Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A te szüleid hogyan fogadták...

A te szüleid hogyan fogadták azt, hogy nem akarsz gyereket, mit szóltak hozzá? Beletőrödtek ebbe? Mikor és milyen körülmények között közölted ezt velük?

Figyelt kérdés
Barátoktól, munkatársaktól, más rokonoktól, ismerősöktől kaptatok ezzel kapcsolatosan negatív, rosszalló megjegyzéseket? Ha igen, pontosan miket hogyan viseltétek ezeket?

2022. jan. 24. 23:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/88 anonim ***** válasza:
23%

+65-ös válasz: hülyeség.


"Az élet a fogamzással kezdődik" - Czeizel Endre orvosprofesszor


[link]

2022. jan. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/88 anonim ***** válasza:
100%

80 - Az a baj, hogy ebben a felvetésedben te feltételezésekre hivatkozol. HA lehetőség lenne több adót fizetni, HA azt a befolyt adót úgy használnák fel, ahogy kell, HA létre tudnának hozni egy megfelelő ellátórendszert, stb stb. A valóság azonban messze nem ez, ráadásul itt még csak a dolgok egyik felét vizsgáltuk, arról szó sem esett, mekkora pszichológiai megterhelés egy megerőszakolt nőnek, ha te arra kényszeríted, hogy kihordja az erőszakolótól megfogant babát. Kevés ennél brutálisabb pszichés kínzást tudok elképzelni.


81 - Azt konkrétan én írtam. Szívesen fogadok ellentétes álláspontokat is és szívesen is vitatkozok, de ha valaki annyit ír indoklásként, hogy "az hülyeség", ne sértődj meg, de nem tudom komolyan venni.

Az idézet, amit írtál, szintén azt támasztja alá, hogy nincs tudományos konszenzus az abortusz tekintetében. Van, aki szerint az élet a fogamzással kezdődik, és van, aki szerint a születéssel. Sőt, olyan szakemberek is vannak, akik álláspontja ez a két pont között helyezkedik el.

(Érdekességképpen leírom, hogy egyébként ő maga is azt mondja, hogy nem feltétlen a fogantatástól számít embernek az ember, mert "még nem az új ember genetikai állománya irányítja azt a kis magzatkezdeményt, hanem a petesejtben lévő RNS". Tehát még az abortuszellenesek körében is vita van a tekintetben, hogy a fogantatás után mennyi idővel indul az élet.)

2022. jan. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/88 anonim ***** válasza:
100%
El nem tudom képzelni, hogy akik képesek leírni azt, hogy a megerőszakolt nő hordja ki a gyereket, azokba mennyi empátia szorult. Belegondoltatok abba, hogy mi a fenét hordotok össze? Amikor egy sima tervezett terhesség is brutális érzelmi, fizikai teher lehet,ellenben a social média által tolt rózsaszín unikornisfingos babavárástól. Abba pedig bele sem merek gondolni, hogy mi mindennel kell megküzdenie annak a nőnek, akit megerőszakolnak egész életében azért, hogy fel tudja dolgozni ezt a borzalmas traumát. Van aki képtelen rá egész életében. És akkor jöttök ti, és van képetek azt mondani, hogy hordja ki, 9 hónapig emlékeztetve magát újra és újra erre a traumára! Játssza el a társadalom, az orvosok előtt, hogy ő mennyire boldog kismama, mert egyébként mindenki megszólná, hogy mekkora önző dög, miért nem boldog???? Az ilyen abortuszpártiakat csak addig érdekli a gyerek, ameddig a nő hasában van, addig lehet okoskodni, pálcát törni, de ahogy megszületett, mindenki letojja magasról. Tele vannak az árvaházak, borzasztó körülmények között élnek a gyerekek. De perszeeee, legalább megszületett. Igaz senki nem szereti, igaz naponta meg érik, igaz senkinek sem kell. De legalább lehet verni a mellünket. Ne a nők méhében turkáljatok, meg szabályozzák a jogaikat, hanem akkor el lehet fáradni az árvaházakba, és még lehet mutatni, hogy titeket mennyire érdekel a kis lelkek sorsa.
2022. jan. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/88 anonim ***** válasza:
100%

83 - "Az ilyen abortuszpártiakat csak addig érdekli a gyerek, ameddig a nő hasában van, addig lehet okoskodni, pálcát törni, de ahogy megszületett, mindenki letojja magasról. Tele vannak az árvaházak, borzasztó körülmények között élnek a gyerekek. De perszeeee, legalább megszületett. Igaz senki nem szereti, igaz naponta meg érik, igaz senkinek sem kell. De legalább lehet verni a mellünket."

