Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről elhozni kutyát...

Menhelyről elhozni kutyát egyszerűnek tűnik, de?

Figyelt kérdés

Mégis kicsit szerintem túl "bonyolult", mert azt írják hogy ez meg ez a kutya keres gazdát, amikor kinéztem egyet, az pont nem volt meg (és ez még kb 5x megismétlődött) de ajánlottak helyette 6 másikat amik "Karakószörcsögön" voltak épp kint családnál, esély nem volt arra hogy azonnal megnézzem, és utána is még úgy mondták hogy majd egyszer összefutunk hogy megnézzem, meg a kutya is engem, aztán majd ők a menhelyről eljönnek megnézni hogy hol lakom (na persze szivesen beengedek akárkit) aztán egy hétig nálam lehet a kutya és ha a kutyának is úgy tetszik meg a menhelyeseknek is, akkor majd talán megtarthatom, de előfordulhat hogy bizonyos időközönként kijönnek hozzánk (!!!) ellenőrizni... plusz ha még nincs neki akkor időkorláttal ivartalanítási szerződést kell aláírni... kinek kell ennyi procedúra?... és csodálkoznak hogy tömve vannak a menhelyek...

Miért nincsenek olyan helyek ahova besétálsz, ott vannak kennelekben a leadott megunt stb kutyák, ráböksz hogy azt kérem és megkapod?... lehet gyorsabban menne az ügyintézés...


2011. ápr. 27. 09:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/234 anonim ***** válasza:
70%
Nem gondolod, hogy a menhelyesek talán jobban ismerik a kutyáikat, mint te, aki 5 perc után kijelented, hogy márpedig neked ez a kutya kell? Ha megkapnál egy olyan kutyát, amelyik nem bír másik kutyákat látni sétáltatás közben, vagy elkapja a szomszéd tyúkját, akkor te lennél a legjobban felháborodva, hogy miféle kutyát adtak neked.
2011. ápr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/234 anonim ***** válasza:
71%
Egyet értek veled maximélisan. Lakóhekyünktől a legközelebbi menhely 50 km-re van. Mi is onnan szerettünk volna kutyust hozni. Kiderült min. 3 alkalommal meg kell előtte jeleni "pofavizitre" és utána még jöhetett volna az befogadással kapcsolatos procedúra. Így onnan nem lett kutyánk, de mégis csak segíthettem a kutyán,m ert 3 éve az utcáról fogadtunk be egyet, nem bántuk meg.
2011. ápr. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/234 A kérdező kommentje:

persze a boltos néni is egy másik EMBER mégis tőle veszem a rágógumit ha épp azt akarok, és ha nem tart rágógumit akkor olyantól fogok venni akinek van! és mégegyszer mondom: te döntöttél úgy hogy ezt fogod csinálni mert van rá

IDÖD

PÉNZED

TÜRELMED

STB.

2011. ápr. 27. 10:35
 24/234 anonim ***** válasza:
66%
Tényleg nem való neked kutya kedves kérdező! Ez egyáltalán nem nagy procedúra, én legszívesebben mindenkinek csak ilyen feltételekkel adnék kutyát. Neked csak gyorsan valami okból kell egy kutya és háborogsz, hogy nem kapod meg azonnal. Képzeld vannak tenyésztők is akik csak így adnak oda kutyát, nem akarják veszélyeztetni őket. ÉS lehet, hogy néhány kutyának jobb ha elaltatják, minthogy olyan gazdához kerüljön aki üti-veri, éhezteti aztán kidobja! Ezzel nem azt mondtam, hogy te ilyen vagy. Ha ennyire gyorsan kell egy kutya, akkor nézz szét apróhirdetésekben, ott is szokták hirdetni, hogy elvihető.
2011. ápr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/234 anonim ***** válasza:
68%

Abban egyetértek a kérdezővel, hogy én sem engednék be senki rendszeresen "körülnézni" a házamba, udvaromba. Engedtessék meg nekem,hogy ennyire legyek félős, hiszen manapság minden 3. házat feltörnek!

