Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg jogos volt, hogy...

LacaH kérdése:

Tényleg jogos volt, hogy menyasszonyom kiakadt rám?

Figyelt kérdés
Én, édesanyám és a menyasszonyom lakunk egy lakásban. Miután édesanyám megbetegedett, hozzánk költözött. Már 1 éve velünk lakik. Ugy egyeztünk meg annaak idején a párommal, hogy én fizetem a rezsit (kb 60 ezer) ő pedig vásárol (kaja, takaritószer stb...). Mivel sokkal jobban keres nálam ebből eddig nem volt baj. Volt, hogy ő fizette édesanyám gyógyszereit, mobilszámláját is mikor elköltötte a nyugdíját. Ma megjegyezte neki anyukám, hogy nem fair, hogy én és ő fizetjük a rezsit és ő csak kaját vesz. Ideje lenne beszállnia abba is. Akkor neki több nyugdíja maradna. Ekkor szabadult el a pokol... a párom közölte, hogy beszáll, de ezentúl csak saját magának vesz ételt, gyógyszert stb, mindenki más oldja meg magának ahogy akarja... próbáltam lenyugtatni, mert édesanyám gondolkodása ugyse változik már meg, de akkor nekem esett, hogy én mindig anyám pártját fogom és sosem védem meg őt. Tényleg annyira nagy.kiadás lenne a párom számára (kb 300 000 ret keres)? Én(120) anyu(80). Összepakolt és átment egy barátnőjéhez. Tényleg ilyen nagy bűn lett volna? Kérjek bocsánator?

2016. dec. 28. 17:34
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/128 anonim ***** válasza:
29%
Kamu. Az kizárt , hogy bármely családra vágyó nő megelégszik egy olyan pasival aki 120-at keres, egy havi 300-at kereső, talpraesett nő pedig kizárt, hogy így élne...
2016. dec. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/128 anonim ***** válasza:
94%
Jobb lenne ha Anyu átgondolná mielőtt ketten maradtok 200ból ;-)
2016. dec. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/128 anonim ***** válasza:
98%

Nem olvastam végig a válaszokat,csak a kérdést.

Ez nagyon gáz így.Hárman laktok együtt, osszátok szét 3 fele a kiadásokat.(rezsi,kaja). A gyógyszereket meg mindenki vegye magának.

A párod eddig tök rendes volt,segített pluszban is anyukádnak, de hálaként csak azt kapta,hogy ezt is keveselli a kedves anyós.

Egyébként nem is értem, azért mert ő jobban keres, nem várhatod el,hogy eltartson téged és az anyukádat is. Nyilván okkal keres többet,mint te, többet tanult,vagy csak talpra esetebb,mint te. Nem értem miért várod el,hogy többet költsön a kötelező dolgokra...

Nálunk amúgy úgy megy,hogy kifizetjük felesben a közös dolgokat(számlák,kaja) , teszünk félre közösen x összeget. A maradék fizuból meg mindenki arra költ amire akar. Nekem van még egy megtakarításom magamnak, a párom meg az autójára költ sokat. De ez nem a közös részből megy,nincs belőle balhé. Szerintem ez így teljesen korrekt amúgy,hogy felesben vesszük a közös dolgokat... Nálatok is így kéne.

Nem csodálom,hogy a párod kiakadt.

2016. dec. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/128 anonim ***** válasza:
98%

Elolvastam a kommentjeid végül.

Ha mindenáron vissza akarod kapni a párodat,akkor a mamát szépen küldd haza, ne éljen a nyakatokon.

Beszélj a menyasszonyoddal,hogy átgondoltad és rájöttél,hogy neki volt igaza. Ezentúl azt szeretnéd,hogy felesben fizessétek a rezsit és a kaját is. rájöttél,hogy attól mert ő többet keres, nem várhatod el,hogy nagyobb résszel szálljon be.

És imádkozz ,hogy megbocsásson.

De egyébként remélem tudod,hogy a párodnak már egy ideje elege lehetett a helyzetből,azért ment el most. Nem hiszem,hogy ez az 1 beszólás miatt költözött el rögtön.

