Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Barátom szülei haragszanak...

Barátom szülei haragszanak rám, okkal? Menjek ezután hozzájuk?

Figyelt kérdés

Budapesten élünk, most érettségiztem, ő már egyetemre jár. 2 éve vagyunk együtt.

Még májusban megkérdezte, hogy ha felvesznek engem is arra az egyetemre, amire jelentkeztem elsőnek, összeköltöznék-e vele? Nyilván igen, szüleim is belementek, ő szülei is örültek. De mivel ide magas volt nagyon a ponthatár, benne volt a pakliban az is, hogy Pestre nem vesznek fel, kérdeztem, akkor mi lesz? Mondta, hogy akkor ő költözik velem, oda, ahová felvesznek és a sulit megoldja ingázással, akár úgy, hogy marad nappalin és 1-2 napba veszi fel a kötelező óráit, vagy átmegy levelezőre.


Sajnos az 'A' terv nem jött be, Pécsre jutottam be, ami végülis szuper, mert sikerült, azt tanulhatom, amit szeretnék, amire egész gimi alatt készültem. És később átjelentkezhetek ide is, Pestre. De elkezdenem magát a szakot ott kell, Pécsen.

Így a 'B' terv lesz, hogy a barátom (is) költözik. Ment ma haza, kérdeztem délután, hogy na mondta-e a szüleinek, mit szóltak és annyit írt, hogy kiakadtak. Kérdeztem, miért, mondta, hogy igazából felesleges beszélni róla, majd megnyugszanak, meg elfogadják és nem is kell erről beszélni, meg nem nagy dolog.


De nem tudom, hogy most rám is haragszanak vajon?

Hétvégén lenne náluk sütögetés, baráti összejövetel és tegnap délután úgy jöttem el tőlük, hogy mondták, várnak és bármi is lesz, iszunk rá... De most így, hogy ki vannak akadva, nem tudom, menjek-e.


2023. júl. 27. 20:59
 61/102 anonim ***** válasza:
87%

"Levelezőre megy és ott lesz az órákon, konzultációkon.


-Marad nappalin, bemegy a kötelező óráira (amin névsor van"


Most akkor levelezős megy, vagy nappalin marad?

2023. júl. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/102 anonim ***** válasza:
33%

59, autóval fog járni, ami a szüleié (gondolom, céges) es a szülei is fizetik, mivel a srác a szülei cégében dolgozik.

Én is neheztelnék. De hát ez van.

Beszéltél az anyjával? Mit mondott?

2023. júl. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/102 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó autóval fognak járni. De amúgy is hülyeség szerintem. Egy évet simán ki lehet bírni csak hétvégi találkákkal. Felnőtt emberek is kibírják, ahol a másik fél a munkája miatt távol kényszerül lenni. De ha most ez a szeszély annyira megnyomja a srác tanulmányi eredményét, akkor biztosra veszem, hogy nem egy év lesz. Ráadásul én biztos vagyok benne, hogy a kérdező sem fogja állandóan a könyveket bújni, ha a pasija is vele él majd. Az orvosi pedig nem az a szak, ahol ráérsz csak a vizsgaidőszakban készülni.
2023. júl. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/102 anonim ***** válasza:
88%
Ok, nem olvastam, hogy autóval járna, de akkor is elmehaborodott egy ötlet.
2023. júl. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/102 A kérdező kommentje:

Beszéltem az anyukájával, megyünk mindjárt reggelizni és telefonban nagyon aranyos volt, mondta, hogy jön értem, felvesz, meg utána, ha van kedvem, menjünk el még az Etelébe is nézelődni picit. Szóval nekem nem úgy jött le, hogy látni sem akar...


A 7 oldalnyi válaszból köszönöm azt a keveset, amik TÉNYLEG a kérdésemre érkeztek, nem pedig engem, vagy a kapcsolatunkat b.sztatták. Sokan mintha azt hitték volna, hogy az a kérdés, összeköltözzünk-e, jó lesz-e ez így...

Közben meg ez már egy eldöntött dolog, baromira nem az érdekelt, kinek mi erről a véleménye.

2023. júl. 28. 08:30
 66/102 anonim ***** válasza:
89%

"...baromira nem az érdekelt, kinek mi erről a véleménye"


Ez esetben miért kellett kérdést kiirni? A szülei véleménye se érdekeljen akkor.

2023. júl. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/102 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de hadd meséljem el az én példámat. Persze ez nem azt jelenti, hogy nektek is így lesz, sőt, a lehető legjobbakat kívánom nektek. Csak nem árt felkészülni. Ez sok évvel ezelőtt volt.

Szilveszterkor összejöttem valakivel, minden jól alakult. Egyetemista voltam, Szegeden, a srác levelezőn tanult Bp-en és dolgozott Cegléden, ahol lakott is. Úgy döntött, eljön Szegedre lakni, keresett melót és talált is, nagyrészt otthonról végezhetőt. Kivett egy albit. Nekem elkezdődött a félév, indultak volna a közösségi programok, bulik, kulturális programok. Hamar kiderült, hogy a barátom neheztel, ha ezekre elmegyek, mert ő direkt azért költözött ide, hogy velem legyen, nehogy már én akkor egész nap ne legyek ott vele. Így aztán kimaradtam ezekből, de ezért meg én nehezteltem egyre jobban, hiszen nem én kertem, hogy jöjjön. Szakítani akartam, erre a szememre hányta, hogy ő mindent feladott, itt van a melója, hogy képzelem. Kínlódtunk még egy kicsit, de szar volt. Szóval annyi a tanulság, hogy az egyetem nem csak órák es tanulás, hanem közösségi élet es kapcsolatépítés is, és nem feltetlenül tud ebben a barátod teljesen részt venni. Más lesz az életmódotok. Ráadásul tőle se lehet elvárni, hogy ha te tanulsz, ő üljön es malmozzon melletted.

Nagyon sok sikert kívánok nektek azért, de tudd, hogy kockázattal is jár, ami most olyan jól hangzik.

2023. júl. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/102 A kérdező kommentje:

"Ez esetben miért kellett kérdést kiirni?"

Nem az volt a kérdés, hogy összeköltözzünk-e, költözzön-e velem, jó lesz-e ez így. :)


67-es, mögöttünk már van több, mint 2 év, az ilyen szitukat mindig jól kezeltük.

De köszönjük, remélem sikerrel vesszük majd az akadályokat! :D

2023. júl. 28. 08:40
 69/102 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az volt, okkal haragszanak e rád a szülei. A szülei azért haragszanak, mert a fiúd össze akar költözni veled. Ergo az ok az összeköltözes.

Amúgy te azt hiszed, anyuka most jofej, de kb biztos, hoyg az együtt töltött idő alatt fel fő jönni a Kati, ne kérd azt a Janitol hogy miattad Pecsre költözzön, ha szereted lebeszeled róla téma.

2023. júl. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/102 anonim ***** válasza:
87%
Felesleges a hercegnőnek bármi észérvet írni. Őt úgy szocializálták, hogy mindenki úgy táncol, ahogy ő fütyül. Hamarosan úgy is koppan. Ilyen önző hozzáállással nem fogja kibírni a következő tanévet a kapcsolatuk.
2023. júl. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!