Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Barátom szülei haragszanak...

Barátom szülei haragszanak rám, okkal? Menjek ezután hozzájuk?

Figyelt kérdés

Budapesten élünk, most érettségiztem, ő már egyetemre jár. 2 éve vagyunk együtt.

Még májusban megkérdezte, hogy ha felvesznek engem is arra az egyetemre, amire jelentkeztem elsőnek, összeköltöznék-e vele? Nyilván igen, szüleim is belementek, ő szülei is örültek. De mivel ide magas volt nagyon a ponthatár, benne volt a pakliban az is, hogy Pestre nem vesznek fel, kérdeztem, akkor mi lesz? Mondta, hogy akkor ő költözik velem, oda, ahová felvesznek és a sulit megoldja ingázással, akár úgy, hogy marad nappalin és 1-2 napba veszi fel a kötelező óráit, vagy átmegy levelezőre.


Sajnos az 'A' terv nem jött be, Pécsre jutottam be, ami végülis szuper, mert sikerült, azt tanulhatom, amit szeretnék, amire egész gimi alatt készültem. És később átjelentkezhetek ide is, Pestre. De elkezdenem magát a szakot ott kell, Pécsen.

Így a 'B' terv lesz, hogy a barátom (is) költözik. Ment ma haza, kérdeztem délután, hogy na mondta-e a szüleinek, mit szóltak és annyit írt, hogy kiakadtak. Kérdeztem, miért, mondta, hogy igazából felesleges beszélni róla, majd megnyugszanak, meg elfogadják és nem is kell erről beszélni, meg nem nagy dolog.


De nem tudom, hogy most rám is haragszanak vajon?

Hétvégén lenne náluk sütögetés, baráti összejövetel és tegnap délután úgy jöttem el tőlük, hogy mondták, várnak és bármi is lesz, iszunk rá... De most így, hogy ki vannak akadva, nem tudom, menjek-e.


2023. júl. 27. 20:59
 71/102 anonim ***** válasza:
86%
Szegény srác, remélhetőleg felnyílik a szeme. Rettenetesen önző vagy, hogy ilyet kérsz tőle. Igen, hiába ő ajánlotta fel, neked kellet volna visszautasítanod. Anyukája majd megpróbál rád hatni szépen, hogy szállj le a fiáról.
2023. júl. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/102 anonim ***** válasza:
90%
58-as, de voltunk fiatalok.Pont ezért tudjuk felnőtt ésszel, hogy ez így nem működik, ahogy a kérdező kislány elképzeli.Fogalma nincs semmiről.Az orvosi nem a gimis tanulás lesz.Mindkettőjük jövőjét sutba dobják a lila köd miatt.Ennyi idősen tudnának együtt élni, megoldani ez életet, de nem egyetem mellett , így ebben a formában.A kérdező azt hiszi okos , felnőtt nő, mert jó tanuló, stabil kapcsolata van.Valójában egy elkényeztetett kislány rózsaszín álmokkal.De ezt most úgy sem érti, nem is fogja még egy darabig.
2023. júl. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/102 A kérdező kommentje:

Fura, anyukámnak még a terhesség, babázás is belefért anno az orvosi alatt... :D

De ja, biztos lehetetlen, sőt, bárki, aki az orvosira jár, az 6 évig senkire rá nem nézhet. Ezt ugye ti sem gondoljátok komolyan?


Az anyagi biztonságunk adott, én magamról tudom, hogy nagy valószínűséggel bírni fogom a sulit, mert erre vágyom évek óta, és bármennyire is nehéz lesz, az az álmom, hogy orvos legyek.

A barátomnak meg már megvan a helye az egyetem után.

2023. júl. 28. 09:15
 74/102 anonim ***** válasza:
83%
Na jön a mese rész.
2023. júl. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/102 A kérdező kommentje:
Nem mese az, ami a te életedben nem történik meg.
2023. júl. 28. 09:20
 76/102 anonim ***** válasza:
95%

"Fura, anyukámnak még a terhesség, babázás is belefért anno az orvosi alatt... :D"


Sokaknak bele fér. Többnyire azoknak, akiket fel vesznek az első helyen jelölt egyetemre, mert van annyi pontjuk és képesek a barátjuk nélkül is tanulni. Emellett rendkívül ritka az, hogy az első év kezdetén lesz terhes vagy babázik, inkább a közepe, vége felé szoktak gyereket vállalni

2023. júl. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/102 anonim ***** válasza:
92%

"mögöttünk már van több, mint 2 év,"


Tiniszerelem. Ha annyira komoly, akkor miért nem bírjátok ki az 1 évet?

2023. júl. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/102 anonim ***** válasza:
58%

De most miért kell oltani a kérdezőt? Hadd tapasztalják meg, milyen ez. Melyikőtöknek nem volt hatalmas mellenye 18 évesen, hogy én aztán tudom, nekem ne mondja meg senki?? Aztán vagy koppantatok vagy nem, mert bizony egy 18 eves is tudhatja jól és lehet igaza.

A kerdés az volt, menjen-e hétvégén. Hát menjen. A srac anyukája egyelőre még kedves is vele. Csinalják csak. Egy 18 eves ugysem fog felnőttek figyelmeztetése miatt döntesen valtoztatni, csak meg makacsabbul ki fog tartani, hiazen tini még.

2023. júl. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/102 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy ne bírnánk ki. De amíg van más megoldás, nem fogjuk azzal szivatni magunkat, hogy külön vagyunk.
2023. júl. 28. 09:33
 80/102 anonim ***** válasza:
93%
Pedig pont így fogjátok magatokat megszívatni. Egyikőtök sem fog maximálisan a tanulásra koncentrálni. A párod dolgozik, mellette be kellene járni órákra, tanulni és még akkor ingázni is. Te pedig a tanulás helyett majd a nyakán lógsz. Ha valóban orvosit végzett anyukád, akkor ő neki tisztában kell lennie vele, hogy nem himi-humi szak, és az elejétől kezdve kemény tanulás, mert ha nem veszed fel a fonalat, akkor véged. Én nem orvosit végeztem, hanem ápolóit, de még mi is rendesen szenvedtünk egy-egy tárggyal. Az orvosi viszont sokkal több elméleti tudást követel.
2023. júl. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!