Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tartják olyan kicsinek...

Miért tartják olyan kicsinek a 12-13.14 éves lányokat? Miért nem engedik meg nekik, hogy pl. szőrtelenítsenek?

Figyelt kérdés

Mostanában sokszor olvasom GYK-n ,hogy a szüleik nem engedik az ilyen idős lányoknak,hogy borotválkozzanak,körmöt fessenek stb. Nem értem miért ilyenek egyesek szülei. Szerintetek? Mondjuk legalább ilyesmi körömlakkokat igazán megengedhetnének nekik:


[link] -átlátszó


[link] -fehér


[link]


[link] (ezek közül néhányat,mert világosak)


És miért nem szőrteleníthetnek,az ő lábuk ill. hónaljuk..


Egyébként azt is olvastam már,hogy egy csaj le akarta vágatni a haját lépcsőzetesre,de nem engedték neki,csak egyenesre.


Nem tudom mi rossz van egy szép hosszú lépcsős hajban:


[link]


[link]


[link]


14.L


2011. júl. 25. 12:23
 81/107 anonim ***** válasza:
95%
14:28-as vagyok 13/l
2011. júl. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/107 anonim ***** válasza:
68%

Vannak konzervatívabb szülők, ezt el kell fogadni. Biztosan jó okuk van arra, hogy nem engedik meg a körömfestést, szőrtelenítést, és a frizurát.


Ha a Te szüleid nem ilyenek, akkor nem igazán értem, hogy mit problémázol ezen.

2011. júl. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/107 anonim ***** válasza:
98%
szerintem azokkal nincs gond, amiket felsoroltál (körömlakk, tépett haj, szőrtelenítés), ezek egyáltalán nem olyan durva dolgok, amik nem megengedhetőek egy 12-14 évesnek. csak nem szabad átesni a ló túloldalára. szerintem sok szülő azért nem engedi meg ezeket a dolgokat, mert fél, hogy ha ezt ma megengedi, akkor holnap már hajat akar festetni, meg piercinget és inkább elzárkózik ezektől is. egyébként én most 25 éves vagyok és emlékszem hogy 13,5 éves voltam először, amikor "szőrtelenítettem" és mivel anyukám nem engedte meg (pedig elég sötét szőröm volt), így titokban levágtam az összes szőrszálat a lábamon ollóval:)
2011. júl. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/107 anonim ***** válasza:
100%

Lusta vagyok elolvasni mindent ugyh nem olvasok el inkább egy választ se.

Kedves 14.L : ezeknek a szülőknek biztos feltűnt már hogy hogynéznek ki a mai "14" éves lányok.Legalább 20nak néznek ki,festett haj, műkörmök, piercing a ruhákról nem is beszélve.Ezeknek a dolgoknak lesz a következménye hogy ezek a "nagy" lányok azt hiszik hogy már felnőtt érett nők és hogy akármit megtehetnek.

Szerintem hülyeségeket írtál, igen biztos vannak ilyen szülök akik ezt tiltják(körömlakk,hajvágás:D)de nagyon kevés.És irigylem hogy 14 évesen ez a legnagyobb problémád.

Amugy mit vártál hogy majd olyanokat irogatnak h jajj milyen gonosz szülők szegány lánykákat teljesen elnyomják !!:D

És amugy persze nem probléma ha egy 12 éves lány befesti a körmét meg az se ha normális hajat vágat magának, az már nagyobb probléma h ehez milyen személyiség társul meg értelmi szint.

2011. júl. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/107 anonim ***** válasza:
93%

Ez elképesztő...


13 éves korom óta festem a hajam. A körmöm is. Azóta szőrtelenítek.


Nem értem, mikor azt írjátok, hogy "ne a körömfestésen járjon az esze". Azon nem jár az ész, eldöntöm, hogy zöld lesz, 5 perc alatt kifestem, és amíg szárad, megtanulom a fizikát. Legalábbis én így csináltam anno. És a tanárnéni soha nem küldött ki lemosni, mert ismert, tudta, hogy a színes köröm nem befolyásol semmiben, a leckém kész, és bármikor kihívhat felelni.


Egyébként inkább az az észjárás furcsa, hogy biztos tetszeni akarnak valakinek, meg másnak akarnak látszani. Nem. Csak egyszerűen tetszik.

Én is szőrtelenítek MINDENHOL (tényleg) és szűz vagyok, úgyhogy nem akarom senkinek mutogatni magam. Egyszerűen így érzem magam jól.

