Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg jogos volt, hogy...

LacaH kérdése:

Tényleg jogos volt, hogy menyasszonyom kiakadt rám?

Figyelt kérdés
Én, édesanyám és a menyasszonyom lakunk egy lakásban. Miután édesanyám megbetegedett, hozzánk költözött. Már 1 éve velünk lakik. Ugy egyeztünk meg annaak idején a párommal, hogy én fizetem a rezsit (kb 60 ezer) ő pedig vásárol (kaja, takaritószer stb...). Mivel sokkal jobban keres nálam ebből eddig nem volt baj. Volt, hogy ő fizette édesanyám gyógyszereit, mobilszámláját is mikor elköltötte a nyugdíját. Ma megjegyezte neki anyukám, hogy nem fair, hogy én és ő fizetjük a rezsit és ő csak kaját vesz. Ideje lenne beszállnia abba is. Akkor neki több nyugdíja maradna. Ekkor szabadult el a pokol... a párom közölte, hogy beszáll, de ezentúl csak saját magának vesz ételt, gyógyszert stb, mindenki más oldja meg magának ahogy akarja... próbáltam lenyugtatni, mert édesanyám gondolkodása ugyse változik már meg, de akkor nekem esett, hogy én mindig anyám pártját fogom és sosem védem meg őt. Tényleg annyira nagy.kiadás lenne a párom számára (kb 300 000 ret keres)? Én(120) anyu(80). Összepakolt és átment egy barátnőjéhez. Tényleg ilyen nagy bűn lett volna? Kérjek bocsánator?

2016. dec. 28. 17:34
 81/128 anonim ***** válasza:
99%

Mégiscsak egyszerűbb lenne hetente anyád részére bevásárolnod, ha a saját lakásában lakna, mint pokollá tenni a párkapcsolatodat.

Tényleg!

Mi van anyád lakásával?

Eladtátok? Kiadtátok? ... és azzal a pénzzel mi lett? ... mert erről nem szólt a fáma.

Amikor anyád odaköltözött hozzátok, eleve úgy kellett volna intézni, hogy a legalacsonyabb jövedelmet (anyád 80ezrét) alapul véve, mindenki 80ezter ad be a közösbe.

Az 3x80=240ezer, ennyiből kellett volna családilag gazdálkodnotok, beleértve a rezsit, kaját, tisztítószereket, gyógyszereket, stb., aztán majd megláttátok volna, hogy ez mire elég!

Nem pedig úgy, hogy ti ketten éltek anyáddal fejedelmi módon 60ezerFt.letudása után és még a lányt támadjátok.


Egyébként, ha villanyszerelő vagy, akkor ha mellékesen még dolgoznál, akkor a szorgalmadtól függően a jövedelmed határa csak a csillagos ég lenne.

Látom a környezetemben, hogy egy jó szakember (ha egyáltalán sikerül kifogni ilyet) mennyit keres és milyen elfoglalt.

Igaz, 8 óra munkahelyi munka után nem otthon ülnek a fotelban és a hobbijuknak élnek.


Neked a további sorsod most attól függ, hogy a menyasszonyod barátnője mennyire szimpatizál veled és milyen irányba hangolja a lányt.

Nagyon remélem, hogyha együtt is maradtok, csak azzal a kompromisszummal, hogy anyád hazamegy és ti egyenlő arányban adtok be a közösbe.

Ha több kell neked, dolgozz meg érte, a menyasszonyod pénzéhez semmi közöd!

2016. dec. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/128 anonim ***** válasza:
95%

Juhú! Remélem a barátnője a lánynak a lelkére beszélt és szóba se áll veled többet. :D

A vicces az egészben, hogy elvileg jegyesek vagytok, de elköltetnéd az ő pénzét is csak hogy anyád - ahogy írták - ki tudja mire költse az övét, és nulla házassági tervek...? De jobb is így a lánynak, úgy nézem jobban fog indulni a 2017-es éve. :)

