011. ápr. 27. 09:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/234 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom hol jártál így, de ezzel a csakazértis döntéssel most kizárólag a kutyákkal szúrsz ki, nem a menhelyekkel.

Nálam most van ideiglenes kutya, és hidd el épp elég teher az is, hogy etetem, gondozom, ápolom, nevelem, és szombatonként kihordom a menhelyre, hogy meg lehessen nézni. Tényleg azt hiszem, hogy épp eleget teszek így is, de tényleg jól esik, hogy így közvetve ugyan, de a fejemre olvasod, hogy egy szemét láda vagyok, amiért nem tudok munka, meg kutyaiskola mellett még azzal is foglalkozni, hogyha akad egy gazdijelölt, akkor bármelyik napon ugorjak megmutatni....

2011. ápr. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/234 anonim ***** válasza:
78%
Ha valaki elhatározta, hogy mindenképpen menhelyről/otthonból hoz ki kutyát, akkor (a kutya érdekében!) vállalja a procedúrákat. Aki már a legelején sem tesz ennyit a kutyájáért, az később se lesz jó gazda. Az ilyeneknek nem adnak ki kutyát.
2011. ápr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/234 A kérdező kommentje:
jó, akkor ne adjanak ki kutyát! tartogassák tizenévekig de akkor ne sírjanak hogy tömve vannak mert így még jó hogy tömve vannak! ... engem ne látogasson senki hülye menhelyes időközönként hogy megnézze a kutyát én azt mondom! mellesleg látjátok, semmit nem ér hogy még a veséjébe is beletúrnátok a gazdijelöltnek ha tehetnétek mert lehet arra az egy órára rendes lesz utána meg úgy is azt csinál amit akar!
2011. ápr. 27. 10:24
 14/234 anonim ***** válasza:
22%
Ilyen hozzáállással SOHA ne akarj kutyát tartani, semmilyet! Mindenki jobban jár.
2011. ápr. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/234 A kérdező kommentje:
aki meg a kutya befogadó: mind nagyon szép és jó hogy ezt te csinálod, csak te döntöttél úgy hogy van annyi helyed időd és pénzed hogy ez belefér, akkor te vagy a szolgáltató, igaz?... én meg a igénybevevő... nem az a lényeg hogy kiszolgáld az igényeim? ... miért van értelme úgy csinálni a dolgokat, aminek nincsen se haszna se következménye...
2011. ápr. 27. 10:26
 16/234 anonim ***** válasza:
35%

"mert lehet arra az egy órára rendes lesz utána meg úgy is azt csinál amit akar!"


Pontosan ezért van a látogatás. Egyébként elmondanám, hogy a gyakorlatban baromira nincs kapacitásuk látogatni, ezt csak kilátásba helyezik.


És de, teljesen jogos a sírás, hogy tele vannak a menhelyek, és halomra szaporodnak a kutyák, a jó gazdákat meg teljsen esélytelen megtalálni, mert mindegyiknél van már 2-3 kutya, nincs többre kapacitások.


Tényleg, szánjuk bánjuk, szégyenljük magunkat, hogy ilyen idióták vagyunk, hogy mentjük a kutyákat a saját időnkből és pénzünkből, és elnézést kérünk, hogy ezzel zavarunk téged.

2011. ápr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/234 anonim ***** válasza:
38%

Egyetértek az előttem szólókkal és még annyit, hogy én tenyésztő vagyok.

Mielőtt elvisznek tőlem egy kiskutyát minimum 2 órás elbeszélgetés, utána kapnak néhány nap gondolkodási időt. Ha kell elviszik, ha hobbyra akkor ivartalanítási szerződéssel. Évente 2 x elmegyek meglátogatni a kutyákat és rendszeresen telefonon és mailban tartom a kapcsolatot a gazdával. Így is vettem már vissza kutyát mert egy 2x3 méteres kennelben nyomorgatták egész nap, a gondolattól is rosszul vagyok, hogy 1 évig náluk volt az a szerencsétlen, teljesen idegbajos volt mikor visszakaptam és 3 hónapig volt itt mire újra gazdihoz mertem adni. Szóval ha egy 250 ezer forintos kutya tudja így végezni szerinted egy kidobott kutyának nagyobb becsülete van? Aki kutyát akar az menjen keresztül ezen és igenis 100 gondolja átt, hogy kell e neki a kutya

2011. ápr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/234 A kérdező kommentje:
milyen hozzáállással? azzal hogy nem akarok ükre bükre idegeneket a lakásomban látni? hogy nem akarom azt hogy azt a kutyát kapjam amit ők gondolnak nekem hogy jó lesz? nem a személyes benyomás az első? lehet hogy ha bemennék- akkor egy ebrendészeti telepre - első látásra beleszeretek egy olyan kutyába akit a menhelyesek SOHA nem adnának oda? mire jó ez?... kinek jó? ... azon túl hogy én nem tudtam elhozni egy kutyát onnan ők meg nem adtak örökbe semmit már megint... és sirnak hogy tele vannak...
2011. ápr. 27. 10:29
 19/234 anonim ***** válasza:
70%

Nem ne haragudj, nem ez a lényeg. Tudod én egy másik EMBER vagyok saját élettel, nem egy szolgáltató. Uramatyám, látom empátia beléd nem szorult egy szál sem. Tudod hétköznap nekem is dolgoznom kell 8-10 órákat, mert nem a fáról szedem a pénzt, utána nekem is ki kell vinnem a kutyákat a parkba rohangálni, és nekem is vezetnem kell a háztartásomat. Szerintem épp eleget teszek így is, nem hinném, hogy még ilyen elvárásokat is kéne velem szemben támasztani, hogyha te füttyentesz, akkor én ugorjak a kocsimba a saját benzinemből, hogy megmutassam neked ak utyát.


De nem is hinném, hogy való neked bármilyen kutya, hogyha ennyit nem bírsz megtenni, hogy egy egyeztetett időpontban elmész megnézni.

2011. ápr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/234 A kérdező kommentje:
de ehhez semmi köze annak hogy 250ezres kutya volt vagy utánam vágták,mert senkinek se kellett, nem látjátok? nem tudod azt mondani hogy aki jó anyagiakkal él az biztos mindent megad majd neki és lehet egy putriban szeretnék a legjobban, de lehet hogy sose kerül oda, mert "nem megfelelőek a körülmények" ... az teljese ok hogy persze, beszélgetsz a gazidival 2órát is akár, aztán egy hét múlva vagy mennek a kutyáért vagy nem, de azt már senkitől se türném el hogy rendszeresen látogasson, ki ö a nagyanyám vagy mi?... senkim... és a tenyésztő: pénzért vetted vissza? mivan ha nem adja?...
2011. ápr. 27. 10:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!