21/L

2011. júl. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/107 anonim ***** válasza:
64%

Nem arról van szó, hogy aki festi magát az biztos sík hülye, csak számomra felfoghatatlan, hogy ma a gyerekek ennyi hangsúlyt fektetnek a saját külsejükre. Szerintem lehet abban valami, hogy ha már ilyen fiatalon ennyire sokat foglalkozik a külsejével, akkor később nagyobb eséllyel válhat iskola k.rvájává. Nem feltétlenül van így, de egy gyerek, aki ennyire "szép" akar lenni mások szemében, ennyire lefoglalja a saját külseje, az később sokkal beképzeltebb lehet majd. Ilyen idős korban még nagyobb hangsúlyt kéne fektetni az élményszerzésre, barátokra, nem a saját külsőnkkel kéne foglalkozni. Majd ha felnőtt leszel, dolgozni fogsz és mindig mindenhol elvárják tőled, hogy elegánsan jelenj meg, és rengeteg időt kell ezzel töltened reggelente, akkor vissza fogod sírni azt az időt, amikor még nem kellet ennyi időt fordítanod a külsődre.

Annyiszor hallottam a mai gyerekek szájából, hogy pl. "nem megyek hógolyózni, mert szétmegy a hajam". Ilyen 12-13 évesektől. Mi még ennyi idősen mennyire imádtuk a hógolyózást! Nekik meg fontosabb a hajuk. Szomorú ez nagyon, sajnálom ezeket a gyerekeket. Vagy nem segít otthon a lányka a házimunkában, mert akkor lepattog a körömlakkja, ilyet is hallottam már, szájba is vágtam volna a kisasszonyt, ha az én lányom lett volna.

Persze egy gyerek is legyen igényes és ápolt, de nálunk ez gyerekkorunkban abból állt, hogy naponta zuhanyzás szappannal, esetleg dezodoroztunk, ha meleg volt, és heti egyszer-kétszer megmostuk a hajunkat. És láss csodát, felnőttünk, normális felnőtt lett belőlünk, családunk lett, nem maradtunk le semmiről.

2011. júl. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/107 anonim ***** válasza:
100%

13 évesen én találtam ki, hogy vörösre fogom festeni az amúgy sebarna hajamat. Anyámból szólt (volna) bele, hogy olyan színt ne, ami rosszul állna. Eljött velem, segített kiválasztani az árnyalatot (ergo ne nézzek ki hülyén). Bakiztunk, mert lila lett :) Mondta, hogy oké, akkor sapka 3 hétig, aztán fessem át FODRÁSSZAL. Mivel jól áll mai napig (15 éve) a vörös, maradt is.

Piercing/tetkó esetében az volt a felállás, hogy 18. évig nem, utána már úgyse szólhatnak bele. Végül 19 évesen lett nyelvpiercingem, a tetkón a mai napig gondolkozom, hogy mit nem fogok megunni.


Körömlakkozásra és sminkre nekem nem volt igényem. Hajammal kapcsolatban nem volt komolyabb megszorítás, csak annyi, hogy bohócot ne csináljak magamból. Egyedül azt ellenezték, hogy kopaszra levágassam, mert az volt a lövésem 14-15 évesen. De azt is azért, mert 10 évesen voltam kopasz (fiús lány voltam) és féltették az azóta megnövesztett göndör hajamat. Utólag hálás vagyok, mert tényleg baromság lett volna letolni.


Sminket finoman engedték volna, körömlakkot úgyszintén, mindaddig, amíg az ízlésesség határán belül marad.

2011. júl. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/107 anonim ***** válasza:
35%

Milyen suliba jártatok Ti, hogy engedélyezett volt a festett haj, festett köröm, smink stb...?

Engem hazaküldtek gimiből, mert kilátszott a hasam a pólóból.

És lemosatták a körömlakkot is, és a sminket is, ha feltűnő volt.

És ez nem is volt régen, tehát nem 20 éve történt.

És váltócipőt is kellett hordanunk, és ellenőrizték is.

Vagy csak az én gimim volt ultra-konzervatív?

Nem is beszélve az általánosról.

Egyszer mentem csüngős fülbevalóval hetedikben.

Beírtak az ellenőrzőmbe, hogy máskor ne járjak így.

2011. júl. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/107 anonim ***** válasza:
95%
Általánosban még jó, hogy megszólnak, középiskolában kábé letojják, hogy miben járunk. Azért nehogymár ne lehessen kifesteni a körmeinket 18 évesen...
2011. júl. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/107 anonim ***** válasza:
96%

Jézusom! Hova jártál suliba???

Középsuli utolsó két évében mindennap piros rúzst hordtam, és egy tanár sem szólt. De még csak furán sem néztek.

2011. júl. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!