Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tartják olyan kicsinek...

Miért tartják olyan kicsinek a 12-13.14 éves lányokat? Miért nem engedik meg nekik, hogy pl. szőrtelenítsenek?

Figyelt kérdés

Mostanában sokszor olvasom GYK-n ,hogy a szüleik nem engedik az ilyen idős lányoknak,hogy borotválkozzanak,körmöt fessenek stb. Nem értem miért ilyenek egyesek szülei. Szerintetek? Mondjuk legalább ilyesmi körömlakkokat igazán megengedhetnének nekik:


[link] -átlátszó


[link] -fehér


[link]


[link] (ezek közül néhányat,mert világosak)


És miért nem szőrteleníthetnek,az ő lábuk ill. hónaljuk..


Egyébként azt is olvastam már,hogy egy csaj le akarta vágatni a haját lépcsőzetesre,de nem engedték neki,csak egyenesre.


Nem tudom mi rossz van egy szép hosszú lépcsős hajban:


[link]


[link]


[link]


14.L


2011. júl. 25. 12:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/107 anonim ***** válasza:
82%

Hát sztem a biztonságotok érdekében is...


A szülők tartanak attól, hogy felhívjátok magatokra a figyelmet, hiszen nem a legjobb a közbisztonság bizonyos helyeken, és még a biztonságosnak hitt helyeken is érhetik az embert meglepetések.


Rendőr alig van, ha van is és civilben van leszrja, és a civilek meg méginkább bsznak segíteni ha látják, hogy valaki bajban van, inkább elmenekülnek.


Hány fiatal lányt elrabolnak megölnek, megerőszakolnak.


Higyjétek el vannak dolgok amikről nem is gondolnátok, hogy léteznek.

2011. júl. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/107 anonim ***** válasza:
87%

Egy általános iskolásnak teljesen normális hogy max csak egy lábborotválást engednek. Legalább nem mozdulnak rátok a 16-18 éves fiúk


Majd ha már gimibe/szakközépbe jártok akkor lehet szó egy körömfestésről, és a későbbiekben egy-egy buli alkalmával egy tényleg szolid sminkről


Szerintem pont, hogy ez a normális, és nem az hogy az 5.-6. osztályba járó kislányok körmöt fessenek és sminkeljenek



Én így gondolom ezt 22 éves fejjel

2011. júl. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/107 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem egy nyolcéves is kifestheti a körmét a nyári szünetben. Igazából nagyon jó móka anyuval együtt körmöt festeni még ovis korban is.

Mi is voltunk 12 évesek még akkor is ha régen és pl. a borotválkozás tipikusan olyan dolog, hogy kb. 20-ból két kislánynak ha igazán szüksége lenne rá már ebben a korban a többiek meg azért akarják, mert a mindenki ezt csinálja és "cikinek" tartják ha ők nem.

És természetesen mivel 14 éves vagy nyilvánvalóan a felnőttek nem értenek meg, ez így természetes, majd elmúlik.

2011. júl. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/107 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is. (: Én halvány türkizkékre festem a körmöm és nem szégyellem. Ebben nincs semmi kvás. :/
2011. júl. 25. 12:52
 25/107 anonim ***** válasza:
33%
Gondolom akkor szerinted ez is normális: [link] 8 éves...
2011. júl. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/107 anonim ***** válasza:
91%

Ez érdekes téma egyébként.Én már 23 vagyok, de emlékszem, hogy nekem ilyen fiatalon, volt jobb dolgom, mint azon gondolkozni, hogy milyen legyen a hajam és a körmöm.Igaz borotválkozni nagyon korán elkezdtem, és bánom is, mert csak erősödött a szőröm és szenvedek is vele eleget!

Egyszerűen a mai csajok iszonyatosan korán érnek, és viszik egymást bele a hülyeségbe.

De a véleményem egyébként az, hogy normális kereteken belül, hagyni kell kiélni a fiatalokat, mert nagyon sok amelyiknek tiltva van minden tini korában, és később kiszabadul, na azokból lesz az ordas nagy k.rva...

2011. júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/107 anonim ***** válasza:
72%

Én sem értem hogy miért nem engedik nekik,én amikor annyi idős voltam anyukám vett átlátszó körömlakkot vagy olyat ami halvány volt és kifesthettem a körmöm,nem volt vele semmi gond. A hajamat is levágathattam olyanra amilyenre akartam,nem zavarta. Az igaz hogy nem sminkeltem magam,nem is akartam és nem is engedte volna mert azt mondta hogy attól csak tönkremegy a bőröm. Ettől még nem lettem minik*rva se hasonlók,sőt a mai napig nem tetszenek a rikító körömlakkok és nem festetem be a barna hajamat platinaszőkére,nincsenek benne kékes lilás csíkok sem.Egyáltalán nem lettem r*banc. A lábam eléggé szőrös volt,ezért a fiúk kezdtek is csúfolni és anyukám teljesen megértő volt,odaadta a szőrtelenítő krémét és leszedhettem a szőrt a lábamról. Én örülök hogy ilyen anyukám van.

Az unokatesóm 16 éves,nincs egy lányos ruhája se,pl. szoknyában még sose láttam(nem mondom hogy vegyen fel miniszoknyát amiből ki van a p*ja,de azért vannak ízléses hosszabb szoknyák is nyárra). Az összes többi ruhája se lányos,olyan mint ha direkt fiúruhákban járna. Az anyja soha se engedte hogy megnövessze a haját,amikor már vállig érő volt rögtön vitte a fodrászhosz 'fiús' frizurát csináltatni. Körömlakkról nem is álmodhat,a mamámnak van átlátszós körömlakkja,egyszer kifestettük nála a körmünket és az anyja elkezdett hisztizni hogy mit képzel magáról és leszedette vele az átlátszós!! körömlakkot.

Szerintem az ilyen lányoknak később problémái lesznek mert már a 7-8 éves kislányok is élvezik ha pár órára nőként viselkedhetnek és kifesthetik magukat,szerintem a szülőnek nem kell emiatt leszidnia őket. Pl. a Barátok köztben is volt egy rész ahol a két kislány beöltözött nőnek hogy meglepjék az anyukát erre az anyuci leb*szta őket. Ezzel a neveléssel nem értek egyet. Persze az se jó ha a szülő mindent megenged és a kis 14 évesek már sminkben járnak,de meg lehet találni a középutat.

18/l

2011. júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/107 anonim ***** válasza:
81%

én töritanáromat bírtam szakközépben. amikor órára úgy ült be egy lány, hogy kifestett körmök, smink, női válltáska, úgy vágta ki óráról csak úgy fröccsent. és közölte vele, hogy a mai teljesítményed egyes, legközelebb öltözz fel korodnak megfelelően, és iskolatáska nélkül nem jössz be órára :D de megis tanulták hogy hány évesek.


és ez de igaz sajnos sok mai kislányra: anyuci cipője még nagy, de apuci f@sza már kicsi

2011. júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/107 anonim ***** válasza:
23%

Biztos büszke lennél magadra,hogy ha 12 évesen tiszta szőr lenne a hónalja a lányodnak és azt mondanád neki-Lányom,ez még túl korai,majd 16 évesen megengedem!


Te most komolyan ennyire hülye vagy??? Pont, hogy én mondtam, hogy a szőrtelenítést megengedném, de semmi mást.

2011. júl. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/107 anonim ***** válasza:
39%
Kedves kérdező! DE ŐSZINTÉN, be tudnál keverni egy palacsintát, nokedlit és elkészíteni mire anyudék hazaérnek?
2011. júl. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!