Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Barátom szülei haragszanak...

Barátom szülei haragszanak rám, okkal? Menjek ezután hozzájuk?

Figyelt kérdés

Budapesten élünk, most érettségiztem, ő már egyetemre jár. 2 éve vagyunk együtt.

Még májusban megkérdezte, hogy ha felvesznek engem is arra az egyetemre, amire jelentkeztem elsőnek, összeköltöznék-e vele? Nyilván igen, szüleim is belementek, ő szülei is örültek. De mivel ide magas volt nagyon a ponthatár, benne volt a pakliban az is, hogy Pestre nem vesznek fel, kérdeztem, akkor mi lesz? Mondta, hogy akkor ő költözik velem, oda, ahová felvesznek és a sulit megoldja ingázással, akár úgy, hogy marad nappalin és 1-2 napba veszi fel a kötelező óráit, vagy átmegy levelezőre.


Sajnos az 'A' terv nem jött be, Pécsre jutottam be, ami végülis szuper, mert sikerült, azt tanulhatom, amit szeretnék, amire egész gimi alatt készültem. És később átjelentkezhetek ide is, Pestre. De elkezdenem magát a szakot ott kell, Pécsen.

Így a 'B' terv lesz, hogy a barátom (is) költözik. Ment ma haza, kérdeztem délután, hogy na mondta-e a szüleinek, mit szóltak és annyit írt, hogy kiakadtak. Kérdeztem, miért, mondta, hogy igazából felesleges beszélni róla, majd megnyugszanak, meg elfogadják és nem is kell erről beszélni, meg nem nagy dolog.


De nem tudom, hogy most rám is haragszanak vajon?

Hétvégén lenne náluk sütögetés, baráti összejövetel és tegnap délután úgy jöttem el tőlük, hogy mondták, várnak és bármi is lesz, iszunk rá... De most így, hogy ki vannak akadva, nem tudom, menjek-e.


2023. júl. 27. 20:59
 51/102 anonim ***** válasza:
100%
Megértem a szüleit. Én se lennék boldog. Es nyilván neheztelnek rád. De hülyeség lenne nem menni hétvégén. Ha biztosak vagytok a döntésben, akkor tessék a konfliktust is felvállalni.
2023. júl. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/102 anonim ***** válasza:
89%
Hát nézd, elég nagy marhaság volt a b terv
2023. júl. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/102 anonim ***** válasza:
97%

"észrevettem, hogy vele sokkal jobban tanultam, mint egyedül."


Hát én eddig úgy tudtam, az orvosegyetemet felnőtteknek találták ki, nem olyan gyerekeknek, akikkel még együtt kell tanulni.

Az egész ötlet abszurd amúgy, 18 vagy, részedről ez egy tiniszerelem, azt nem írtad, hogy a barátod hány éves, de ő se lehet sokkal több 20-nál.

18 évesen nekem is megvolt az életem örök szerelme, együtt is voltunk vagy másfél évig. Megértem a párod szüleit, egy tini lány miatt kockáztatná/nehezítené meg a saját jövőjét.

2023. júl. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/102 anonim ***** válasza:
91%
A helyzetre mérgesek, nem rád, ez jól hangzik. De a helyzet miattad állt elő, te pedig nem vitatkozol, holott racionálisan nézve nyilvanvaló, hogy ez egy elég hülye döntés, csak hát neked kenyelmes, ezért magyarázod ennyire, miért jó. Viseld el, hogy neheztelnek rád, jogosan.
2023. júl. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/102 anonim ***** válasza:
43%

"De nagyon sok egyetemnél, szaknál van az, hogy az előadások nem kötelezően, bejárhatsz önszorgalomból, de ha egyre sem mész be, akkor sem lesz gond"


Hogy én miért is választottam olyan egyetemet, ahol katalógus volt? Ja, tudom már, én nem csak "megúszni" akartam az a pár évet, engem érdekelt is a dolog.

2023. júl. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/102 anonim ***** válasza:
91%

Tehát az a briliáns ötlet, hogy a pesti egyetemen már két évet lehuzott barátod Pécsre költözik veled, és onnan jár majd fel Pestre azért, mert Mókuska mellette jobban tud tanulni.

Aha...

2023. júl. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/102 anonim ***** válasza:
16%
Hogy ezekben a hozzászólásokban mennyi rosszindulat van.
2023. júl. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/102 anonim ***** válasza:
29%

Amúgy miért vagytok ilyen undokok ezzel a lánnyal?! Itt senki nem volt fiatal?!


Ahogy olvastam, egyetlen egy évről van itt már szó, mivel végzős a srác. Hadd legyenek együtt, akkor ismerik majd meg egymást jobban, megtapasztalják, milyen is az élet így. Egyébként a neves egyetemeken is van olyan, hogy (bár nem 2 napba), de be lehet sűríteni úgy az órákat, hogy az a 3-4 nap meglegyen. Persze gyorsnak kell lenni a bejelentkezésnél, ami valljuk be, kevésnek sikerül. Mivel egyszerre leterhelik a diákok ilyenkor a szervert, akinek szerencséje van, az jól jár.


Mindenki más. Én ennyi idősen nem éreztem volna magam még készen a közös háztartásra. Egyetemi órák után örültem, hogy egy gyors tésztát saját magamnak összedobtam, nem takarítottam természetesen. Nekünk sokat kellett évközben is készülni. Más világ volt, más élethelyzet... De én nem fogom őket elítélni, sőt. Próbálják csak szépen ki, szülők helyében sem idegeskednék ezen.

2023. júl. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/102 anonim ***** válasza:
91%

58!


Bakker, a fiú kb adjon fel mindent, mert a lany nem tud egyedül tanulni.

Az meg van, hogy a Budapest-Pecs távolság több mint 3 óra vonattal? Tehát egy nap utazna 6!!!! órát azért, mert a kiralylanynak nem volt elég pontja bejutni Pestre. Épeszű ember azt mondaná még akkor is, ha a párja allna elő ezzel az idióta ötlettel, hogy figyi Jani, majd hétvégente találkozunk, eszedbe ne jusson miattam lekoltozni és alkalmanként 6 órát utazni.

2023. júl. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/102 anonim ***** válasza:
98%
Hol alszik majd a srác, amikor Pesten van? A szüleinél?
2023. júl. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!