Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon beteg, viszont...

A kutyám nagyon beteg, viszont sem nekem, sem pedig a szüleimnek nincs pénze arra, hogy állatkórházba vigyük, mit tehetnék érte?

Figyelt kérdés
A kutyánk 10 éves. Körülbelül két-három hete nagyon ingatag az állapota. Azzal kezdődött az egész, hogy szorulása volt, sosem tudott "könnyíteni magán", hogy szépen fejezzem ki magam. Láttuk többször is hogy próbál, hogy ide-oda járkál a kertben de valamiért nem tudott. Majd ezt követően étvágytalan lett, mostanra már semmit sem hajlandó megenni. Vizet iszik, de egyebet semmit. A helyzet az, hogy anyagilag nagyon rosszul állunk és sajnos a kutyát idén be sem oltatták a szüleim. Pénzünk állatkórházra nem hiszem, hogy lenne, ugyanis általában hónap végééig sem húzzák a szüleim és mi sem. Én már külön élek a Párommal, nekünk pici babánk van, sajnos mostanában mi sem állunk túl fényesen. Viszont a kutyát még kislány koromban kaptam és nagyon szeretem, Vele nőttem fel. A szívem szakad meg, hogy nem tudok Rajta segíteni. Mit tehetnék? Mi lehet a baja? Volt valakinek hasonló tapasztalata ilyen betegséggel kapcsolatban?
2012. júl. 25. 12:38
 121/138 anonim ***** válasza:
nem okollak. csak mérges vagyok, hogy hogy juthat egy idős kutya oda, hogy már vergődik szerencsétlen napok óta, és csak akkor kap ellátást, ha még megéli a reggelt. mindezt úgy, hogy napok óta fájdalmai vannak. és hogy miért van az, hogy a CSALÁDBAN csak 1 ember van, aki meg tudja fogni a kutyát. vicc. az én kutyám is kis lökött, de ha a gyerek nyúzza a fülét, farkát, meg se moccan, de még akkor sem, ha az orrában turkál. persze túlzok, de ez a minimum szerintem, így állatorvossal sem volt gond soha. a szüleidet is elég rendesen kiosztanám, felvilágosítanám őket pár dologról. és attól még, hogy meghajlottál, és szereztél pénzt, még nem lettél te sem angyal. és egy kutya, aki 10 éve veletek van, és megvédi a portátokat, na meg neked is szuperjó barátod volt elvileg, megérdemel egy szaros malacperselyt a mosógép mellett, hogy legalább az az apró kerüljön bele folyamatosan, ami mosás előtt a farmer zsebéből kiesik. el van cseszve az egész, ne haragudj. de ez jó példa másoknak. tényleg szívből remélem, hogy megéri a holnapot a blöki, de utána gondoskodjatok egy perselyről, mert ahogy idősödik, egyre többet kell majd orvoshozvinni. ez biztos.
2012. júl. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/138 anonim ***** válasza:

Valahogy oldjátok meg, hogy ne tudjanak a legyek rászállni. Nagyon elképzelhető, a végbelénél valami daganat is. Holnap az orvos megmondja, mi van. Ha komoly a gond, átsegítheti a szivárványhídon.

Ne emészd magadat. Te a lehetőségeidhez képest igazán megtetted, amit lehetett.

2012. júl. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/138 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy végre valaki elhiszi azt, hogy én tényleg igyekszem. Nem tudtam többet megtenni, igen nem lettem angyal. De elmentem és pénzzé tettem a maradék aranyam. Kész. Tovább nem bizonygatok senkinek, semmit, nem is érdekel minek tartotok, én is hibás vagyok, igen. De én, ha még otthon lennék már rég megtettem volna ezt, ha tudtam volna mi a helyzet...már múlt hétvégén kihívtam volna valakit, mert édesapám hétvégente van itthon. DE NEM TUDTAM. Nem tudom miért ilyen a kutya, sosem bántottuk, sosem bántunk vele rosszul, ez van, kész. Egész héten tehetetlen voltam, csak vártam, valami csodára, vagy valakire aki hajlandó segíteni, amit én is megpróbáltam, de ha azt mondom nem engedett bennünket közel magához, akkor az úgy van. Mindegy... Jelenleg az öcsémmel beszélek ő kijár a kutyushoz. Azt mondja ha egyedül van nyüszít néha, de amint kimegy hozzá, elhallgat. A fenekét pedig letakarta egy pléddel, hogy ne szállják, de azt mondta estére el is tűntek a legyek...ennyi van most. Aludni sincs kedvem, bár már holnap lenne..
2012. júl. 27. 22:11
 124/138 anonim ***** válasza:
Én abban reménykedek, h nem azért szállnak rá a legyek, mert teljesen elzáródott a bele, nem kapott vért és elkezdett elrohadni, mert akkor reggelre tuti h elviszi a kutyát a szepszis.
2012. júl. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/138 A kérdező kommentje:
Most ezzel nem nyugtattál meg...nem kell mégjobban büntetni engem ezzel, mert most már valószínűleg semmit nem fogok aludni. Mik a tünetei ennek a szepszisnek, mit kell észrevenni? Valami külső tünet, úgy értem...visszafordítható ez még??
2012. júl. 27. 22:39
 126/138 anonim ***** válasza:
szepszisből nem sokféle visszaút van, de azért van. te figyi, az ok, hogy a kutya nem ürít székletet, de pisilni szokott?
2012. júl. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/138 anonim ***** válasza:

A szepszis másnéven vérmérgezés. Tünetei láz, levertség, de így is beteg a kutyád szóval nem tudom mennyire vennéd észre és orvos nélkül nem tudsz vele mit csinálni.

Remélem minden rendben lesz holnapig és sikerül ellátni!

2012. júl. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/138 anonim ***** válasza:

ma 22:39

Aludj. Akkor gyorsabban holnap lesz. Mikor lesz az ideje az orvossal való találkozásnak? Nagyon -nagyon gyorsan kellene.

Bár szerintem a kutya már olyan állapotban lehet, hogy a doki simán hozzáfér.

2012. júl. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/138 A kérdező kommentje:
Az öcsémnek leírtam a telefonszámát a dokinak...a lelkére kötöttem, hogy amint reggel felkelnek hívják fel az orvost... Nem messze lakik tőlük, két szomszédos falu, ez az orvos általában ügyeletet is vállal. Ő szokott ott a környező falvakban oltani...ennyit tudok róla.
2012. júl. 27. 23:15
 130/138 A kérdező kommentje:
ÚTon vagyok a szüleimhez.
2012. júl. 28. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!