Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom és apósom utálnak,...

Anyósom és apósom utálnak, mit tehetek?

Figyelt kérdés

A vőlegényemmel már fél éve együtt élünk a szüleivel és kistestvérével. A szülei engem utálnak, főleg az anyós, de nem tudom miért, és igyekszik a mindennapomat pokollá tenni. Elköltözni nem tudunk mert a szülei a családi válalkozás miatt ahol én is dolgozom velük ragaszkodnak, hogy náluk lakjunk vagy legalább ugyan abba a faluba. Fizetést amúgy nem kapok. Azzal nincs is akkora baj, inkább az, hogy szó szerint egész nap dolgozom, igyekszem mindenbe segíteni, takarítok, főzök a kertbe is segítek és ők akkor is utálnak. Az anyós van, hogy hozzám se szól, ha kérdezek úgy válaszol, hogy rám se néz, bármit csinálok azt mondja, hogy nem jó, már a jelenlétébe is kellemetlenül érzem magam.

Egyszerűen nem tudom mit tegyek, hogy megbékéljenek. Mit tehetek még, hogy legalább egy kicsit megkedveljenek?

24 L, vőlegényem 28



2021. febr. 24. 18:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/89 A kérdező kommentje:

Hú mekkora egy idiótának könyveltek itt el egyesek. A szitu sokkal összetettebb mint ahogy ez a kérdésem alapján átjött, talán nem is magyaráztam el jól.

A párommal már nagyon sokat beszéltünk erről. Ő nagyon lelkiismeretes, a családja amikor kicsi volt nagyon nehéz helyzetbe volt, de a szülei küzdöttek, hogy semmibe se szenvedjen hiányt. És most nem akarja őket cserben hagyni amikor nekik van rá szükségük. Beszéltünk az elköltözésről, de az nem mehet az egyik napról a másikra. Hirtelen a cég 4 emberről 2re essen, semmi esélyük se lenne, hogy fenntartsák.

Tegnap is beszéltünk erről, és arra jutottunk, hogy a párom találjon valakit aki az ő munkáját fogja végezni, és így mi elmehetünk. De pár hónap azért el fog telni mire betanítja az ő munkájára az új embert. Arról is szó volt, hogy én már most elköltözzek, ő meg pár hónap múlva utánam jön.

Fogorvos asszisztens vagyok, így szerintem tudok munkát is találni a városba.

A szüleim pedig külföldre élnekköltöztek így hozzájuk sajnos nem mehetek.

2021. febr. 25. 10:56
 42/89 anonim ***** válasza:
100%
de a párodat nem zavarja ahogy anyósod viselkedik veled???
2021. febr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/89 anonim ***** válasza:
100%
41: de ha van jó szakmád, miért 30-40ezerért keccsölsz anyósodéknak rabszolgaként (kb. ennyi a rezsi összege) ?????
2021. febr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/89 anonim ***** válasza:
100%
Albérlet díjról vidéken ne beszéljünk, szerintem örülnek sokan, hogy valaki vigyáz a házra és nem hordják szét építőanyagnak. Pár hónapig tart betanítani? Milyen munka az? Programozás? Ne szórakozzunk már.
2021. febr. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/89 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg 4en vagytok és ekkora bajba a cèg, akkor meg kérj részesedést.
2021. febr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/89 anonim ***** válasza:
67%

Jaaa eddig arról volt szó nem tudtok elköltözni :D eddig arról volt szó.. most meg te hirtelen eltudnál menni? Na akkor hajrá, miért nem mész?


Ahhha persze fogorvos asszisztens vagy de inkább te is eltartatod a picsád :D mesélj még.


Értjük mi, hogy nem akarja cserben hagyni...


No de mégis milyen vállakozás az ahol ha kiesik 2 ember csődbe megy + nem tud felvenni 2 embert mert nincs miből kifizetni?

2021. febr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/89 anonim ***** válasza:
100%
Különben is ezek szerint a tb-t se fizetik, nyugdíjad se nő stb
2021. febr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/89 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tökéletesen elmagyaráztad a szitut a kérdésben. Szépen kihasználnak téged, te meg tűröd. Kíváncsi vagyok, hogy tényleg el fogtok-e költözni, de szerintem nem. Nyilván be lesz adva, hogy nem találnak senkit a párod helyére, és maradnotok kell. Szülni is oda fogsz hozzájuk, annyira tipikus.
2021. febr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/89 anonim ***** válasza:
0%

"Fizetést amúgy nem kapok. Azzal nincs is akkora baj, inkább az, hogy szó szerint egész nap dolgozom, igyekszem mindenbe segíteni, takarítok, főzök a kertbe is segítek és ők akkor is utálnak"


Itt le is írod magadnak...neked tökéletes annyi a bajod hogy ezek után nincs kinyalva a valagad.

Miért is lenne?

Ingyen laksz ott. Te akárhogy nézem bevételt nem termelsz, mert csak besegítesz csak kiadást hiszen neked is kell enni, fürdesz, töltöd a telefont, venni kell bugyit...


Az " egy' dolog hogy annyival csökkented a kiadásokat hogy nem kell dolgozót fizetni mert ingyen te ott vagy.


Mellesleg miben merül ki az utálat? Mert nem nézz rád? Ő is biztos fáradt.. még szép hogy besegítesz mindenbe nem csak ingyen dolgozgatsz.



Én meghallgatnám a másik végletet is.


Te mentél úgy bele az egészbe, hogy nem kapsz fizetést ezekkel a feltételekkel aztán sírsz.


5en vagytok egy háztartásban... Van egy kiskorú! Mennyiből kell 5 embert eltartani nektek? Erre rohadtul kíváncsi lennék.


Tudod ha ennyire necces egy vállakozás akkor változtatok vagy bezárok...

2021. febr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/89 anonim ***** válasza:
84%
Bunkó leszek, de annyira azért nem. Én az ilyen kilátastalan elöregedő falvakból húznék el, nem "a városba", hanem Budapestre. Nem maradnék azért, hogy egy csőd szélén álló családi presszóba robotoljak vagy egy dohányboltban használjanak ki. Ennek még a vidéki élet rokantikája sincs meg. Főleg, ha van végzettségem. Miért nem vagyok bunkó még? Mert én is Budapesten élek, s ezzel rontom az esélyeim. De ajánlom még Győrt vagy valami határmenti helyet Ausztria mellett, ahonnan át lehet járni dolgozni.
2021. febr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!