Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van rajtam kivül még olyan 30...

Van rajtam kivül még olyan 30 feletti nő aki nem akar gyereket? Ugy erzem csak nyüg lenne. A férjem akar hogy beszéljem le rola?

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 17:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/124 anonim ***** válasza:
7%
mármint aki az előző kommentem előtt szólt XD
2011. jún. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/124 anonim ***** válasza:
92%
Azt kifelejtettem hogy van párom, de ő sem szeretne már gyermeket így ez nem okoz konfliktust köztünk.
2011. jún. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/124 anonim ***** válasza:
26%

Az unokatesóm 39 éves.Nincs gyereke,mert sosem akart.Amikor fiatalabbak voltunk,és nekem már volt egy kisfiam,engem rendszeresen hülyének nézett,hogy 20 évesen szültem,bezzeg ő ahogy mondta állandóan bulizik,éli az életét.

Most viszont mindig azt mondja,hogy élete legnagyobb hibáját követte el,hogy nem szült.Majdnem 40 évesek vagyunk.A barátai mind házasok,gyerekek vannak.A disco-ból kiöregedett,a bulikban már nem hívják meg.Egyedül van..Magányos..De hát ezt akarta..

Ha valaki nem akar szülni,akkor ne tegye,főleg akkor ne ha nyűgnek érzi azt amiről semmit nem tud.

Ha valaki nem akar szülni az a saját szíve joga.

De sajnálni fogom őket nagyon,mert magányosak lesznek..Senkire nem tudnak úgy nézni,hogy valami marad belőlük,ha már egyszer meghalunk..

Nekem 1 fiam van,de ha ránézek magamat látom,és jó érzés,hogy ha már nem leszek akkor is lesz aki emlékezzen rám akár a fiam gyermekei által vagy az ő gyermekei által.

(én sem ismerem az ük szüleimet,a dédszüleimet,de vannak festmények,régi fényképek róluk így ismeretlenül is emlékezem..

2011. jún. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/124 anonim ***** válasza:
87%
Vannak olyan emberek, akik nem akarnak gyereket. Azoknak nem is kell, hogy legyen. Ettől ők nem rosszabbak, ahogyan az anyák/apák sem lesznek jobb emberek csak azért, mert van gyerekük. Ha nyűgnek érzi, minek vállaljon? Hogy örökbeadja, vagy csak elhanyagolja? Hány olyan ember van, aki akart gyereket és mégsem törődik vele. A kérdező legalább őszinte magához.
2011. jún. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/124 anonim ***** válasza:
88%

Na, méhkasba nyúltál kedves kérdező, itt inkább ócsároló és lekezelő válaszokat fogsz kapni, amiért te így gondolkodsz.


Nemtől függetlenül nem mindenki akar gyereket. Ezt másoknak illene elfogadni (tiszteletben tartani az ő döntését) és nem támadni azt a személyt, aki így gondolkodik.


Nyugi nem te vagy az egyetlen, aki nem szeretne.

(pláne nem abból a kb. 7 mrd emberből a Földön.)


Nem mindenkinek ez az élete célja. Az enyém sem.

Aki ezért lepontozza a másikat, az pedig igen"mély" műveltségi szintről tesz tanúbizonyságot. (azért mert nem egyezik a véleményetek valakiével, attól még a másik nem kevesebb nálad)


Az ember nem azért él, hogy utóda legyen. (az állat ösztönből szexel, az ember kedvtelésből is,)

Pláne nem ebben a világban.

2011. jún. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/124 anonim ***** válasza:
79%

utolsónak üzenem:

Aztán meg nyavajogsz, h nem lesz elég a nyugdíj és nem lesz gyerek aki tudna segíteni( és gondozni,amikor wc-re sem tudsz majd kimenni), ha majd életképtelen leszel.


Ez a válasz 35%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:34

----------------------------------------------------------


Milyen jó lehet egy ilyen családba megszületni...

2011. jún. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/124 anonim ***** válasza:
92%
Én 29 éves vagyok és mióta tudok magamról imádom a gyerekeket, sokat vigyáztam is rájuk kislány korom óta, de egyszerűen nem vágyom sajátra. Kikérem a magam és minden olyan nő nevében, hogy bárminek lehordjanak ezért, vagy mást, aki így látja, így érzi. Nem gondolnám, hogy egy nő csak attól lehet nő mert szül, vagy hogy kötelező lenne. Aki így gondolja azzal van a gond. Bocsánat én nem vagyok tenyészkanca, hogy kötelező legyen. És azt is gondolom, hogy aki ezt érzi, amit én, vagy mi dönthessünk és inkább ne szüljünk, minthogy kötelezőből pottyantsunk, aztán szar anyává váljunk, vagy a gyerek egész életében nélkülözzön, vagy lyukas cipőben járjon, mert mi nem úgy gondolkodunk, hogy " nem baj szülünk, aztán majd lesz valahogy, összeszorítjuk a nadrágszíjat"-mert ez nagyon felelősség teljes gondolkodás ám... Az, hogy valaki konkrétan megírja vagy elmondja, hogy neki egy gyerek még nyűg lenne, magyarán nem képes, vagy szimplán nem akarja bevállalni nem ok arra, hogy 15 éves kisfiúk ítélkezzenek felette, vagy felettünk, de igazándiból nem csak ő, hanem bárki más sem. Én tisztelem becsülöm, aki szül, gyereket nevel, felelősséget vállal, de legyetek szívesek tiszteletben tartani azt, aki nem akar gyereket vállalni. Az anyaság senkit nem jogosít fel az ítélkezésre, vagy arra, hogy kötelezővé legyen bármelyik nőnek.!!!!!
2011. jún. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/124 anonim ***** válasza:
90%
ahogy egy hozzászóló írta már: a gyerektémát a kapcsolat elején kell megbeszélni, és megkíméled magad később az ebből fakadó problémáktól.
2011. jún. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/124 anonim ***** válasza:
18%

Akkor te mit mondasz, mi az ami téged NŐVÉ tesz?Mert a lábát mindenki szét tudja tenni...De gyermeket CSAK NŐ tud szülni!


17 évesen szültem a fiamat, aki most fogja tölteni a 18.életévét.Már régen elfelejtettük a zs@ros pelenkákat, az éjszakai keléseket, és akár hogyan is volt, nyűgnek soha nem éreztük.Semmiből nem maradtunk ki, ha csak abból nem, hogy hajnalig tartó beszar-behugy partykra nem jártunk.Biztos jövedelmünk volt/van, és 35 évesen miénk a világ a férjemmel.De az életünket nem tudnánk már elképzelni gyermek nélkül.Én ettől érzem magam NŐNEK, hogy életet adtam a gyönyörű fiamnak, és örömet a férjemnek.

Aki nem szültek -mert ismerek nem egyet-, és kimentek az időből, mind megbánták!

2011. jún. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/124 anonim ***** válasza:
76%

Hú, hát ez nehéz ügy!!

Az teljes mértékben a szíved joga hogy szeretnél e gyermeket vagy sem. Ezzel szerintem semmi gond!! Mindenkinek jogában áll erről dönteni!

Viszont, ahhoz nincs jogod, hogy az apaság élményét, érzését, örömét megvond a férjedtől!! Semmilyen eszközzel! A borzasztó nagy önzőség lenne tőled!! Lehet, hogy a későbbiekben a kapcsolatotok végét is jelentené...

2011. jún. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!