Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A te szüleid hogyan fogadták...

A te szüleid hogyan fogadták azt, hogy nem akarsz gyereket, mit szóltak hozzá? Beletőrödtek ebbe? Mikor és milyen körülmények között közölted ezt velük?

Figyelt kérdés
Barátoktól, munkatársaktól, más rokonoktól, ismerősöktől kaptatok ezzel kapcsolatosan negatív, rosszalló megjegyzéseket? Ha igen, pontosan miket hogyan viseltétek ezeket?

2022. jan. 24. 23:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/88 anonim ***** válasza:
95%

Durva sztorikat írtok. Nekem ennyit mondtak "Örültünk volna, ha lesz unokánk, de ez a te életed."

Néha megpedzegették, hogy önző, aki nem vállal gyereket (ehhez társítottak önző gyerekvállalási érveket, pl. azért legyen gyerekem, hogy öregkoromban legyen aki foglalkozik velem, srb...) de viszonylag békésen fogadtàk.

2022. jan. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/88 anonim ***** válasza:
60%

En 34vagyok,van párom, de még nem tudom mit szeretnék, félek megvaltoztatni az életemet.


minket szekalnak, heti szinten

szülők . Főleg hogy meg fogom bánni, ha nem lesz.


44 éves a legjobb barátnőm pár hónapja egy beszélgetésnél zokogott, h mennyire megbanta, hogy így döntött, ez elég nagy hatással volt rám. Azóta mindennap eszembejut ez a jelenet, annyira meglepett es felkavart lelkileg. Félek, hogy egyszer így foogok érezni és 44,50 vagy 70 évesen teljesen egyedül maradok majd,ha a szüleim sem lesznek már.

2022. jan. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/88 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó! Ha ettől félsz, akkor még tudsz örökbefogadni akár 50 évesen is. De ne mások folyásolják be a döntésedet! Én nem ismerek olyan idősebb gyerekmentes embert, aki megbánta volna a nem vállalást, annál inkább több gyerekest, aki megbánta, hohy vállalt gyereket.
2022. jan. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/88 anonim ***** válasza:
98%

21:


18as vagyok.

Imádom, mikor szülők önzőnek nevezik azt, aki nem vállal, majd azzal jönnek, h azért kell h legyen, aki eltart időskorban : D

Ez ugye nem önzőség, és az sem, h másikra akarjuk kényszeríteni a saját gondolkodásunkat.

2022. jan. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/88 anonim ***** válasza:
86%
23 nem befolyásolják, hanem hatnak az érzelmeik rám, akire peldakepkent tekintek es követem a tanácsait a napi életben. Az akiről eddig úgy gondoltam h tudja mit akar hogyan éljen meginog, megbanta a döntését - hogy tekintsek tovább rá peldakepkent? Mi van, ha en is igy fogok járni, hogy megbanom? Akkor mar nincs mit tenni(masik verzioban sem)
2022. jan. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/88 anonim ***** válasza:
92%
Én már kiskoromtól kezdve mindig mondtam, hogy nem szeretnék, sosem bírtam a gyerekeket. Nem is álmodoztak sosem, hogy majd, ha ők nagyszülők lesznek meg ilyenek. Nem is volt nagyon téma, megszokták a dolgot. Apám egyszer mondta, hogy lehet egyszer meggondolom magam, ha párom lesz, akit szeretek és megbízok benne. Aztán olyan 26 évesen elkezdtem úgy érezni, hogy lehet mégis szeretnék anyává válni majd egyszer. Család és a barátok is meglepődtek. Most 30 vagyok, de még mindig nem szilárdult meg az elhatározás, vegyesek az érzelmeim.
2022. jan. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/88 anonim ***** válasza:
97%
#22 Idősebb nő vagyok, nincs gyerekem, és nem bántam meg. A velem egykorúaknak mindnek van, de egyáltalán nem irigylem őket. Nincs saját életük, minden a gyerekek meg az unokák körül forog. Egy percig se aggódj emiatt, rosszabb lenne, ha azt bánnád meg, hogy szültél.
2022. jan. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/88 anonim ***** válasza:
91%
22 - Ez egyébként a másik döntési lehetőségnél is előfordul, csak nyilván azt nem hangoztatja annyira az ember, amikor azt bánja meg, hogy szült. Szerintem jó lenne, ha ezeket a dolgokat is ki lehetne mondani, de nyilván megértem, hogy nem nagyon akad olyan anya, aki tenné magát annak a szardobálásnak, ami ezt a mondatot követné...
2022. jan. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/88 anonim ***** válasza:
89%
Nekem azt mondták, ha jót akarok magamnak, férjhez ne menjek, gyerekem meg főleg ne legyen, legyen csak egy pasim, ha kell, hívom, ha nem kell, akkor meg nem. Amikor anyámat arra kértem, jellemezze egy szóval a gyereknevelést, azt mondta, kellemetlen. Később azt is, hogy címeres ökör mindenki, akinek gyereke van. Csak az ő rokonai csesztettek sokat a kölykösödéssel, de most már velük hála az égnek nem járunk össze. Legviccesebb, hogy keresztapám, aki fősulis koromban meg is akart dugni, papolt nekem jó sokat a gyerekvállalásról, meg a családról.
2022. jan. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/88 anonim ***** válasza:
38%

Nagy családban felnőve nem annyira népszerű a döntésem. Ennek ellenére elég rég óta stabil, és egy idő után kénytelenek tudomásul venni. Úgy vettem észre, hogy akiknek családjuk van, gyakran ki akarnak menekülni belőle (csak nem tudnak), - akiknek meg nincs: fordítva. Én azt gondolom, hogy aki szeretne, annál ezt tiszteletben kell tartani, de nagyon gondolja meg mit csinál: mert rossz család esetén vagy a saját vagy a gyerek vagy mindkettőjük életét pokollá tudja tenni. Mintahogy szerintem számos ember alkatilag / életvitelében nem alkalmas szülőnek a nem törődömsége / erőszakossága / ideges lelkiállapota / alkoholizmusa stb. miatt. Nyilván bizonyos határon belül lehet ezt kezelni, de ahol a gyerek minél előbb el akar szökni, ott súlyos gondok lehetnek. Egy 85 éves idős néni ismerősöm, aki valóban végigdolgozta az életét hihetetlenül nehéz körülmények között, és kb. mindent megadott a gyerekeinek, a hálátlanságukat tapasztalva ma már bánja, hogy megszülte őket.


Egyetlen dolgot utasítok el csak a szingliséggel kapcsolatban: az abortuszt, mert gyilkosságnak tartom. (Évente kb. †27.000 embriót érint Magyarországon / kb. 40-50 milliót világszerte.) Azaz, ha már nincs más mód, a létrejött ember élete felett nem ítélkezhetek szülőként. Lehet, hogy egy Beethoven lesz belőle.


[link]


[link]

2022. jan. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!