Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Barátom szülei haragszanak...

Barátom szülei haragszanak rám, okkal? Menjek ezután hozzájuk?

Figyelt kérdés

Budapesten élünk, most érettségiztem, ő már egyetemre jár. 2 éve vagyunk együtt.

Még májusban megkérdezte, hogy ha felvesznek engem is arra az egyetemre, amire jelentkeztem elsőnek, összeköltöznék-e vele? Nyilván igen, szüleim is belementek, ő szülei is örültek. De mivel ide magas volt nagyon a ponthatár, benne volt a pakliban az is, hogy Pestre nem vesznek fel, kérdeztem, akkor mi lesz? Mondta, hogy akkor ő költözik velem, oda, ahová felvesznek és a sulit megoldja ingázással, akár úgy, hogy marad nappalin és 1-2 napba veszi fel a kötelező óráit, vagy átmegy levelezőre.


Sajnos az 'A' terv nem jött be, Pécsre jutottam be, ami végülis szuper, mert sikerült, azt tanulhatom, amit szeretnék, amire egész gimi alatt készültem. És később átjelentkezhetek ide is, Pestre. De elkezdenem magát a szakot ott kell, Pécsen.

Így a 'B' terv lesz, hogy a barátom (is) költözik. Ment ma haza, kérdeztem délután, hogy na mondta-e a szüleinek, mit szóltak és annyit írt, hogy kiakadtak. Kérdeztem, miért, mondta, hogy igazából felesleges beszélni róla, majd megnyugszanak, meg elfogadják és nem is kell erről beszélni, meg nem nagy dolog.


De nem tudom, hogy most rám is haragszanak vajon?

Hétvégén lenne náluk sütögetés, baráti összejövetel és tegnap délután úgy jöttem el tőlük, hogy mondták, várnak és bármi is lesz, iszunk rá... De most így, hogy ki vannak akadva, nem tudom, menjek-e.


2023. júl. 27. 20:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/102 anonim ***** válasza:
98%
Menj el persze.Nem rád haragszanak, hanem erre az egész szituációra. Hogy a fiúk elköltözik Pécsre ami valljuk be nem fél órás autóút, így a fiúkat kevésbbé látnák, és nem jár majd be egyetemre napiszinten hanem ingázik vagy levelezön csinálja.Menj el persze , megbeszélitek hogyan is képzelitek el ezt az egészet vagy elfogadják vagy nem.
2023. júl. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/102 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem a barátodra haragszanak. Mondjuk tényleg jó hülye.
2023. júl. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/102 anonim ***** válasza:
89%
Hát én is eléggé kiakadnék, ha a fiam egy lány miatt hagyná ott az egyetemet, vagy menne át levelezőre. Pécs-Budapest ingázás hülyeség.
2023. júl. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/102 A kérdező kommentje:

Nem hagyja ott a sulit!!:D

Ez eszébe sem jutott, ilyen opció fel sem merült. Szereti, amit tanul, érdekli is.

2023. júl. 27. 21:21
 5/102 anonim ***** válasza:
98%
Kb. 3 óra egy irányba.... Megértem a szüleit, de neked ezzel nem kell foglalkoznod. Majd ők ezt lerendezik.
2023. júl. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/102 anonim ***** válasza:
92%

Hát a családtól függ. A pátod jól kezeli. Véleményük lehet de beleszólásuk nem.

Sajnos nálunk rám haragudtak a férjem szülei mert ingázott pestről találkozni, együtt lenni. Nagyon sokat bántottak minket,a mai napig brkavarnak ahol tudnak. De az ő családja nagyon toxikus. Ha esetleg náluk is ilyesmi a helyzet akkor jobb is ha másik városban maradtok. Ha nem akkor meg majd megbékélnek.

2023. júl. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/102 anonim ***** válasza:
80%
Azon nem gondolkodtál el, hogy elvárhatsz-e ekkora áldozatot a barárodtól? Azért, hogy te tanulhasd amit szeretnél ő adja fel az eddigieket vagy legalábbis jól megnehezíted. Miért várod el, hogy levelezőn végezze az egyetemet, ha nappalin is tehetné. Az életeteket alapozzátok. Ne csodálkozz a szülők kiakadásán. Eddig sem laktatok együtt. Szerintem mind a ketten kezdjétek el az egyetemet ill ő folytassa úgy ahogy eddig, aztán menet közben kialakul megvalósítható-e az összeköltözés. Néhány hónap nem olyan hosszú. Ki tudja Neked is mennyire jön be Pécs.
2023. júl. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/102 anonim ***** válasza:
79%

Miért ő ingázik és megy levelezőre, miért nem te?

A szülők kiakadása jogos. Innentől nem fognak kedvelni.

2023. júl. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/102 A kérdező kommentje:

Az a 3 óra inkább max. 2 (nyílt napon volt velem ott). Autóval nem vészes annyira.


Orvosin nincs levelező.


Eddig azért nem laktunk együtt, mert én nem voltam 18, középiskolába jártam. De naponta, kétnaponta szoktunk találkozni, nálunk ez a hetente/kéthetente látjuk egymást sosem volt működőképes... Tudom, megerősítené a kapcsolatunkat, de amíg van más megoldás, addig azokkal élnénk.


Én nem vártam ezt el tőle, fel sem hoztam, hogy miattam költözzön. Ő mondta ezt, mikor kérdeztem, hogy akkor mi lesz, ha nem vesznek fel Pestre. Neki ez egyértelmű volt.

2023. júl. 27. 21:39
 10/102 anonim ***** válasza:
78%
Mi is két különböző városban tanultunk a (mostani) férjemmel. Hétvégén voltunk együtt, illetve, ha volt szabad hétköznap. Simán kibírta a kapcsolat, mondjuk nekünk nagy szerelem volt, az már biztos... Már ez sem ma volt, azóta már van közös gyerekünk is.
2023. júl. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!