Ez normális igy?

Figyelt kérdés
Most költöznénk össze a barátnőmmel,vettünk egy kis telket amire szeretnénk épiteni egy könnyűszerkezetes kis házikót.A fele már elkészült de zavar egy kicsit,hogy csak apám és anyám veszi ki a részét ugy az anyagiakból mint a munka részéből,a párom anya apja még csak nem is volt ott meg sem nézte miről van szó,csak kritizálják,holott nem is látták,miről van szó,de ami felböszitett az az hogy a párom azt mondja toldjuk meg egy szobával a házikót mert ha feljönne a pereputya vidékről(mert ők nyirségiek) legyen őket hol elszállásolni,én ugy gondolom hogyha se munkaerővel,sem pedig anyagilag nem támogatnak minket,még a páromsem,akkor mi a fészkes fenének épitenék oda plusz egy szobát? Amikor elkészülne akkor meg jönének? akkor jó lenne minden? pedig csak anyám apám meg én állunk ki mindentéren,én kikötöttem,hogy oda a lábukat ne tegyék akkor sem ha kész lesz ha ilyenkor is kivonják magukat mindenből,vagy nem jól gondolom? köszi a válaszokat!
2019. okt. 9. 09:35
 71/104 anonim ***** válasza:
79%
Nőként írok! Az hogy a szülei nem segítenek, az csak egy dolog. Azert nem lehetsz merges... De! Az hogy a barátnőd kvazi hülyének néz.... Az teny! Szakitsatok.. MOST! Nem amikor koltoznetek. Sose rakod ki akkor es majd jon a szöveg h jol lehuztad(ha nem is igaz) es ha kesz a haz, akkor meg kirakod. Mi a párommal egyutt mentunk kulfoldre, együtt kerestuk meg a pénzt amibol vettunk egy lakast. Sajna nem csaladi kecot, mert azt nem tudnank fenntartani... De 50-50%.Nemcsak a tulajdonjog, hanem a közös teher is... Azota mar gyesen vagyok, tehat ő tart el, de ugye en meg nevelem a fiunkat... Es 10 eve együtt vagyunk. Majd ha visszamegyek dolgozni, helyreall az egyensúly. Szulok... Az enyemek nem elnek.. Tehát segítség 0, az övé meg szegenyek... De fizikai jelen volt... De senki se ült bele a készbe!
2019. okt. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/104 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora barom vagy, te jó ég. Biztos eszméletlen jó nő lehet a csaj, ha ennyire ragaszkodsz hozzá.
2019. okt. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/104 anonim ***** válasza:
96%
Végülis a ház a tied,a te neveden lesz.Azt csinálsz és úgy ahogy akarod.Viszont azt se várhatod el,hogy a párod családja belefektessen,ha a párod nem lesz beleiratva.
2019. okt. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/104 anonim ***** válasza:
87%

Lehet, hogy nekem vannak szövegértési problemáim, de a kérdező úgy indított, hogy összeköltözni készül a barátnőjével, és vettek kis egy telket, amire építenének egy kis házikót.


Tegye fel a kezét, aki nem úgy értelmezte, hogy közösen vették a telket, és közösen szeretnének építkezni rajta.


Aztán néhány óra elteltével elvesztettem a fonalat, mert kiderült, hogy a kérdező a saját szüleivel vette közösen, talán velük akar összeköltözni, vagy hogy?


Az is kiderült, hogy a barátnő nem is akarja, akkor mit jelent a "szeretnénk"? Kik szeretnék? Ez nekem kissé zavaros.

2019. okt. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/104 anonim ***** válasza:
90%

Igen, én is így értelmeztem. Hogy a párjával vdették.

Hogyha én közös életet tervezek egy férfival, és ő a saját anyjával és apjával közösen vesz meg egy telket, akkor én biztos azt mondom, hogy na, hagyjatok engem békén. A csaj vajon miért nem szakított?

Továbbra sem értem, miért akarsz vele együtt maradni, hogyha szerinte neked kéne megteremteni mindent, szerinted meg nem. Nem egyezik a célotok, ráadásul nem is szereted, szakítsatok már, de komolyan.

2019. okt. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/104 anonim ***** válasza:
97%

Normális esetben mindketten kéne a pénzt és a munkát beleölni,nem csak én fogok egyedül élni ott.


Ennyi erővel a szüleidnek egy fillért nem kéne bele adniuk mivel gondolom nem ők fognak benne lakni. Szerintem nagyon gáz hogy felnőtteset akartok játszani de szülői támogatás kell.

2019. okt. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/104 anonim ***** válasza:
95%

#73-74-75


Én nem vagyok s kérdező, még csak az ügyvédje sem, de leírta világosan, hogy a befektetés mértékében lenne megszabva a tulajdoni hányad.

Azt, hogy a kérdező a telket a szülei segítségével vette, az totál közömbös, az az ő része, ő kapta.

Mondjuk a telek ér 2 milliót, de ha a csaj (vagy a szülei) is beadnak 2 milliót, akkor már 50-50% a tulajdonlás, amin mondjuk megveszik az ablakokat.

Aztán így tovább, az összes többi tétellel is.

Viszont a lényeget eddig senki nem írta:

MIRE(???) alapozta a kérdező, hogy a csaj nincstelen szülei vagy a kis keresetű csaj, akiről kiderült, hogy nincsen semmi tartaléka, mert feléli, finanszírozni tudja, vagy akarja az építkezést???

Ráadásul egy olyat, amit nem is akar, mert panelt akart, amellett a lényeg: Szerinte ezt 1:1-ben a férfi dolga megteremteni!

Az már más kérdés, hogy igényei vannak, pl. a rokonainak vendégszoba, de ez már a kérdező hülyesége, hogy nem zárja rövidre a témát.

2019. okt. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/104 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező!

Kirúgtad már végre ezt a kis számító kis pit sát??

Ha nem, akkor mire vársz??

2019. okt. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/104 anonim ***** válasza:
95%

Félreérthetően tetted fel a kérdést:


"vettünk egy kis telket amire szeretnénk épiteni egy könnyűszerkezetes kis házikót."


Akkor miért VETTÜNK??? Miért nem VETTEM?

2019. okt. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/104 A kérdező kommentje:

Aztán néhány óra elteltével elvesztettem a fonalat, mert kiderült, hogy a kérdező a saját szüleivel vette közösen, talán velük akar összeköltözni, vagy hogy?


nem a szüleimmel akarok oda menni,arra te nem gondoltál hogy kellett segitség? ehhez nem kellett éretségi hogy erre gondoljunk,valszeg azért nem én vettem meg magam mert nem volt elég a pénz,a bankkal se azért vesz valaki lakást és egyebet mertr a bankkal akar lakni nem?

2019. okt. 9. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!