Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tartják olyan kicsinek...

Miért tartják olyan kicsinek a 12-13.14 éves lányokat? Miért nem engedik meg nekik, hogy pl. szőrtelenítsenek?

Figyelt kérdés

Mostanában sokszor olvasom GYK-n ,hogy a szüleik nem engedik az ilyen idős lányoknak,hogy borotválkozzanak,körmöt fessenek stb. Nem értem miért ilyenek egyesek szülei. Szerintetek? Mondjuk legalább ilyesmi körömlakkokat igazán megengedhetnének nekik:


[link] -átlátszó


[link] -fehér


[link]


[link] (ezek közül néhányat,mert világosak)


És miért nem szőrteleníthetnek,az ő lábuk ill. hónaljuk..


Egyébként azt is olvastam már,hogy egy csaj le akarta vágatni a haját lépcsőzetesre,de nem engedték neki,csak egyenesre.


Nem tudom mi rossz van egy szép hosszú lépcsős hajban:


[link]


[link]


[link]


14.L


2011. júl. 25. 12:23
 71/107 A kérdező kommentje:
13:41 Igen azok,de ha elmondom a véleményem akkor megint én vagyok a hülye,hogy nem hallgattam az öregekre,akiknek nem feltétlenül van igazuk. Ja és valaki írta,hogy 14 évesen minek leszedni a szőrt a nemi szervről. KI BESZÉLT ERRŐL? ELTÉVEDTÉL EMBER! Annyiféle sületlenséget írtak ide,ami nem is tartozik a kérdéshez.
2011. júl. 25. 13:47
 72/107 anonim ***** válasza:
67%

Mesélek valamit ami vasárnap történt.

Tegnap jó idő volt,így a párommal elmentünk a carboot piacra hogy egy kicsit nézelődjünk,és vásárolgassunk..

Ott sétálgatva/nézelődve megálltam egy helyen és a szó szoros értelemben tátva maradt a szám,persze akaratlanul kicsúszott a számon hangosan,hogy "bakker! ennek az anyja hol van??" (mivel magyarul beszéltem így nem értette)

A következő látvány tárult elém.Talán olyan 8-10 éves kislány magassarkú cipőben botladozott.A haja totál feltupírozva,és lángvörössel befestve.Műkörmök amik vörösen világítottak.Vastag ronda smink.Olyan rúsz volta rajta mint régen az orosz lányok használtak.Erős igazi piros rúzs.A műszempillákat sem hagyom ki,mert ettől majdnem seggre ültem.Ugyanis a műszempilla ragasztása olyan pocsékul volt megcsinálva,hogy olyan látvány adott,mintha tök csipás lenne a kislány..De a poén,hogy ahogy alkudozott,úgy viselkedett mintha felnőtt nő lenne.

Próbált komoly,határozott nő benyomását kelteni,de nevetséges volt,amikor ezek után oda kiáltja az anyjának,hogy "anya kell pénz!"

Az anyja megvette majd ahogy elindultak a kislány lába kifordult,mert képtelen volt menni a magassarkúban (olyan magassarkúban én sem tudnék menni)De nem ez volt a legszomorúbb az egészben,hanem az,hogy ezt mind megengedték neki,hogy mekkora hangsúlyt fektetett a gyerek a külsejére,de senki nem mondta neki,hogy legalább fürödjön meg,mert iszonyatosan büdös izzadságszaga volt.

Tegnap amikor végre felocsúdtam a döbbenettől mondtam a páromnak,hogy a egyszer így fogok kinézni akkor nyugodtan lőjön le.

Egyébként évek óta már ritkán lepődök meg dolgokon,mert itt kint nem meglepő ha 14 évesen sminkelik,festik a hajukat vagy úgy öltözködnek mint a felnőttek. Azon sem lepődök meg hogy sokszor 16 évesek jönnek velem szembe 2 gyerekkel..Már anyukák,mert senki nem tiltotta hogy 12 évesen szexeljenek..De néha nagy ritkán még az én számból is hallani egy " te jóóó éggg!!! " felkiáltást..

Megmondom őszintén örülők hogy fiam van..:)

(angliai lakos 38/N)

2011. júl. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/107 A kérdező kommentje:
13:47: Azért kor alapján ne általánosítsunk már,légy szíves. ;)
2011. júl. 25. 13:50
 74/107 anonim ***** válasza:
64%

13: 47 !

És ezt a szőrtelenítésből és a körömlakkozásból vezetted le ? Mert hogy ez volt a kérdés.

