Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A te szüleid hogyan fogadták...

A te szüleid hogyan fogadták azt, hogy nem akarsz gyereket, mit szóltak hozzá? Beletőrödtek ebbe? Mikor és milyen körülmények között közölted ezt velük?

Figyelt kérdés
Barátoktól, munkatársaktól, más rokonoktól, ismerősöktől kaptatok ezzel kapcsolatosan negatív, rosszalló megjegyzéseket? Ha igen, pontosan miket hogyan viseltétek ezeket?

2022. jan. 24. 23:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/88 anonim ***** válasza:
100%
Aberrált*
2022. jan. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/88 anonim ***** válasza:
100%
úr isten...ez valakinek tényleg elhagyta a száját? nem normális milyen emberek vannak
2022. jan. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/88 anonim ***** válasza:
100%

meg mindig 63-as

igazabol nem lehet oket hibaztatni, mint valaki mas is irta, nem erettek elegge

nincsen bennuk meg az az erzet hogy egy gyerek nem csak egy gyerek es akkor EZAZ unoka meg ez meg az es az olyan jo buli es konnyu


en legszivesebben meg sem szulettem volna, anya abortalni akart a nagyszuleim nem engedtek

en nem tervezett gyerek voltak, miattam evaltak a szuleim, anyukam mindig is ugy bant velem hogy jol ereztesse hogy en nem voltam tervezne, senki sem akart engem es senki se akar most sem

most oszinten ez milyen elet egy gyereknek?

es ez csak EGY pelda a sok kozul... de az okos emberek ebbe nem gondolnak bele

ok csak azt latjak hogy unoka, gyerek, jo buli meg ilyenek..

2022. jan. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/88 anonim ***** válasza:
4%

A megelőzés volna a megoldás, csak nem tablettákkal, ami a nők szervezetét közvetlenül, a férfiakét és az élővilágét közvetve károsítja.

A fogantatáskor kezdődik egy élet, akkor dől el a genetikai állománya, neme, és akkor kap lelket. (Ez utóbbi nyilván hitkérdés, de logikus szerintem) Innen beavatkozás nélkül egyenes az út a születés felé egészséges esetben.

A születés ne mindenkinek adatik meg szó szerint, hiszen valakit kivesznek, azaz a császár is elég jelentős, azt meg nem gondolom, hogy az orvos dönthetné el, hogy mely pillanattól lesz ember az a magzat azzal, hogy eldönti a császár időpontját.


A férfi vagy női ivarsejtek beavatkozás nélkül sosem fejlődnek emberré, csak annyira élnek, mint más sejtek.


A nem kívánt terhességre én azt a megoldást látom megfelelőnek, hogy egy babáért sorbaálló párnak adni, akik szívesen fogadnák.


62es

2022. jan. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/88 anonim ***** válasza:
100%
74 és a kihordassal mivan, ami kicsinálja a testet? A szülés fájdalmával? Nem beszélve a pl munkahelyi elítélésről, hogy terhes voltál, de gyerek az sehol.
2022. jan. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/88 anonim ***** válasza:
100%

"A fogantatáskor kezdődik egy élet, akkor dől el a genetikai állománya, neme, és akkor kap lelket. (Ez utóbbi nyilván hitkérdés, de logikus szerintem)"

Miért pont a fogantatáskor? Ennyi erővel a spermiumot is tekinthetjük csupán az egyedfejlődés egy szakaszának, ami alapjàn a maszturbáció tömegmészárlást jelent.

Az pedig, hogy a magzat mikor "kap lelket" több kultúrában és vallásban többféleképp van meghatározva, szóval szerinted a fogantatás időpontja a logikus, más hitű emberek szerint meg más időpont.

Érdemes figyelembe venni, hogy a fogantatás utáni közvetlen állapotban egy sejthalmazról beszélünk, ami alig több egy spermiumnál.


"azt meg nem gondolom, hogy az orvos dönthetné el, hogy mely pillanattól lesz ember az a magzat"

Már pedig sokkal jobb, ha egy szakember dönt erről, mint egy egyház... Az a helyzet, hogy valahol döntést kell hozni és egy teljesen egyetemlegesen korrekt, mindenki által elfogadott határt nem lehet megítélni. Miért pont a fogantatás pillanatától ember az ember? Spermiumként mért nem az? Vagy miért nem attól a ponttól, amikor teljesen kialakultak a szervei és saját vérkeringése van? Vagy miért nem a születés pillanatát vesszük?

Ebben nem lesz mindenki által elfogadott konszenzus, és mint írtam, sokkal jobb, ha egy szakember dönt erről, mint egy kinevezett szentfazék.


"A nem kívánt terhességre én azt a megoldást látom megfelelőnek, hogy egy babáért sorbaálló párnak adni, akik szívesen fogadnák."

