Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg jogos volt, hogy...

LacaH kérdése:

Tényleg jogos volt, hogy menyasszonyom kiakadt rám?

Figyelt kérdés
Én, édesanyám és a menyasszonyom lakunk egy lakásban. Miután édesanyám megbetegedett, hozzánk költözött. Már 1 éve velünk lakik. Ugy egyeztünk meg annaak idején a párommal, hogy én fizetem a rezsit (kb 60 ezer) ő pedig vásárol (kaja, takaritószer stb...). Mivel sokkal jobban keres nálam ebből eddig nem volt baj. Volt, hogy ő fizette édesanyám gyógyszereit, mobilszámláját is mikor elköltötte a nyugdíját. Ma megjegyezte neki anyukám, hogy nem fair, hogy én és ő fizetjük a rezsit és ő csak kaját vesz. Ideje lenne beszállnia abba is. Akkor neki több nyugdíja maradna. Ekkor szabadult el a pokol... a párom közölte, hogy beszáll, de ezentúl csak saját magának vesz ételt, gyógyszert stb, mindenki más oldja meg magának ahogy akarja... próbáltam lenyugtatni, mert édesanyám gondolkodása ugyse változik már meg, de akkor nekem esett, hogy én mindig anyám pártját fogom és sosem védem meg őt. Tényleg annyira nagy.kiadás lenne a párom számára (kb 300 000 ret keres)? Én(120) anyu(80). Összepakolt és átment egy barátnőjéhez. Tényleg ilyen nagy bűn lett volna? Kérjek bocsánator?

2016. dec. 28. 17:34
 71/128 anonim ***** válasza:
90%
Kíváncsi vagyok, hogy hogyan alakult a sorsuk, és mit gondol a kérdező!
2016. dec. 29. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/128 anonim ***** válasza:
99%
Ha van esze annak a lánynak, az most megjött, és csak csomagolni megy vissza hozzátok. Gyakorlatilag belőle éltetek, nem szégyelled magadat? Az anyád semmibe nem száll be, csak ha eszébe jut,és akkor még kollektíve nekiestek, hogy adjon még többet? Anyukát miért nem vetted elő, hogy hova lett a nyugdíja, mikor semmire nincs gondja, de a telefonszámlát és a gyógyszert már nem tudta belőle kifizetni? És miért nem Te fizetted ki ezeket a megtakarításodból, meg a saját maradékodból? Férfinek nevezed te magadat,hogy mással tartatod el az anyádat? Mit kap tőled a a lány,amiért visszamehetne? Mert biztonságot, nyugodt otthont, megbecsülést azt nem,és még jól le is húzod. Gondolkodj el ezeken, és hagyd békén, nem érdemled meg és szerintem erre most ő is rájött.
2016. dec. 29. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/128 Andizsuzsi ***** válasza:
91%

": csitt te! Ne lődd le a poént!"


Ebben az a szomorú, hogy bár ez egy szépen felépített kérdés, van rá a való életben is számtalan példa.

2016. dec. 29. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/128 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk anyád érdekes figura, odacuccol aztán néha fizet valamit, én ezt tuti nem hagytam volna, ha ott él, akkor fizet!
2016. dec. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/128 A kérdező kommentje:

Villanyszerelőként dolgozok állami cégnél, msgyarul közalkalmazott. A lakás az enyém, én kaptam apámtól.

Anyukám már nehezen mozog, nem tudna bevásárolni stb... mégis csak ő nevelt fel, hogy dobhatnám ki?

Azért gondoltam, hogy így jó lesz, mert ezt láttam otthon is. Apa jóval többet keresett és szinte mindent állt. Nem gongoltam, hogy ha a nő keres többet akkor nem igy megy.


Nagyon elszúrtam, az biztos. Nem veszi fel a telefont, üzenetekre se válaszol, a barátnője be se engedett, hogy beszélhessek vele. Valószínüleg meglesz a többség akarata, látni se akar...

2016. dec. 29. 09:02
 76/128 anonim ***** válasza:
100%
nem anyádnak kell bevásárolni, hanem odaadni pénzt, hogy tessék fiatalok vásároljatok be.
2016. dec. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/128 anonim ***** válasza:
100%
Van esze a barátnődnek, úgy néz ki.
2016. dec. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/128 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj kérdező de a hozzád hasonló embereket nevezik herének..... Ha nem lakna veletek a párod akkor is majdnem ugyan ennyi lenne a rezsi mert vannak szolgáltatások amit nem fogyasztásarányosan kell fizetni? Ilyen a fűtés közös költség ha van tv előfizetés. Úgy hogy nagyon maximum 10-15e ft al lenne kevesebb a kiadásod ha ő nem lakik ott, mennyivel rosszabbul fogsz járni ha otthagy, remélem ott....fuzetsz 45-50 rezsit pusz a kaja tisztítószer.....mi ketten élünk egy háztartásban a párommal a rezsi nálunk is olyan 60e ft. A kaja amiben benne van az üdítő és nasi is az hetente egy 20 as. Ami alsó hangon 90 ezer egy hónapban. Ezeken kívűl egy háztartásban nagyon sok mindenre van szükség. Mosószer, öblítő mosogatószer tusfürdő testápoló stiftek borotvák borotvahab fürdőszoba tisztító wc tisztító wc papír kéztórlő zsebkendő fültisztító fogkrém fogkefe konyhai tisztító ablaktisztító folpack alufólia tampon betét mosogatószivacs mosogató rongy nem árt ha van zsíroldó. És még biztos hogy ki hagytam egy pár dolgot...és bár ezek mindegyikét nem kell minden hónapban megvásárolni de havi átlagban el megy rá nálunk egy 20e ft. És akkor CSAK 2 embernek a havi kaja és tisztítószer kiadása 110 ezer ft!! Amennyit te keresel apukám!! A három emberrel számolom alsóhangon 160 ezer ft! És mi az hogy az anyuka telefon számlájá ő fizeti?? Talán megeszitek?
2016. dec. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/128 anonim ***** válasza:
96%
Az előző vagyok. Úgy hogy kösd fel a gatyádat barátom mert anyukával nyomorogni fogtok a rezsi 60 plusz a kaja és tiszítószer 110 az már 170. Ebben még nincs benne az anyuka gyógyszere telefonszámlája és a váratlan kiadások vagy éppen egy ruha. SOK SZERENCSÉT! Remélem elkerúl messzire ez a lány
2016. dec. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/128 anonim ***** válasza:
95%

"Azért gondoltam, hogy így jó lesz, mert ezt láttam otthon is. Apa jóval többet keresett és szinte mindent állt."


Csak azt felejted el, hogy a szüleid házasok voltak, vagyonközösségben éltek, minden, amit megteremtettek, közös szerzemény volt, függetlenül attól, ki mennyit tett bele. Ráadásul gondolom, ott anyós nem okoskodott bele, hogy kinek mit kéne fizetni...A volt barátnődnek viszont nincs saját lakása, se veled közös, akkor sincs semmije ott, ha az egész fizuját rátok költi éveken keresztül. Ilyen körülmények között az az ésszerű, ha csak a ráeső költségeket fedezi, és minél többet félretesz saját magának, hogy adott esetben ne úgy kelljen távoznia, hogy még kauciót sem tud letenni egy normális albérletre, ha szétmentek, és mielőbb tudjon venni magának is egy saját lakást.

2016. dec. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!