Igen, valóban rosszul nézhetett ki, na de őszintén. Hány magyar fiatalt látsz így menni az utcán ? Mert én egyet sem.

2011. júl. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/107 anonim ***** válasza:
81%

ma 13:47

hol olvastad hogy általánosítok???Csak elmeséltem egy történetet amit tegnap láttam.

Mellesleg nem az a gond a sok 14 évessel,hogy miképpen néznek ki,mert ez magánügy szerintem.

Azt hogy egy gyereknek milyen frizurája van az nem gond.Mindenki igyekszik a neki megfelelőt választani.Ha a tépett áll jól neki akkor miért ne legyen az?? Ha rövid mint Erős Antóniának akkor az is jó.

A körömlakkal úgy vagyok,hogy én is lakkoztam a körmöm 14 évesen,miért ne lakkozza a mai 14 éves a körmét?? Ettől még nem lesz senki buta vagy felnőtt.

A szőrtelenítésről az a véleményem mint az ikres anyukának.Ha a 14 évesnek szőke,pihe szőre van,vagy alig látni mert annyira ritka akkor felesleges a szőrtelenítés.Ha sűrű fekete,és magát a 14 évest már lelkileg is zavarja akkor miért ne borotválja?? Hiszen a legfontosabb a lelki egyensúly.Ha úgy érzi jól magát akkor szőrtelenítsen..De ne divatból vagy azért mert a barátnője is csinálja.

Nem tudom otthon hogy van,de itt kint napi szinten tapasztalom,hogy a tinédzserek körében nem ezek jelentik a legnagyobb gondot,hanem a megfelelő higiénia hiánya.

Nagyon sokszor az ember kifordul az üzletből mert annyira büdösek,izzadtak,hogy nem lehet megmaradni mellettük..

Nem általánosítok,de valljuk be sok fiatal inkább befújja magát spray.vel minthogy fürödjön..Mondom én ezt Angliában tapasztalom,nem vagyok képben az otthoni helyzettel..

De nem általánosítok

2011. júl. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/107 anonim ***** válasza:
51%

Körömlakk: mivel kiskoromban rágtam a körmöm, már egész fiatalon, volt átlátszó, fénytelen körömlakkom, az a keserű, amitől le lehet szokni a rágásról. Nem is én kértem, a szüleim vették nekem, mert nem akarták, hogy később szenvedjek a csúnya körmeim miatt (sajnos azóta is csúnyák). Színesre először 13 évesen festettem ki a körmöm, nem olyan halvány, de nem sötét lilára. A szüleim nem tiltották, de megjegyzéseket tettek, pl. hogy mibe dugtam az ujjaimat, hogy ilyen rondák, meg hogy olyan, mintha rácsaptam volna az ajtót mindegyikre és nevetséges. Ez jobban hatott, mint a tiltás, én magam jöttem rá, hogy idiótán néz ki egy gyereken ugyanaz a körömlakk, ami a magazinokban lévő felnőtt nőknek jól áll. Utána már csak nevetni tudtam az osztálytársaimon, akik óvodásnak neveztek engem, mert nem volt körömlakkom általános iskolában. Nekem legalább nem kellett azzal töltenem a szabadidőmet, hogy acetonoztam meg úrjafestettem a körmeimet, helyette elmehettem sétálni, ráadásul jó pár tábla csoki árát megspóroltam. Most felnőttként előfordul, hogy kifestem a körmeimet, ha olyan kedvem van, de szerintem anélkül is lehet egy nőnek szép ápolt keze.


Szőrtelenítés: őszintén szólva engem soha nem érdekelt a szőr. Az iskolában nem látszott a ruháimból se a hónaljam, se a lábszáram, legtöbbször volt rajtam harisnya vagy hosszú nadrágban voltam. Nyáron meg olyan társaságban voltam, ahol nem tartották cikinek, ha egy gyereknek pihe szőrök vannak a lábszárán. Már bőven gimnazista voltam, majdnem végzős, mikor először leborotváltam a lábszáramat, és nem érzem magam kevesebbnek attól, hogy gyerekként nem kellett ezzel bajlódnom.


Haj: ezek a hajak, amiket linkeltél felnőtteknek jól állnak, de köztük se mindenkinek, egy gyereknek meg pláne viccesen nézhetnek ki. Egy rossz hajvágással nagyon el tudod rontani az arcodat, ha esetleg nem úgy áll neked, ahogy elképzelted, hónapokig vagy akár évekig kell várnod, amíg újra megnő a hajad.