Amúgy nem tudom hogy gondoltad,hogy most már örökre nálatok fog élni anyukád? Nem gáz ez egy kicsit,fiatal párként,hogy a nyakatokra viszed anyukád, aki ráadásul be sem száll a költségekbe és még követelőzik is?

Mondom, paterold el otthonról és utána próbálj változtatni és visszakönyörögni a lányt.

De tényleg gondolkozz el ezen,hogy attól mert ő jobban keres, nem kell többet fizetnie a rezsibe,mint neked.

Egyébként meg tegyél érte,hogy te is jobb munkát kaphass,többet kereshess. Gondolom a barátnőd az eszével keresi a pénzt , úgyhogy nem irigykedni kell,hanem jobb melót keresni.

De egyébként 120 ezres fizu sem annyira rossz, az ország fele kb minimálbért visz haza.Vagy kevesebbet. Szóval a tiéd sem annyira rossz

2016. dec. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/128 anonim ***** válasza:
97%

A húsos-csontos Kukor Ica óta nem láttam ilyen egyetértést itt gyakorin.

Átjár a közösségbe tartozás felemelő érzése! *-*

Kérdező!

A menyasszonyod zsebe helyett anyádéba turkálj.

Gondolom apád se tartotta ki anyai nagyanyádat, mikor még anyád a menyasszonya volt.

2016. dec. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/128 anonim ***** válasza:
100%
Sírva röhögök 😂😂😂
2016. dec. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/128 anonim ***** válasza:
100%
Csak gondolj bele, ha mondjuk fordítva lenne,...a menyasszonyod anyja költözik oda hozzátok, te keresel jobban, te fizeted mindhármótok étkezését, anyósod gyógyszerét és telefonszámláját, és akkor még a banya kitalálja h fizesd a rezsi egy részét is. Ugye hogy neked se tetszene? Különben is, milyen jogon is dirigál anyád ha ő maga egy büdös vasat nem ad semmire és gyakorlatilag ingyen él? Inkább kérdezd meg tőle mire megy el a nyugdíja. Vagy oké, fizessen a menyasszonyod is a rezsibe, de akkor anyád is, plusz a kaját is hárman álljátok, egyéb kiadás (gyógyszer, mobilszámla) mindenki magának. Nem így igazságos?!
2016. dec. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/128 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ha tetszik ha nem a mamát már pedig el kell onnan paterolni. Mert ha most vissza is könyörgöd magad valahogy a barátnődhöz, anyád legközelebb majd beleköt valami másba, te meg megint mellette fogsz kiállni, isten óvjon meg engem az ilyen férfiaktól. Eddig is elvolt valahogy a nyugdíjábból, attól h nem lakik veletek meg tudod segíteni, szóval ha csak nem kell naponta többször pelenkázni, és tudod egyedül enni, ez nem kifogás.
2016. dec. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/128 anonim ***** válasza:
73%

Kedves 95-ös, szerintem ez is annak az ismeretlen nagyságnak a szellemi terméke, aki "Csontosként" híresült el itt a gyakorin.

Valójában végtelen hálával tartozunk neki, mert remekül szórakozunk.

Egyébként lassan már rá lehet ismerni a stílusára, ahogy fokozza az izgalmat és a legfelháborítóbb dolgokat tálalja angyali ártatlansággal.

Nincs benne indulat, nem durva, nem trágár ...

Remekül felépített bornírtságok, mi meg ráharapunk, mert a tinipanaszok után jó egy kis változatosság.

Abba ne hagyd Csontos, nagyon hiányoznál! :)

2016. dec. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/128 anonim ***** válasza:
86%
Ez is a tipikus kisujjam nyújtom fél karom kell tipikus esete...de ha sorra vesszük mit csinál vki 80 ezerböl egyedül? Kitörli a seggét... Mit csinálsz te 120 ezerből? Kitörlöd a segged... Mit csinál ő 300 ból? Vígan él. Na most gyakorlatilag ugy vagyunk hogy ti ketten vagytok életképtelenek egyedül gyakorlatilag az ő vagy bárki más "kegyéből" tudtok fenntartani némi élet színvonalat... És ahelyett h örülnétek még több elvárásotok van? ...
2016. dec. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!