2016. dec. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/128 anonim ***** válasza:
99%
Kísértetiesen emlékeztettek egy ismerős párra, ott a csaj szerzett a fickónak sokkal jobban fizető állást (ő még így is több, mint a dupláját kereste a pasi fizujának). Úgy építettek házat még esküvő előtt, hogy csak a lány nevére került, ő vette fel egyedül a hitelt is hozzá (a srác lakását is megtartották, kiadták bérbe), és kötöttek házassági szerződést. Ezenkívül kikötötte a csaj, hogy hozzájuk senki nem költözik egyik részről sem, támogatják a szülőket, ha szükséges, de nincs együttélés velük. Szerintem ez korrekt, a válási statisztikákat elnézve jó, ha az ember odafigyel a pénzügyekre még a szerelem rózsaszín ködében is.
2016. dec. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/128 anonim ***** válasza:
82%

"Nem gongoltam, hogy ha a nő keres többet akkor nem igy megy. "


Hihetetlenül taszító vagy. Egyrészt milyen dolog, hogy a nő keres többet? Házasság után akkor vagy nem merne szülni, mert te életképtelen vagy és nem tudnád a saját családod eltartani vagy mehetne vissza a szülőágyból dolgozni, hogy a lusta disznó férjét eltartsa.


Nagyon remélem, hogy nem megy vissza és végre a saját pénzetekből fogtok élni az ugyanilyen élősködő anyáddal.

2016. dec. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/128 anonim válasza:
95%

Szerintem élj anyukáddal boldogan, megértésben.

An nőket meg hanyagold, ráérsz csajozni, ha majd felnősz végre.

2016. dec. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/128 anonim ***** válasza:
99%

Hát emberek, én csak a fejem fogom hogy ilyen tényleg van?? Döbbenet, le vagyok sokkolva.

Kiskomám... az hogy melyik fél keres többet, egy dolog. Attól mert az egyik fél többet keres nem azt jelenti hogy az utolsó bőrt is le kell húzni róla.

Az meg, hogy villanyszerelő vagy... ezzel annyi pénzt tudnál még keresni, hétvégi maszekkal akár... azt hittem gyárba 3 műszakozol, de van aki még így is vállal hétvégente fusi munkát... de nem neked csak napi 8 óra aztán mereszted a popsid és várod hogy majd a menyasszonyod oldja meg a többit... hát... ez eszméletlen én nem hiszem el hogy létezik ilyen

2016. dec. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/128 anonim ***** válasza:
98%

A menyasszonyod egy áldott jó lélek!

Becsüld meg, mert ilyet nem fogsz találni még egyszer!

Kajára 3 emberre elmegy 80-100 is simán. Gyógyszer ugye olyan 6-7-8-9 ezer kb. ( Vannak olcsóbbak, drágábbak).

A rezsi nálunk pl. nem éri el azt az összeget, amit kajára költünk.

Rakd helyre édesanyádat, vagy sajnos mind a ketten mehettek máshová, ahol havi 200 nettóból fogtok ketten élni ( mint sokan mások), nem fél misiből...

Bocsánat, hogy felhúztam magam, de a menyasszonyod a fő kereső jelenleg és kizárólag az ő jóindulatán múlik, hogy 3-an éltek együtt és hogy a gyógyszerek mellett bőven van mit enni.

Ebben a szituban a Te viselkedésed volt NEM megfelelő, anyudé valszeg abból fakad, hogy nincs tisztában az árakkal?

Amúgy te szoktál kaját venni? Tudod mi mennyibe kerül?

Vagy az asszony vásárol kizárólag, amellett, hogy dolgozik? Te mivel töltöd az időt?

2016. dec. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/128 anonim ***** válasza:
98%

Szóval, ti KETTEN anyáddal 60ezerért teljes ellátást kaptok, de sokalljátok!

Azaz, fejenként 30-ért, rezsi+ minden egyéb

Hát gratulálok, kapzsiságotokban most jól elcsesztétek!

2016. dec. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/128 anonim ***** válasza:
92%
Tuti kamu, senkinek nem tűnik fel, hogy ha a mama nehezen mozog, mem tud bevásárolni, akkor hogyan költi el a nyugdíját? Vagy talán gyűjtögeti a párnacihában és azt mondja, hogy elfogyott? A fentieket olvasva még az sem lehetetlen.
2016. dec. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/128 anonim ***** válasza:
98%
Nem kamu, láttam már ilyet.
2016. dec. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!