Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A te szüleid hogyan fogadták...

A te szüleid hogyan fogadták azt, hogy nem akarsz gyereket, mit szóltak hozzá? Beletőrödtek ebbe? Mikor és milyen körülmények között közölted ezt velük?

Figyelt kérdés
Barátoktól, munkatársaktól, más rokonoktól, ismerősöktől kaptatok ezzel kapcsolatosan negatív, rosszalló megjegyzéseket? Ha igen, pontosan miket hogyan viseltétek ezeket?

2022. jan. 24. 23:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/88 anonim ***** válasza:
85%

előzőhöz pontosítás:

- "mert rossz család esetén vagy a saját vagy a gyerek vagy mindkettőjük életét pokollá tudja tenni."


helyesen:

- mert rossz család esetén vagy a saját vagy a gyerek vagy a másik szülő vagy mindkettőjük vagy MINDHÁRMUK (és esetleg még a környezetükben élők) életét pokollá tudja tenni.

2022. jan. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/88 anonim ***** válasza:
96%
30 - Én az abortuszt sem ítélem el, pontosan ugyanazok a dolgok miatt, amiket leírtál. Jobb, ha egy ember nem születik meg, mintha olyan körülmények közé születik, ahol csak szenved.
2022. jan. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/88 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat.

Valami ilyesmire számítottam

2022. jan. 25. 10:58
 34/88 Metionin ***** válasza:
89%
Anyám eleinte behisztizett, de csak mert mindig fontosabb volt neki mások véleménye, meg a "mitszólnak". Aztán leesett neki, hogy mivel nem is ott élek, ahol ő, valójában a kutyát se érdekli, évente egyszer megkérdezik tőle, hogy van-e már unokája de ennyi. Apámat nem érdekli a dolog, amúgy egyik szülőm se szereti a gyerekeket, pont ők a legjobb példa arra, hogy ha nem bírod a kölköket, ne csinálj magadnak, mert szar lesz és csak arra fogsz várni, hogy mikor húz már el. Mikor anyám pedzegette a gyerek dolgot, ezzel szembesítettem és egyből elhallgatott. Meg úgy az egész dolog wtf nekem, elvárni, hogy én áldozzam be a munkámat, a testemet, az egész életemet egy gyerekért, miközben ő látná évente mondjuk háromszor, meg ha évente egyszer rákérdeznek, tudná mondani, hogy igen van :D nonszensz. Barátok, munkatársak szerencsére értelmesek és nem turkálnak a méhemben, rokonokkal meg nem tartom a kapcsolatot.
2022. jan. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/88 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 éven belül szeretnék, de a nővérem közölte, hogy se párt, se gyereket nem szeretne. Nem tudom hogy hozza később az élet, de a szüleim nem szóltak rá semmi különösebbet. Mondjuk mi nem ez a rideg család vagyunk, ahol meg kell felelni az elvárásoknak, meg ilyenek, mi simán közölnénk a másikkal, hogyha baba kell a családban, intézkedj magad. :D Bár ilyenre nem is volt szükség, teljesen elfogadták a tesóm ezen állítását, és nem is nézném ki belőlük, hogy tukmálják a témát.
2022. jan. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/88 anonim ***** válasza:
100%
#30 a számításaid szerint és ha tiltott lenne az abortusz a világon mindenhol, már már nemcsak 8 milliárdan lennénk, hanem évente + 40-50 millióval lennénk többen. Ezt most komolyan végig gondoltad? Vélhetően nem vagy képben a környezetszennyezéssel, sem az élelmiszerelosztással, sem úgy igazán semmivel a Föld nevű bolygónkkal kapcsolatban.
2022. jan. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/88 anonim ***** válasza:
87%
Akiknek nem tartják tiszteletben, miért nem kamuztok be meddőséget?
2022. jan. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/88 Metionin ***** válasza:
100%
37. Mert akkor sajnálkoznának, meg mondogatnák, hogy jaj hátha így is sikerül stb. Én pl. nem akarom azt elhitetni, hogy akarok gyereket. Ne sajnáljanak, mert nincs, hiszen nekem így jó. Anyósom évekig zrikált ezzel, akkor tanácsolták többen, hogy kamuzzam be, hogy nem lehet. De akkor egyúttal azt is bekamuztam volna, hogy akarok. Meg aki olyanokat mond vigyorogva, hogy nem baj, majd úgyis becsúszik, az akkor sem kussolt volna be, ha közlöm, hogy nem lehet. Ráadásul nyomta volna a lánya gyerekét az arcunkba, hogy ha nekünk nem lehet, akkor foglalkozzunk azzal.
2022. jan. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/88 anonim ***** válasza:
30%

Nem kötöttem senki orrára,mi közük hozzá?

Ha nem úgy nyitsz egy beszélgetést,hogy te nem akarsz gyereket meg a gyerek az rossz,az kinek kell akkor a kutya se fog rá kérdezni.

2022. jan. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/88 anonim ***** válasza:
93%

39 - Hát ez szép lenne, ha így lenne, én azért ennek az ellentétét tapasztaltam. Szüleinket leszámítva senkinek nem mondtuk, hogy a feleségemmel nem akarunk gyereket. Mái napig hallgatnánk az idióta kérdéseket, hogy mikor lesz gyerek, mért nincs még, stb. ha nem költöztünk volna külföldre (ettől független okok miatt).

Olyan is volt, aki azt mondta, nincs értelme az életének, mert a fiatalok nem akarnak gyereket vállalni, akkor meg minek bármit is csinálni? :D

2022. jan. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!