Színezésről, festésről nem tudom, te írtál-e vagy csak a válaszolók hozták szóba, de nem ajánlom gyerekként semmiképp. Én 20 fölött voltam, mikor befestettem a barna hajamat vörösesbarnára, a lenövést kétszer festettem újra, ez elég is volt a hajamnak, töredezett lett, nem nő már úgy, mint előtte és elvékonyodott. Még egyszer utoljára befestettem barnára az egészet, azóta hozzá se nyúltam. Ápolom rendesen, de nem tudom, lesz-e valaha olyan, mint a festés előtt. Egy gyereknek meg még károsabb, ugye még növésben van, a sok méreganyag, ami ezekben a festékekben van ki tudja mit okozhat majd később, lehet, hogy az lenne a legkisebb bajod, hogy töredezett a hajad.

2011. júl. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/107 A kérdező kommentje:
13:59 Nekem az egészből az jött le,hogy mi milyen rosszak vagyunk.. mert annak nem sok köze volt a kérdéshez,amit leírtál először.
2011. júl. 25. 14:12
 78/107 anonim ***** válasza:
80%
Istenem, köszönöm, hogy fiam van! XD
2011. júl. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/107 anonim ***** válasza:
96%

Nem olvastam el a válaszokat, mert nincs annyi szabadidőm. :)

De leírom, mi erről a véleményem:

Szerintem 13 évesen már szőrteleníthet egy lány, nincs vele semmi gond. Én is annyi voltam, amikor elkezdtem.

A körömlakkal úgy vagyok, hogy mondjuk egy színtelen, vagy egy nagyon halvány rózsaszín még belefér. De amiket belinkeltél utoljára, nekem azok túl neon árnyalatúak, azt nem engedném. Mondjuk egy nagyon halvány lila esetleg barack szín is lehet szép. De csak pasztel színben, nem csillámos, rikító árnyalatban. De mondjuk a fehér körömlakk baromi ronda tud ám lenni! :)

Én úgy vagyok ezzel, hogy ha elém áll majd a lányom mondjuk 13 évesen, hogy ő szeretne szőrteleníteni, én engedni fogom. És egyszerű az ok: ne kezdje el titokban, az apja használt borotvájával nyiszatolni magát, vagy valami olcsó vacakkal.

A világos lakk is belefér, elvégre 13-14 évesek is nőből vannak. És melyik felnőtt nő nem vette fel anyukája ékszereit, botladozott a magas sarkú cipőiben, vagy próbálgatta a sminkjét? Ez hozzá tartozik a nővé váláshoz. Egy ennyi idős lány már kamaszodik, nem szabad mindent megtiltani neki. Hagyni kell, hogy kipróbáljon dolgokat.

Nyilván a hajfestést, sminket én sem engedném ennyi idősen. És persze a miniszoknyát sem, meg a tűsarkú cipőt.

Még pici a kislányom, szerencsére ilyeneken még ráérek filózni. De amit leírtam, én azt biztosan meg fogom engedni neki. Nem ettől lesz egy gyerek kur.a! Sajnos a mai fiatal lányok kihívó öltözködése és viselkedése mögött nagyon sok esetben a szülői figyelmetlenség lapul meg. Mert lesz@rja sok szülő, hogy mit csinál a gyereke.

De ez az én véleményem, akinek nem inge, az ne vegye magára!

2011. júl. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/107 anonim ***** válasza:
93%
Én sem tudom miért nem engedik meg, a gyereküknek. Én például feketére festem a körmöm, már egy éve, és nem azért mert kiakarok tűnni vagy ilyesmi egyszerűen tetszik, és anyukám ezt elfogadta. Sminkelni még nem sminkelek, és még nem is szeretnék. A hajam, tépett, kiszálkásított, félhosszú, és anya mondta nekem ha felsőbb iskolába megyek lehet benne melír, de nem valami ritkító hanem csak világosabb esetleg sötétebb árnyalatú. Édesanyám már kozmetikushoz is elvitt a bőrproblémáim miatt. A szőrtelenítésről annyit, hogy én már egy éve borotválom a hónaljam, mert elég nagyra nőtt rajta a szőr, és anya azt mondta, hogy ő is ilyen volt és emiatt megengedte, hogy leborotváljam. Azt is engedte volna, hogy a bikinivonalamat borotváljam de én még nem akartam, mert igaz, hogy nagy rajta szőr(:$)de csak alul látszik ki a franciabugyis bikinimből pár szál, ami olyan mintha csak egy cérnaszál lenne a bikiniből mert az is fekete.
2011. júl. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!