Jó megoldás lenne, de sajnos nem kivitelezhető. Ugyanis sokkal magasabb az abortuszok száma, mint a potenciális örökbefogadóké. Amíg pedig ez így van, nem az örökbefogadás az abortusz alternatívája, hanem az állami gondozás, ami a legrosszabb megoldás minden közül.

2022. jan. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/88 anonim ***** válasza:
16%

#75 Ha a szomszédod kicsinál és fájdalmat okoz, megölöd? Pedig ő nem ártatlan, a gyerek igen.

A gyerek nem csak úgy lesz, elkerülhető. Mindennek megvan a következménye, aki nem vállalja, hanem ki akar bújni a felelősség alól, az lelkileg nem érett.

Aki alkohollal a szervezetében ül volán mögé, az könnyen balesetet is okozhat. Ha megvan a baleset, hajtson tovább, mert mit szólnak a kolegák, amikor megtudják, hogy azért késett a munkahelyről, mert ittasan vezetve balesetet okozott, vagy álljon meg, és vállalja?



#76 Fogantatáskor lesz meg a teljes genetikai információ, ami állandó és jellegzetes egy emberben, a legapróbb részletei: milyen lesz a szemszíne, milyen a retinamintázata, milyen az összes ujjának az ujjlenyomata, és nagyon gyorsan el is kezdődik a differenciálódás, magától.

Férfi ivarsejtből magától sosem lesz ember, ahogy női ivarsejtből sem.


Ha valamire tudományos megközelítéssel (génkészlet) és spirituális megközelítéssel (lelket kap) is ugyanarra a következtetésre jutni, akkor ezek megerősítik egymást abban, hogy igaz a következtetés.


Születés előtt már rég van szívműködés, rugdalózás, ujjszopás, agy és szervek.

Szerinted hol van akkor a választóvonal, amikor ember lesz valaki, és miért ott, mitől ott?

2022. jan. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/88 anonim ***** válasza:
100%

"A gyerek nem csak úgy lesz, elkerülhető."

És mivan azokkal, akiket megerőszakoltak?

2022. jan. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/88 anonim ***** válasza:
100%

77 - "Ha valamire tudományos megközelítéssel (génkészlet) és spirituális megközelítéssel (lelket kap) is ugyanarra a következtetésre jutni, akkor ezek megerősítik egymást abban, hogy igaz a következtetés."

Épp ezért írtam, hogy sem a tudományos álláspont szerint nincs ebben konszenzus, sem spirituális megközelítés szerint. Miért a te nézőpontodat és hitedet kellene mindenkinek betartania?


"A gyerek nem csak úgy lesz, elkerülhető. Mindennek megvan a következménye, aki nem vállalja, hanem ki akar bújni a felelősség alól, az lelkileg nem érett."

Rendben, vigyük végig ezt a gondolatmenetet, mert eddig sokkal inkább ideológiai dolgokról beszéltünk, nem pedig gyakorlati dolgokról.

Miért jó az, ha arra kényszerítesz éretlen embereket, hogy gyereket neveljenek? Ki jár azzal jól? A szülő biztosan nem, mint ahogyan a gyerek sem, sőt, ha nem érett emberek szocializálnak egy gyereket, akkor jó eséllyel a társadalom sem.


"Születés előtt már rég van szívműködés, rugdalózás, ujjszopás, agy és szervek."

Lehetséges, de a fogantatás pillanatában nem, és te ezt a pontot emelted ki.


"Szerinted hol van akkor a választóvonal, amikor ember lesz valaki, és miért ott, mitől ott?"

Én két pontot tudok logikusan elfogadni. Az egyik a születés időpontja, ami az ellenzők számára drasztikusan hathat, de egy logikus pont.

A másik pedig az a pont, ahonnan a magzatnak kialakultak a saját szervei és az anya nélkül is életképes lenne. (Ez valahol a 6-7. hónapban van.)


Én azért vagyok rendkívül abortuszpárti, mert a gyakorlati hatásait tekintve ez a legjobb út. Ha valakit nem akarnak megszülni, akkor mindenkinek az a legjobb, ha az egyén nem születik meg, de leginkább saját magának.

2022. jan. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/88 anonim ***** válasza:
9%
(30-as válaszoló vagyok) 69-eshez: azon el lehetne gondolkodni, hogy kinek kell felnevelnie egy megerőszakolt nőtől született gyermeket (akinek pl. az apját nem is ismerni), de ne a gyerek halljon meg más hibája miatt. Ez a létező legigazságtalanabb felfogás. Nekem nincs gyerekem, de szívesen fordítanám az adóm egy részét arra (nem pedig stadionokra), hogy magára hagyott / inkubátorba tett / megerőszakolásból született kisbaba megkapja az élet lehetőségét legalább a NORMÁLIS gondozóintézetben. Ahogy korábban írtam 30-as válaszban, nem lehet tudni, hogy kitől vesszük el az élet lehetőségét.
2022. jan. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!