Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg jogos volt, hogy...

LacaH kérdése:

Tényleg jogos volt, hogy menyasszonyom kiakadt rám?

Figyelt kérdés
Én, édesanyám és a menyasszonyom lakunk egy lakásban. Miután édesanyám megbetegedett, hozzánk költözött. Már 1 éve velünk lakik. Ugy egyeztünk meg annaak idején a párommal, hogy én fizetem a rezsit (kb 60 ezer) ő pedig vásárol (kaja, takaritószer stb...). Mivel sokkal jobban keres nálam ebből eddig nem volt baj. Volt, hogy ő fizette édesanyám gyógyszereit, mobilszámláját is mikor elköltötte a nyugdíját. Ma megjegyezte neki anyukám, hogy nem fair, hogy én és ő fizetjük a rezsit és ő csak kaját vesz. Ideje lenne beszállnia abba is. Akkor neki több nyugdíja maradna. Ekkor szabadult el a pokol... a párom közölte, hogy beszáll, de ezentúl csak saját magának vesz ételt, gyógyszert stb, mindenki más oldja meg magának ahogy akarja... próbáltam lenyugtatni, mert édesanyám gondolkodása ugyse változik már meg, de akkor nekem esett, hogy én mindig anyám pártját fogom és sosem védem meg őt. Tényleg annyira nagy.kiadás lenne a párom számára (kb 300 000 ret keres)? Én(120) anyu(80). Összepakolt és átment egy barátnőjéhez. Tényleg ilyen nagy bűn lett volna? Kérjek bocsánator?

2016. dec. 28. 17:34
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/128 anonim ***** válasza:
98%

Pedig el fogod. 4 év se volt arra képes, hogy megbecsüljed. Olyan meg nincs, hogy "amikor eszébe jut" akkor fizet bele anyukád. Neki is minden hónapban kellett fizetnie olyan dolgokat ráadásul, amihez köze nem volt. Ha már itt tartunk, a te anyád életvitelét és pénzköltési szokásaiból fakadó hiányt neked kellett volna pótolni, nem egy nőnek..........


Felelőtlen vagy. Olyan sincs, hogy te hobbyzol, miközben lehúzzátok a 20. bőrt is a barátnődről. Tök mindegy mennyit keres.


És igenis TE tehetsz arról, hogy mennyit keresel, nem más. Rakdd össze a két koszlott mancsod, hogy ilyen helyzetben, ilyen feltételekkel és ilyen lehúzással és meg nem becsüléssel eddig is kitartott melletted...


Ha van egy csepp esze, keres egy magához való felnőtt embert aki megbecsüli és nem húzza le. Tudom, hogy nektek minden alanyi jogon "jár", de azért mégsem..


Te meg mehetsz vissza a Mamahotelbe, ahova való vagy. A való életben a nagyfiúk játszanak felnőtt, értelmes életet.

2016. dec. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/128 anonim ***** válasza:
99%
Most meglátja a kedves mama, hogy milyen az élet a pénzeszsák nélkül.
2016. dec. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/128 anonim ***** válasza:
100%
Azért előző ez nem így van! Ebben a kérdező eléggé vastagon benne van! Ez az ő felelőssége volt eddig is, hogy milyen irányt vet a kapcsolat és hogyan kezeli a helyzetet!
2016. dec. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/128 anonim ***** válasza:
96%

Én továbbra is remélem, hogy megjött az esze, és ezentúl messzire elkerül titeket. A továbbiakra pedig egy tanács: ha már menyasszonyod van, mindig állj ki mellette, akkor is, ha nem értesz vele 100%-ban egyet. Ha már ott van a menyasszony/feleség, akkor már nem anyuci a főnök. Ha neked mégis ő, akkor ne csodálkozz, ha még 60 évesen is egyedül éldegéltek kettesben, mert normális nő ezt hosszútávon nem tűri.

Amit még kipróbálhatsz:

1. Elsősorban anyukát nagyon gyorsan elköltöztetni onnan. Ha ez valamiért nem megoldható, megmondani neki, hogy ezentúl fixen x ezer forintot fizet havonta a háztartásba, a menyasszonyod pénzügyeitől pedig távol tartja magát (ez rád is vonatkozik, ha már jóformán eltart titeket.)

2. Miután kitaláltad, hogy ti mennyit fizettek bele a háztartásba, lerendezed, hogy anyukának többet eszébe se jut beleszólni az életetekbe, és mindezt világosan megérteted vele, megkeresed még egyszer a lányt és sűrű bocsánatkérések közepette felvázolod neki, miben szándékozol változtatni.

3. Meghallgatod az ő gondolatait, ötleteit is, és erősen ajánlom, hogy mindenbe bele is egyezz, mert nem használhatjátok ki örökké.

Ha elég szerelmes, megbocsát majd, és te füled-farkad behúzva hálát adhatsz az égnek, hogy kifogtál egy ilyen jószívű nőt, majd a nap 25 (!) órájában azon lehetsz, hogy mindent betarts, amit megbeszéltetek, és véletlenül se kerüljön még egyszer ilyen kellemetlen helyzetbe.

Ha nem bocsát meg, visszatérnék a hozzászólásom legelejére, miszerint gyorsan szakadj le az anyuciról, mert így normális kapcsolatod hosszútávon sose lesz.

2016. dec. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/128 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg ő is cefetül kihasználta, úgy, hogy fel se tűnt neki, hogy a csaj 3x annyit fizet. Akkor kinek is hiányzik majd a "pénzes zsák" ? Gondolkozz el ezen. Tudom, hogy divat lett az idősebbeket szidni, de azért az sem árt, ha abba belegondolsz, hogy a többségük nem ilyen, sőt! Inkább elszenvedői ők a saját gyereküknek.

Találtál egy kivételt. Na!

2016. dec. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/128 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyád hébe-hóba ad a rezsibe, a kiadásokba, akkor miért nem neki szólsz? Mi jogon hagytad, hogy számon kérje a menyasszonyod, amikor gyakorlatilag el van tartva? Miért hagytad hogy a 80ezres nyugdíjat elszórja isten se tudja mire és a barátnőd fizesse a gyógyszert, meg a mobilszámlát? Miért nem b__sztad le akkor anyád, hogy anyuka ez nem így megy? Miért evidens hogy azért mert a menyasszonyod többet keres akkor majd ő áll több mindent? Szerinted azért tanult, dolgozik, hogy akárkit is eltartson főleg aki számára lényegében nem is családtag??
2016. dec. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/128 anonim ***** válasza:
100%
A 83 %-os minden szavával egyetértek.
2016. dec. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/128 anonim ***** válasza:
100%
53: igazad van és nem tudom hogy maradhatott le az, hogy a kedves mama és a kicsi fia. Mert így akartam.
2016. dec. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/128 anonim ***** válasza:
100%
És ha már a miérteknél tartunk miért nem tudod mennyibe kerül a kaja, a tisztítószer havonta? De tényleg, nem jársz vele vásárolni vagy mi van?
2016. dec. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/128 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj 58 %-os :) Rendi vagy. Szép karácsonyt neked is. A kérdezőnek és barátnőjének viszont eléggé nem szépre sikeredett ez így :( 2017 a változás éve lesz :)
2016. dec. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!