Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A te szüleid hogyan fogadták...

A te szüleid hogyan fogadták azt, hogy nem akarsz gyereket, mit szóltak hozzá? Beletőrödtek ebbe? Mikor és milyen körülmények között közölted ezt velük?

Figyelt kérdés
Barátoktól, munkatársaktól, más rokonoktól, ismerősöktől kaptatok ezzel kapcsolatosan negatív, rosszalló megjegyzéseket? Ha igen, pontosan miket hogyan viseltétek ezeket?

2022. jan. 24. 23:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 anonim ***** válasza:
96%
Engem győzködött mindennel anyám. Azt mondta hogy ez teljes katasztrófa a család számára hogy én nem nősülök meg és nevelek gyerekeket "mint a rendes emberek". Meg hogy majd egyedül maradok, meg hogy nem tudom miről maradok le. Végül elmentem inkább külföldre. Én szeretem a gyerekeket. De ez nem az életcélom. Más dolgok fontosabbak a számomra. És hát ez az én életem. Nekem kell élni és magamnak dönteni róla.
2022. jan. 25. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/88 anonim ***** válasza:
96%
Én 37 vagyok, anyukám és húgom anyósa folyton kérdeznek, mikor lesz már gyerekem. Erre a válaszom mindig: majd ha lesz hozzá megfelelő pasi, mert az utolsó dolog amit az életben akarok az, hogy egyedülálló anya legyek. Persze ilyenkor merednek rám, mert mindketten egyedülálló anyák... Én nem akarom azt, amin ők átmentek.
2022. jan. 25. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/88 anonim ***** válasza:
90%

utolso okos is mert egy gyermeknek tenyleg traumatikus apa/anya nelkul felnoni

-az en apam is elhagyott minket-

2022. jan. 25. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 anonim ***** válasza:
91%

Anyukám nem fogja fel hogy nem akarok gyereket és állandóan úgy beszél hogy “majd ha lesz gyerekem” meg “ez jó lesz majd az unokanak” ilyenkor kijavítom és ezen teljesen kiborul.

Engem az zavar hogy tényleg sokan nem veszik komolyan és egyből a “majd megváltozik a véleményed”…

Persze de ha valaki meg szülni akar senki nem mondja neki hogy “jól van, majd megbánod!” - pedig általában megszokták bánni az emberek, ha csak kicsi részük is, de megbánják.-

2022. jan. 25. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/88 anonim ***** válasza:
83%

Konkrétan nem kellett leülni és elmagyarázni, mert tudja anyám hogy mindig is utáltam a gyerekeket, és hogyan viszonyultam a terhesség témához.


Amúgy meg nem hiányzik neki az unoka. A mai idióta gyerekeket ő se kedveli. Normális kölyköt nem is ismerünk, hogy tudnánk pozitív ellenpéldát..

Én hirtelen haragú vagyok, könnyen felbaxna egy idegesítő gyerek. Se nekem (szívbeteg), se a gyereknek (verés) nem lenne jó ha szülő lennék. Ezt is tudja anyám is, ismer.

2022. jan. 25. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/88 anonim ***** válasza:
80%
Fizetheted majd a szingli adót, velem együtt:)
2022. jan. 25. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/88 anonim ***** válasza:
88%
Nem is szeretem a gyerekeket és már most látom, hogy a karierembe nem fog beleférni. Nem nagyon veszik az adást, folyton mondják, "ha majd jön a nagy Ő.." "Nem kell szeretni a gyerekeket, elég a sajátodat szeretni"
2022. jan. 25. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/88 anonim ***** válasza:
92%

Sosem fogják elfogadni.


utoljára azt hiszem, tizenévesen céloztam rá, hogy nem akarok, azóta nem vesződöm vele, hogy magyarázzak, nem lenne értelme.


anyám már évek óta célozgat rá, hogy "soha nem napján" lesz unokája, apám meg próbálni úgy "nevelni", hogy így 30on túl, hogy minél többet vezessek, csináljak férfias dolgokat, hisz így nagyobb az esély az unokára, gondolom.

nagyszülők meg el sem tudják képzelni, hogy vkinek ne legyen gyereke.


hetero sem vagyok, a gyerekeket sem szeretem, és őszintén szólva rosszul is vagyok attól az életformától, amit itt vidéken látok: vonulunk a gyerekkel a szülőkhöz bájologni, gütyörészünk vele a kertben, stb.


vszínűleg külföldre fogok menni, vagy még nyugatabbra innen. totál felesleges vesződni velük, nincs kedvem hallgatni a "talán jó lesz ez még az unokának" meg a többi baromságot.

egyébként testvéremnek vszínűleg lesz majd gyereke, ettől függetlenül undorító és végtelenül önző dolog nem elfogadni, hogy vki nem akar gyereket.

2022. jan. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/88 anonim ***** válasza:
97%

Az én szüleim/anyósom se fogadják el, nagyon akarnak unokát, pedig van olyan tesónk mindkettőnknek, aki akar, csak egyik oldalon se pasi, se anyagiak, másik oldalon meg nem akar jönni a gyerek.

Kapunk minden beszólást olyanoktól kezdve, hogy az unokák miatt építettünk ekkora házat, majd én elmegyek nagyszülői gyesre helyetteden át az önzőek vagyunkig.


Néha előjön a téma, főleg ha rokon vagy ismerős gyerek jön látogatóba, apám ilyenkor képes szomorúan nézni meg kicsit meg is könnyezi, hogy teljes legyen az érzelmi zsarolás...

2022. jan. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/88 anonim ***** válasza:
95%

Egészen addig szórakoztak vele és na, mikor jön a baba, szülhetnél, mert benne vagy a korban, a barátod tegye oda magát és kész stb., amíg vissza nem kérdeztem hogy: okok, de nektek ennyi idősen amúgy jó még a szex?


Erre felháborodott, hogy nekem nincs közöm az ő magánéletéhez, mire én: ahogyan neked sem az enyémhez. :D


Egyébként halálosan nem érdekel, hogy ki mit gondol, de mikor ezredszerre sem képes felfogni, hogy nincs hozzá köze, akkor na.

2022. jan. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!