Sajnos nagyon igaz pontra tapintottál rá. A lengyel abortusztiltás esetén például az volt az indoklás, hogy a gyereknek meg kell születnie, hogy meg lehessen keresztelni :(

2022. jan. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/88 anonim ***** válasza:
94%
És pont ott történt nem rég, hogy belehalt egy anyuka akinek elhalt a terhessége, de még így sem hajtották végre az abortuszt. Ráadásul ha jól emlékszem ikrek voltak, és az első magzat halála után még meg lehet volna menteni 2 életet, de helyette 3 halt meg. Ez normális? Ez oké? Megkeresztelni? És aki nem hívő? Hogy lehet 2022ben még mindig bármiféle szava az egyháznak a nők életébe??
2022. jan. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/88 anonim ***** válasza:
100%
Szüleim elfogadták, de nem kezelik annyira jól. Barátaik unokáit pótunokaként kezelik.
2022. febr. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/88 anonim ***** válasza:
92%
Nincs mibe beletörődni. Ez nem veszteség, nem halálhír, hogy beletörődjünk.
2022. febr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/88 anonim ***** válasza:
100%

Se a nővérem, sem én nem akarunk szülni, gyereket vállni. A tesóm párkapcsolatot sem, soha nem is volt neki.

Én férjnél vagyok, 37 éves, 13 éve vagyunk együtt, gyereket egyáltalán nem akarunk.

Anyu abszolut elfogadja. Soha nem is kérdezte direkt. Egyszer mondta, hogy a szomszéd néni kérdezgeti őt, hogy nekünk mikor lesz már gyerekünk, 😂és megkêrdezte mit mondhat neki. Mondtam nyugodtan mondja meg neki hogy nem akarunk gyereket. Én rákérdeztem hogy őt ez zavarja e. Azt mondta hogy nem, ez a mi döntésünk:) Ennyi volt nálunk a gyerektéma ilyen formában.

Apámmal tizenéve nem beszélek, nem tartom a kapcsolatot, fingom sincs tudja e/ mit gondol, nem is érdekel.

Anyós nem beszél a témáról. A pasija egyszer kérdezte, majd közölte hogy gyerek az kell, legalább 2,( neki 6 van) anélkül nincs értelme élni😂, és az unokái fotóit mutogatta😂

A normálisabb ismerősök meg se kérdezik, mivel ez alapvetően magánügy. Aki mégis túl kíváncsi és megkérdezi, meg szoktuk mondani.

A reakciók változóak.

A legjobb barátaink abszolut elfogadóak, vannak köztük más párok is akik nem akarnak.

Pár munkatárs furán kezeli, kötözködtek egy darabig, " majd meggondolod magad" " ki nyitja rád az ajtót ha öreg leszel" normális ember akar gyereket" " selejtek vagytok" " soha nem lesztek boldogok" és ez az ostobaság az egyik kedvencem: " akkor minek vagytok együtt egyáltalán" - hát ezen szakadtam a röhögéstől, a csaj meg nem értette😂

A legtöbb aki meghallja megdöbben, mintha kb embert öltünk volna, majd hallgatnak, mások bírálnak, mások erőszakosan nyomják a gyerek az kell mantrát, mások a majd megbánod szöveggel jönnek, a sógornőm pl eddig csak a hátam mögött mert kibeszélni hogy biztos gyerekgyülölő vagyok és majd megbánjuk. A szemembe semmit nem mer mondani.😂 De őt zavarja a dolog.

Mindegy is. Éljük az életünket úgy ahogy nekünk jó, akiknek nem tetszik lekopnak, illetve nem különösebben vagyunk beszélő viszonyban velük, csak amennyit nagyon muszáj.

2023. júl. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!