Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Barátom szülei haragszanak...

Barátom szülei haragszanak rám, okkal? Menjek ezután hozzájuk?

Figyelt kérdés

Budapesten élünk, most érettségiztem, ő már egyetemre jár. 2 éve vagyunk együtt.

Még májusban megkérdezte, hogy ha felvesznek engem is arra az egyetemre, amire jelentkeztem elsőnek, összeköltöznék-e vele? Nyilván igen, szüleim is belementek, ő szülei is örültek. De mivel ide magas volt nagyon a ponthatár, benne volt a pakliban az is, hogy Pestre nem vesznek fel, kérdeztem, akkor mi lesz? Mondta, hogy akkor ő költözik velem, oda, ahová felvesznek és a sulit megoldja ingázással, akár úgy, hogy marad nappalin és 1-2 napba veszi fel a kötelező óráit, vagy átmegy levelezőre.


Sajnos az 'A' terv nem jött be, Pécsre jutottam be, ami végülis szuper, mert sikerült, azt tanulhatom, amit szeretnék, amire egész gimi alatt készültem. És később átjelentkezhetek ide is, Pestre. De elkezdenem magát a szakot ott kell, Pécsen.

Így a 'B' terv lesz, hogy a barátom (is) költözik. Ment ma haza, kérdeztem délután, hogy na mondta-e a szüleinek, mit szóltak és annyit írt, hogy kiakadtak. Kérdeztem, miért, mondta, hogy igazából felesleges beszélni róla, majd megnyugszanak, meg elfogadják és nem is kell erről beszélni, meg nem nagy dolog.


De nem tudom, hogy most rám is haragszanak vajon?

Hétvégén lenne náluk sütögetés, baráti összejövetel és tegnap délután úgy jöttem el tőlük, hogy mondták, várnak és bármi is lesz, iszunk rá... De most így, hogy ki vannak akadva, nem tudom, menjek-e.


2023. júl. 27. 20:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/102 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, hogy marad egyszerre nappalin és megy levelezőre? Az utolsó válaszod nem értem.


Szerintem ettől még elmehetsz a családi eseményre, jobb mihamarabb ezen a beszélgetésen túlesni.


A szülei részéről érthető, hogy féltik, egy szülő a saját gyereke érdekét nézi, és ők azt szeretnék, hogy a gyermekük diplomát és tudást szerezzen, jó eredménnyel. Ez pedig leginkább nappali képzésen valósul meg, ha részt vesz az előadásokon is. Nálunk is alig jártak be az előadásokra, de olyan eredményük, tudásuk is volt a képzés végére. Én a helyedben inkább ráfeküdnék ebben a félévben, hogy átvegyenek a SOTE-ra. Az egyetem elkezdése nagy változás az életedben, és ebből adódóan különben sem biztos, hogy együttmaradnátok, kicsit nagynak érzem az áldozotot a srác részéről ezért.

2023. júl. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/102 A kérdező kommentje:

Nappalin folytatja, VAGY átmegy levelezőre.


Előadásra sosem járt be, az utolsó évét kezdi szeptemberben.

Dolgozik az egyetem mellett, így látszik, hogy az eredményei, jegyei mögött van megfelelő tudás. Nem, nem olyan a munkahelye, hogy bejárna, home office + a főnökével is jóban van (az apukája cége :D).

2023. júl. 27. 23:41
 33/102 anonim ***** válasza:
89%
Sosem járt be? legtöbb helyen azért előírják hogy mennyi a miimum amire be kell.
2023. júl. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/102 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell aggódni. Persze, hogy azt mondja az aktuálisnak, hogy követlek mindenhova. Aztán ha elkezdődik az év, jöbbek majd a kifogások, miért kell Pesten maradnia. 😅
2023. júl. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/102 A kérdező kommentje:

Előadásokra nem kell kötelezően bejárni. Amikre kellett, azokra bement, de azok gyakorlatok, szemináriumok.


Több, mint 2 éves a kapcsolat, nem igazán érzem, hogy csak egy "aktuális" lennék. Nagyfiú, felnőtt, egyedül él. Ha annyira nem lenne rám kíváncsi, fel sem ajánlotta volna az összeköltözést, majd utána azt, hogy költözik velem. Egyik sem az én ötletem volt. :)

2023. júl. 27. 23:54
 36/102 anonim ***** válasza:
77%
Tekintve, hogy legalább hatszor leírtad, hogy te is Pesten tervezed az életedet, teljesen felesleges a pasidat ugráltatni. Ennyi erővel te is felveheted az óráidat tömbösítve, és jöhetsz fel 3-4 napokra Pestre.
2023. júl. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/102 A kérdező kommentje:

Összeköltözünk, nem ugráltatom.

Felesleges lenne fenntartani itthon is a lakást, meg Pécsen is egy albérletet. Meg így egy éjszakát leszünk külön maximum.

2023. júl. 27. 23:59
 38/102 anonim ***** válasza:
76%
Ne hagyja ott a sulit BP-n, néha ugorjon le kuffantani téged Pécsre, szt annyi.
2023. júl. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/102 anonim ***** válasza:
93%
Megértem a szüleit. Nem lehet normálisan és főleg éveken át Pécsen élni és Budapestre járni nappalira. A tanulmányai rá fognak menni. Vagy a kapcsolatotok.
2023. júl. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/102 anonim ***** válasza:
23%

"hogy azt mondja az aktuálisnak, "


Évek óta együtt vnnak,

2023. júl. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!