Ennek ellenére én értem,hogy tudni akarják, jó helyen van-e a kutyus. Bár egy hét nem mindig elég arra,hogy megszokjon a kutya, tehát nem értem mit nézegetnek egy hét után! Valahol egy középutat kellene találni. Törődjenek is a kutyával, de az sem jó, ha 10. kört kell lefutni valakinek, mire elviheti!

2011. ápr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/234 anonim ***** válasza:
100%

aláírta a szerződést, amiben a tartási körülmények rögzítve voltak. Ügyvéddel vettem vissza. A bíróság nekem adott igazat de rendes voltam és az ár felét visszafizettem (pedig nem kellett volna) és a mai napig sajnálom, hogy az első féléve látogatásra nem tudtam elmenni mert a gazdik telefonban nagyon édesek, kedvesek voltak mondtak ám minden jót. Majd mikor kimentem a kutya bezárva, szocializáció nulla, pórázt nem ismerte...hát köszönöm azóta nemkövetem el ezt a hibát...

Minimum félévente igenis elmegyek és megnézem a kutyát legalább az első 2-3 évben utána évente 1 x...

2011. ápr. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/234 anonim ***** válasza:
70%

megsúgom Európa naposabbik felén még tanfolyamot is el kell végezniük a leendő gazdiknak...

de a magyar ember ilyen... folyamatosan hőbörög, nem érti meg, hogy milyen munka van nemcsak a tenyésztés de a menhelyek mögött is...neked tényleg nemvaló kutya...

2011. ápr. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/234 A kérdező kommentje:

Látjátok, ez a baj veletek, mert olyan szépen kijelentitek hogy nem való nekem kutya, persze mert "megszoktátok" hogy ti döntötök kinek mi való és nagyon kényelmes helyzet ez, ugye? Kinek ne lenne az?... Főleg hogy az ilyen nagy állatvédőknek nagy átlagba egy normális emberi kapcsolata sincs... imádnak azon élvezkedni hogy ők mennyire jók a kutyához és ők mennyi mindent tudnak!

Lehet hogy az a menhelyes aki a kutyával van jobban ismeri a kutyát mint én, viszont engem nem ismer jobban saját magamnál! És nem tudhatja hogy amíg felnőttem mindig voltak kutyáink, most is van kutyánk, és hogy bántam velük, vagy bánok velük! Azért mert én személy szerint nem fogok tényleg ezer kört futni azért hogy lehessen egy kutyám, vagy ami szóbajött nálunk - egy társ a mostaninak - és marhára nem fogok beengedni ide idegen embereket, pláne nem rendszeresen, ezért máris hőbörögnek hogy milyen hozzáállás ez nekem nem való kutya. Tudják mit azt mondom hogy örülniük kellene hogyha még valaki a töménytelen egyéb hirdetés ellenére betévedne hozzájuk és elvinne egy kutyát nem a vasémbe túrkálni könyékig, de ha ez igy van, és számukra igy jó, akkor rohadjon felőlem rájuk az összes kutya, megérdemlik! - Ennyi

2011. ápr. 27. 10:48
 29/234 anonim ***** válasza:
61%

A boltos néni fizetést kap, én meg azért keresek pénz, hogy neked szocializáljam előneveljem, kutyákhoz, macskákhoz, gyerekekhez szoktassam, felhízlaljam, meggyógyítsam.


És köszönöm szépen, stabil párkapcsolatban élek, vannak régi barátaim, akik gyerekkorom óta mellettem vannak, meg vannak olyanok is, akiket az utóbbi időben szereztem. És mindegyik becsülendőnek tartja a munkát amit beleteszek ezekbe akutyákba, csak max kicsit bogarasnak néznek emiatt a fura hobbi miatt.


De neked továbbra is ott a sintér, onnan annyi kutyát hozol ki, amennyit akarsz, akkor amikor akarod.

2011. ápr. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/234 anonim ***** válasza:
de azért ennyire mégse kéne elhuzni a dolgot!!!
2011. ápr. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!