Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Barátom szülei haragszanak...

Barátom szülei haragszanak rám, okkal? Menjek ezután hozzájuk?

Figyelt kérdés

Budapesten élünk, most érettségiztem, ő már egyetemre jár. 2 éve vagyunk együtt.

Még májusban megkérdezte, hogy ha felvesznek engem is arra az egyetemre, amire jelentkeztem elsőnek, összeköltöznék-e vele? Nyilván igen, szüleim is belementek, ő szülei is örültek. De mivel ide magas volt nagyon a ponthatár, benne volt a pakliban az is, hogy Pestre nem vesznek fel, kérdeztem, akkor mi lesz? Mondta, hogy akkor ő költözik velem, oda, ahová felvesznek és a sulit megoldja ingázással, akár úgy, hogy marad nappalin és 1-2 napba veszi fel a kötelező óráit, vagy átmegy levelezőre.


Sajnos az 'A' terv nem jött be, Pécsre jutottam be, ami végülis szuper, mert sikerült, azt tanulhatom, amit szeretnék, amire egész gimi alatt készültem. És később átjelentkezhetek ide is, Pestre. De elkezdenem magát a szakot ott kell, Pécsen.

Így a 'B' terv lesz, hogy a barátom (is) költözik. Ment ma haza, kérdeztem délután, hogy na mondta-e a szüleinek, mit szóltak és annyit írt, hogy kiakadtak. Kérdeztem, miért, mondta, hogy igazából felesleges beszélni róla, majd megnyugszanak, meg elfogadják és nem is kell erről beszélni, meg nem nagy dolog.


De nem tudom, hogy most rám is haragszanak vajon?

Hétvégén lenne náluk sütögetés, baráti összejövetel és tegnap délután úgy jöttem el tőlük, hogy mondták, várnak és bármi is lesz, iszunk rá... De most így, hogy ki vannak akadva, nem tudom, menjek-e.


2023. júl. 27. 20:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/102 anonim ***** válasza:
84%
Kíváncsi vagyok, hogy hány hét után mondja azt a srác, vagy a szülei, hogy ez rengeteg pénz és idő. Nem ingázok hetente.
2023. júl. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/102 A kérdező kommentje:

Kamunak nem mondanám. :D

Őt ez érdekelte, ezzel szeretne foglalkozni, igazából már megvan az irány, a helye. Szereti, amit tanul, csinál, így ha neki jó, nekem is.


Utolsó évét kezdi, eddig se nagyon ment be a kötelezőkön túl, mégis jó jegyei voltak végig.

2023. júl. 27. 23:13
 23/102 anonim ***** válasza:
32%
Én is szívesen járnék olyan szakra, aminél elég heti 2 nap bemenni az iskolába. Lehet tudni a szakot, vagy nekem kell kisilabizálnom az oldalukról?
2023. júl. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/102 A kérdező kommentje:

Hetente/kéthetente amúgy is ingázni fogunk, mert nekem is itt élnek a szüleim, nagyszüleim, nem tervezem őket addig nem látni, amíg át nem jelentkezem Pestre. Meg szerintem a legtöbb egyetemista azért havonta 1-2 alkalommal hazamegy... :D

Nem tervezem Pécsen élni teljes egészében az életemet, 200 km, nem a világvége.


A napi ingázást írta valaki, a hét minden napján 2x200 km tényleg sok lenne, de ilyenre nem is gondoltunk egyáltalán.

2023. júl. 27. 23:17
 25/102 A kérdező kommentje:

23-as, ne haragudj, de nem fogom leírni, milyen szakon van! Semmi köze a kérdésemnek ehhez, nem releváns.


De nagyon sok egyetemnél, szaknál van az, hogy az előadások nem kötelezően, bejárhatsz önszorgalomból, de ha egyre sem mész be, akkor sem lesz gond. Aztán van, ami gyakorlat, szeminárium, ezek kötelezőek, viszont van több időpont hirdetve és te rakosgatod össze magadnak az órarendedet, időponttól/tanártól függően.


Legjobb barátnőm Szegedre járt 2 évet, ott első két félévben voltak kisebb csoportok, fix órarenddel, utána ők maguk rakták össze az órarendjüket úgy, ahogy nekik kényelmes volt. Ő is max. 3 napot volt bent, akkor is úgy, hogy vagy délelőtt, vagy délután.

2023. júl. 27. 23:20
 26/102 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező az maximum nagyon alja egyetemi szakokon van, hogy nem törődnek azzal, bemennek-e. Főleg levelezőn, ahol nem kell minden nap bejárni.
2023. júl. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/102 anonim ***** válasza:
90%
Hát, én a helyedben nem is mennék el hozzájuk többet. 😂
2023. júl. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/102 A kérdező kommentje:

Akkor még egyszer:

-Levelezőre megy és ott lesz az órákon, konzultációkon.

-Marad nappalin, bemegy a kötelező óráira (amin névsor van). Ezeket venné fel egymás utáni napokra, mondjuk kedd-szerdára és csak akkor lenne Pesten, amúgy Pécsen, velem.


Az említett barátnőm jogra jár, ott is csak a gyakorlatokra, szemináriumokra kell bemenni. Előadások nem kötelezőek.

2023. júl. 27. 23:24
 29/102 A kérdező kommentje:
Végül, mivel az elején írták többen, hogy a barátom szülei a helyzetre mérgesek, nem rám, arra jutottam, hogy holnap felhívom az anyukáját, megkérdezem, van-e kedve inni egy kávét, enni egy sütit. Aztán majd látom, hogyan áll hozzám, mi a véleménye.
2023. júl. 27. 23:25
 30/102 anonim ***** válasza:
82%
Már menekülök is Pécsről. 🏃🏼‍♀️
2023. júl. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!