Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Barátom szülei haragszanak...

Barátom szülei haragszanak rám, okkal? Menjek ezután hozzájuk?

Figyelt kérdés

Budapesten élünk, most érettségiztem, ő már egyetemre jár. 2 éve vagyunk együtt.

Még májusban megkérdezte, hogy ha felvesznek engem is arra az egyetemre, amire jelentkeztem elsőnek, összeköltöznék-e vele? Nyilván igen, szüleim is belementek, ő szülei is örültek. De mivel ide magas volt nagyon a ponthatár, benne volt a pakliban az is, hogy Pestre nem vesznek fel, kérdeztem, akkor mi lesz? Mondta, hogy akkor ő költözik velem, oda, ahová felvesznek és a sulit megoldja ingázással, akár úgy, hogy marad nappalin és 1-2 napba veszi fel a kötelező óráit, vagy átmegy levelezőre.


Sajnos az 'A' terv nem jött be, Pécsre jutottam be, ami végülis szuper, mert sikerült, azt tanulhatom, amit szeretnék, amire egész gimi alatt készültem. És később átjelentkezhetek ide is, Pestre. De elkezdenem magát a szakot ott kell, Pécsen.

Így a 'B' terv lesz, hogy a barátom (is) költözik. Ment ma haza, kérdeztem délután, hogy na mondta-e a szüleinek, mit szóltak és annyit írt, hogy kiakadtak. Kérdeztem, miért, mondta, hogy igazából felesleges beszélni róla, majd megnyugszanak, meg elfogadják és nem is kell erről beszélni, meg nem nagy dolog.


De nem tudom, hogy most rám is haragszanak vajon?

Hétvégén lenne náluk sütögetés, baráti összejövetel és tegnap délután úgy jöttem el tőlük, hogy mondták, várnak és bármi is lesz, iszunk rá... De most így, hogy ki vannak akadva, nem tudom, menjek-e.


2023. júl. 27. 20:59
 81/102 anonim ***** válasza:
90%
Én a te szüleid helyében sem örülnék. Friss egyetemistanként nem az évfolyamtársakkal kéne ismerkedned, buliznod, tanulnod, nem pedig a barátoddal élned. Ő egész nap az albérletben fog ülni és téged várni, hogy hazaérj a suliból, hogy végre ne legyen egyedül. Rád fog telepedni és biztosan hátráltatni fogja a szociális életedet. 18 éves vagy és azt hiszed mindent tudsz. Pedig nem
2023. júl. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/102 anonim ***** válasza:
94%

Pontosan, így fogjátok szivatni magatokat.Most nem érted, akkor csináld, aztán majd rájössz.Mert rá fogsz az ezer%, de nem lesz egy jó érzés.A szülők helyébe azt mondanám költözettek össze, legyetek felnőttek.Természezesen anyagilag is.Legalább hamar szét is mentek és mindkettőtök felnőtt lesz a saját kárán.A következő 2 évet így nem fogjátok együtt úgy sem megérni.

Legalább majd tapasztalsz végre és a következő kapcsolatokban okosabb leszel.

2023. júl. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/102 A kérdező kommentje:

Igen, mert orvosi mellett aztán könnyű főállást is vállalni... Hol élsz te? :)


Mindegy, a kérdés szerencsére megoldódott, az anyukája halálcuki volt, mondta, hogy szóljunk, ha már látjuk, mikor költöznénk és segítenek mindenben.


Nem mindenkinek szívás az élet, el kell ezt fogadni.


Szép hétvégét! :)

2023. júl. 28. 11:43
 84/102 anonim ***** válasza:
23%

Egyáltalán nem kell úgy végződnie, ahogy a többiek felvázolják. Amúgy meg együtt is mehetnek a rendezvényekre, és külön is akár.


Ha meg mégis gond lenne, akkor majd ő megtapasztalja saját bőrén. Mintha mi nem saját kárunkon tanultunk volna. Én lehet még ennél a lánynál is makacsabb voltam. 🤣 Hisz jól teszik, költözzenek.

2023. júl. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/102 anonim ***** válasza:
91%

80.

Pont ez jutott eszembe, hogy az állítólagos orvosit végzett anyjának nincs annyi esze, hogy elmondja azokat az érveket, amelyeket mi itt leírtunk.

Nagyon fura.

Arról már nem is beszélve, hogy egy orvosira készülő így gondolkodik.

Nekem a fiam kezdi szeptemberben, de sokkal megfontoltabb, bölcsebb az életre való rálátása.

Nem is értem ezt a szintet ami a kérdezőnel, meg az anyjánál van.

2023. júl. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/102 anonim ***** válasza:
20%
Nem ertem tovabbra sem, mit kell a kerdezőn utálkozni. Semmi igazán durvát nem csinálnak. Ha a szülők valamit nem támogatnak, azt majd mondják és kész. Az meg, hogy a kerdező kicsit pökhendi, hát istenem, 18 éves még csak, majd kitanul orvosnak és közben felszed magára némi alázatot és illemet. Komolyan úgy beszélnek itt egyesek, mint akik mindjárt megkeseredett 40 evesnek születtek es sose voltak zabolátlan tinik.
2023. júl. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/102 anonim válasza:
5%

Jesszus, micsoda csőcselék gyűlt itt össze.


Igen, a legtöbb egyetemen simán meg lehet oldani, hogy 2-3 napra rakod össze azokat az óráidat, amikre be kell járni. Ha pedig a srácnak nem gond, hogy heti egyszer felutazik Pestre, aztán leutazik Pécsre, hogy veled lehessen, akkor semmi akadálya ennek az egésznek.


Azt meg nem vágom, hogy egyesek miért akarnak mindent az "elkényeztetett hercegnő" narratívára ráhúzni, mikor a kérdező erre nem adott okot. Együtt akar lakni a fiújával, és viszont, ezt pedig átmenetileg így tudják megoldani.

2023. júl. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/102 anonim ***** válasza:
98%

Mert hülye érvei vannak.

Ő is nyugodtan összerakhatja 3 napra az óráit, és mehet haza a paskóhoz Pécsről.

Jaaaa, az már nem derogál, ha neki kéne ingázni, fáradtan egyetemre járni, ugyanezt az áldozatot a kapcsolatért meghozni?


Gondolatban már kiadta a srác budai lakását, hogy majd abból élnek lent a rózsaszín álomban, de a két lakás fenntartását nem ússzák meg, elvégre valahol élnie kell a fiúnak abban a 3-4 napban is, amikor Pesten van.

2023. júl. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/102 A kérdező kommentje:

Nem kell nekem a barátomból élni, eddig sem tettem, ezután sem fogom.

Itt páran szerintem kreáltak egy képzelt hátteret ehhez az egészhez és most amiatt megy itt a fröcsögés. Engedjétek már el... Nem igaz, hogy a barátom szület 1 nap (!) alatt megbarátkoztak ezzel, már régen nincs semmi gond, de itt még páran mindig hisztériáznak, mint a gyerekek.

2023. júl. 28. 13:50
 90/102 anonim ***** válasza:
14%

88

"Ő is nyugodtan összerakhatja 3 napra az óráit, é"


Orvosira jár, te analfabéta. Vagy 5x leírta,

2023. júl. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!