Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Barátom szülei haragszanak...

Barátom szülei haragszanak rám, okkal? Menjek ezután hozzájuk?

Figyelt kérdés

Budapesten élünk, most érettségiztem, ő már egyetemre jár. 2 éve vagyunk együtt.

Még májusban megkérdezte, hogy ha felvesznek engem is arra az egyetemre, amire jelentkeztem elsőnek, összeköltöznék-e vele? Nyilván igen, szüleim is belementek, ő szülei is örültek. De mivel ide magas volt nagyon a ponthatár, benne volt a pakliban az is, hogy Pestre nem vesznek fel, kérdeztem, akkor mi lesz? Mondta, hogy akkor ő költözik velem, oda, ahová felvesznek és a sulit megoldja ingázással, akár úgy, hogy marad nappalin és 1-2 napba veszi fel a kötelező óráit, vagy átmegy levelezőre.


Sajnos az 'A' terv nem jött be, Pécsre jutottam be, ami végülis szuper, mert sikerült, azt tanulhatom, amit szeretnék, amire egész gimi alatt készültem. És később átjelentkezhetek ide is, Pestre. De elkezdenem magát a szakot ott kell, Pécsen.

Így a 'B' terv lesz, hogy a barátom (is) költözik. Ment ma haza, kérdeztem délután, hogy na mondta-e a szüleinek, mit szóltak és annyit írt, hogy kiakadtak. Kérdeztem, miért, mondta, hogy igazából felesleges beszélni róla, majd megnyugszanak, meg elfogadják és nem is kell erről beszélni, meg nem nagy dolog.


De nem tudom, hogy most rám is haragszanak vajon?

Hétvégén lenne náluk sütögetés, baráti összejövetel és tegnap délután úgy jöttem el tőlük, hogy mondták, várnak és bármi is lesz, iszunk rá... De most így, hogy ki vannak akadva, nem tudom, menjek-e.


2023. júl. 27. 20:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/102 A kérdező kommentje:
Utolsó évét kezdi az egyetemen, nem évekről van itt szó.
2023. júl. 28. 00:32
 42/102 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ennyi idősen nem ér egy kapcsolat annyit, hogy feladja a barátod a megszokott dolgait, az egyetemet illetően.

Még most jön a java. Diplomamunka, államvizsga.

Nem sok eszetek van.

2023. júl. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/102 anonim ***** válasza:
14%

Esetleg levelezőre jelentkezni nem lehetett Pécsre? Az ilyen világ pitsája helyeket nem ajánlom nappalira, ha csak nem max 1 órára lakik egy útra valaki. Saját tapasztalat... Meló alig van, Pécsről mindenki költözik el, aki tud.

Ha a fiamat én tartanám el, mert nappalira jár, megmondanám, hogy felőlem költözhet, de akkor oldja meg maga a megélhetését onnantól.

2023. júl. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/102 anonim ***** válasza:
19%
Bocsi, orvosi. Esetleg valami eüs szakma, amit beszámítanak pluszpontnak, nem pálya?
2023. júl. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/102 anonim ***** válasza:
69%
#43 Pécsről úgy beszélsz mint "pitsa" hely, tudnád akkor mi van pl Békés megyében... Az meg nem megoldás, hogy mindenki tobzódik már Budapest/Pest megyében, vidéki városoknak is megvan a maga hangulata, és szerintem erősebb barátságokat tud ott kötni, mint pl egy trendy egyetemen a fővárosban.
2023. júl. 28. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/102 anonim ***** válasza:
82%

Nehogy azt hidd, hogy csak a helyzetre haragszaak. Ezt te is csak találgatod, reméled. A helyedben a pofámról lesülne a bőr, ha a szüleihez kellene mennem. Joggal haragszanak rád egy kis 18 éves liba miatt a fiúk ad fel kb mindent. Úgy beszélsz a lakásáról is, hogy mennyi pénzt hoz, mintha a tiéd lenne. Miből fogtok ott élni, ő fog eltartani? Hidd el, baromira gyorsan megunja ezt a helyzetet.

Egyáltalán miért kell ebben a korban összeköltözni? De ha Pesten nem sikerült, így ezt neked nem lett volna szabadd elfogadni tőle...

2023. júl. 28. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/102 anonim ***** válasza:
86%
Ne haragudj, de nagyon gyermeteg a gondolkodásotok.Még csak! 2 éve vagytok együtt, gyerekfejjel jöttetek össze és még most is gyerekek vagytok agyilag, hiába Vagy jogilag felnőtt, orvosi ide vagy oda fogalmad nincs az életről.Ennyi idősen ráértek ösdzeköltözni ha meg van a diploma, mindkettőtöknek.Szerintem arról sincs fogalmad mivel jár az orvosi.Háztartás is lesz, valakinek dolgozni is kell, hogy megéljetek.Nem romantika lesz ez kettesben, esti közös vacsik, filmnézések. Lila ködben élsz.
2023. júl. 28. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/102 anonim ***** válasza:
87%
Gyerek szerelem ez még, felesleges ekkora áldozatot hozni, amúgy ha igazán szereted meg sem fordul a fejedben hogy ezt hagyjad, amikor szeretünk valakit az ő céljai is fontosak, orvosin úgy sem lesz időd vele foglalkozni.
2023. júl. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/102 anonim ***** válasza:
29%
Remélem minden úgy alakul ahogy szeretnétek és eléritek a céljaitokat. Sok ilyen céltudatos fiatalra lenne szükség a sok naplopó tróger helyett.
2023. júl. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/102 anonim ***** válasza:
84%

48-as vagyok, egyébként a felnőtté válás egyik legnehezebb pillanata hogy mérlegelni kell és meg kell hozni bizonyos döntéseket, még akkor is ha az nehéz vagy fájdalmat okoz. Nyilván a ti döntésétek, de az egyetemi időszakban nem a szerelem a legfontosabb, új embereket fogsz megismerni, csomó új tapasztalatot szerzel és bizony meg kell tanulni elengedni embereket, szituációkat. Mint már mondtam az orvosi mellett úgy sem lesz időd egy normális kapcsolatra, és az aki ennyire ragaszkodó mint a párod, nem fogja ezt tudni kezelni. Egyébként nem csak az egyetem az amit felad valamilyen szinten, az ingázás rengeteg idő és penz, a barátaitól sem szakíthatod el, es Pécs Pesthez képest 3 utcából áll es ennyi. Nem mindenki tud hozzá szokni ez tapasztalat.

Én a helyedben biztos elengedném ezt a dolgot, ha együtt kell lennetek úgy is fogtok talalkozni majd az életben hidd el:)

2023. júl. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!