Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom és apósom utálnak,...

Anyósom és apósom utálnak, mit tehetek?

Figyelt kérdés

A vőlegényemmel már fél éve együtt élünk a szüleivel és kistestvérével. A szülei engem utálnak, főleg az anyós, de nem tudom miért, és igyekszik a mindennapomat pokollá tenni. Elköltözni nem tudunk mert a szülei a családi válalkozás miatt ahol én is dolgozom velük ragaszkodnak, hogy náluk lakjunk vagy legalább ugyan abba a faluba. Fizetést amúgy nem kapok. Azzal nincs is akkora baj, inkább az, hogy szó szerint egész nap dolgozom, igyekszem mindenbe segíteni, takarítok, főzök a kertbe is segítek és ők akkor is utálnak. Az anyós van, hogy hozzám se szól, ha kérdezek úgy válaszol, hogy rám se néz, bármit csinálok azt mondja, hogy nem jó, már a jelenlétébe is kellemetlenül érzem magam.

Egyszerűen nem tudom mit tegyek, hogy megbékéljenek. Mit tehetek még, hogy legalább egy kicsit megkedveljenek?

24 L, vőlegényem 28



2021. febr. 24. 18:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/89 anonim ***** válasza:
95%
És szerinted egy teljes fizetést elvisz havonta a rezsi? Még egy 8 osztályos gyári munkásnak is marad a fizetéséből. Te ennyire nem lehetsz csicska!
2021. febr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/89 anonim ***** válasza:
96%

Tehát egy havi rezsi összegéért keccsölsz nekik...????


tudod, mennyi az? Max. 30-40 ezer forint!

2021. febr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/89 anonim ***** válasza:
95%
Óhhh, most látom, hogy a 11-es már megelőzött! :-)
2021. febr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/89 anonim ***** válasza:
93%
Ennek a pasinak aranyból van a farka? Vagy mi? Tényleg hogy lehet valaki ennyire mélyen ostoba szolgalelkű megalkuvó. Néha tényleg elcsodálkozom hogy mennyire nincs önbecsülésük egyes embereknek.
2021. febr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/89 anonim ***** válasza:
2%
Hazudozol összevissza, beszélsz bunkóságokat. Nem hiszem hogy ebből egy szó is igaz, de ha így van menj ki Dobaiba ugyanezt ott is megkapod és még pénzed is lesz.
2021. febr. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/89 anonim ***** válasza:
100%
Mit tehetsz? Változtathatnál a felfogásodon, de minél hamarabb, a Te érdekedben!
2021. febr. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/89 anonim ***** válasza:
92%

Ha ilyen elutasítóak minden igyekezeted ellenére, akkor lépj egy kicsit hátrébb szerintem, és hagyj időt magadra is. Ne csak robotolj reggeltől estig - csinálj olyan dolgokat, amik segítenek helyretenni az önértékelésed - legyen az akár egy tanfolyam, egy hobbi, valami amiből később akár saját vállalkozásod, vagy új munkahelyed lehet. Sport, hogy jobban érezd magad, formában legyél.

Megesik, hogy a férfi szüleinek az isten se lenne elég jó, mert a szemük fénye fiacskájuknak a lehető legjobbat akarják. Ezt a párod felé is el kellene kezdeni kommunikálni.

Indulatból és tisztelet nélkül reagálva semmiképp sem jönnél ki jól a helyzetből - de ki kell állnod magadért és lassan meghúzni a határaidat. Ha a párod ebben nem partner, nem tudjátok leállítani a szülőket - akkor költözés vagy szakítás - vagy rámegy az egészséged. Párterápia is hasznos tud lenni ilyen esetben. (Almási Kittinek van youtubeon pár videója, ami hasonló témát érint, az egyik gyakorlatilag a te szituácidóat írja le és azt, hogyan oldották meg.)

2021. febr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/89 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez igaz, akkor arra mennek, hogy elmarjanak a kisfiuk mellől.Sikerülni is fog. Hacsak nem magatokkal törődtök és elköltöztök, más munka után néztek.
2021. febr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/89 anonim ***** válasza:
95%

Hasonló dilemmában voltam 2 évvel ezelőtt, fülig szerelmesen, egy olyan anyóssal aki a leendő gyerekem nevétől kezdve mindent is meg akart szabni.

Hónapokig nyeltem mire egyszer csak már nem bírtam tovább és kiadtam magamból mindent, ekkor volt egy óriási családi balhé aminek körülbelül 3 hónap mosolyszünet lett az eredménye. Aztán a férjem ráébredt, hogy nem az édesanyjának van igaza, azóta függetlenedtünk, külön élünk,jól fizető munkahelyem van, havi 2x látogatjuk őket.

Képzeld el magad 10 év múlva, hogyan éreznéd magad ha ez a jelen helyzet folytatódna 10 évig?

Szerintem tudod a választ..

Azt tanácsolom neked, hogy beszélj a pároddal, legyél vele teljesen őszinte és ha valóban szeret (nem pedig önző módon) akkor kiáll melletted, segít neked, hogy független tudj lenni és boldog.

2021. febr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/89 anonim válasza:
100%
Költözz el
2021. febr. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!