Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tartják olyan kicsinek...

Miért tartják olyan kicsinek a 12-13.14 éves lányokat? Miért nem engedik meg nekik, hogy pl. szőrtelenítsenek?

Figyelt kérdés

Mostanában sokszor olvasom GYK-n ,hogy a szüleik nem engedik az ilyen idős lányoknak,hogy borotválkozzanak,körmöt fessenek stb. Nem értem miért ilyenek egyesek szülei. Szerintetek? Mondjuk legalább ilyesmi körömlakkokat igazán megengedhetnének nekik:


[link] -átlátszó


[link] -fehér


[link]


[link] (ezek közül néhányat,mert világosak)


És miért nem szőrteleníthetnek,az ő lábuk ill. hónaljuk..


Egyébként azt is olvastam már,hogy egy csaj le akarta vágatni a haját lépcsőzetesre,de nem engedték neki,csak egyenesre.


Nem tudom mi rossz van egy szép hosszú lépcsős hajban:


[link]


[link]


[link]


14.L


2011. júl. 25. 12:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/107 A kérdező kommentje:
12:42 nem gyerekek tinédzserek... És mégis mit gondolsz várjanak 18 éves korukig a hónaljborotválással?! (addigra a földig fog érni nekik xD)
2011. júl. 25. 12:44
 12/107 anonim ***** válasza:
46%

Mi az, hogy nem ismerjük őket???

Hogy durva legyek: attól, hogy valaki 9 évesen menstruálni kezd, még nem kell nemi életet élnie, ugye? Akkor egy 12 éves is meg lesz szőrtelenítés meg smink nélkül.

2011. júl. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/107 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk az osztályban velem együtt 5 lánynak ilyen a haja. Anyukám nekem csak a nyári szünetben engedi meg, hogy átlátszóra, ill. valami nagyon halvány barackvirág színűre fessem a körmöm(bár én nem szoktam). 13/L
2011. júl. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/107 anonim ***** válasza:
51%

Egyébként furcsa,hogy mennyire nem ismeritek őket..


Szerintem nagyon is ismerjük őket, hiszen mind voltunk 12-13 évesek... Ne légy már ilyen ostoba.

Az, hogy 8 éveseknek megengdik, hogy fessék a körmüket, nem nosmális. Attól, hogy ilyen van, még nem szabadna lennie.

2011. júl. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/107 A kérdező kommentje:
12:43: ámen. :) Teljesen egyetértek veled. Végre egy velem egy véleményen lévő ember. Szerintem is a fiataloknak van,de azért linkeltem világosabbakat,mert ha semmit nem engednek meg a szülei neki,akkor az élénket egész biztos,hogy SOHA nem fogják,akkor inkább a színtelent.
2011. júl. 25. 12:46
 16/107 anonim ***** válasza:
80%

Én nem vagyok szülő, még nem is akarok az lenni nagyon sokáig, csak egy egyszerű 22 éves.


De teljesen egyetértek azzal, hogy sminkelni nem kell, vagy körmöt lakkozni, húgom tavaly volt 8. osztályos, nem engedték neki a szüleim, (egyébként pedagógusok), csak hétvégén, és nyáron.


Azt nem értem, hogy a haját miért ne lehetne szépen levágni, nyilván az már túlzás.


De szőrteleníteni a legtöbb 10-13 évesnek nem kell, nem érdemes, csak korábban gondolják magukat nagy lánynak, pedig még kicsik.

Ha valakinek szüksége van rá, ám legyen, de nagy általánosságban én sem engedném.


Ha benézek a volt általános iskolámba, majdhogynem rosszul leszek, mikor a 10-12 éves lányok festett hajjal rohangálnak a folyosón....

2011. júl. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/107 anonim ***** válasza:
69%

Mert egy 12-13 éves lány még gyerek.

Igazuk van a szülőknek, ne ezen járjon az eszük.

Tanuljanak, sportoljanak, beszélgessenek, legyen hobbijuk, ne sminkelgessenek, meg lakkozgassák a körmüket.

A hónaljáról szedje le a szőrt, ha nagyon dzsungel, esetleg a lábáról is, de a pu.nciját ne szőrtelenítgesse, mivel úgyse látja senki.

Jó esetben.

Ha látja, mármint egy fiú, akkor az még nagyobb baj, mint a körömfestés.

2011. júl. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/107 anonim ***** válasza:
88%

Én kb. 12 éves lehettem, amkor pakolászás közben meglátta nevelőanyám, hogy szőrösödik a hónaljam. Rögtön el is vitt kozmetikushoz és legyantázták... Ebben nem tudom mi a rossz.

De egyebet a lábszőrtelenítésen kívül én sem engednék... Én nagyon konzervatívnak tartom magam, de azt azért valljuk be, hogy gyereknek sem áll jól, sőt, igénytelenségre vall, ha kibuggyan a hónaljszőre.

2011. júl. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/107 A kérdező kommentje:

12:45: úramisten,még te mondod ,hogy ostoba vagyok. :'D Tudod változik a világ és mások a régi tinik és a maiak..

Sajnos nem érted,úgy látom. Nem baj,a te bajod. Biztos büszke lennél magadra,hogy ha 12 évesen tiszta szőr lenne a hónalja a lányodnak és azt mondanád neki-Lányom,ez még túl korai,majd 16 évesen megengedem!


és 16 évesen már hatalmas lenne szegénykének.

2011. júl. 25. 12:49
 20/107 anonim ***** válasza:
96%

legyen a haja olyan amilyet szeretne, de ne festesse, szőrtelenítse a lábát és a hónalját oké.

Körmöt festeni és sminkelni, na azt már nem engedném.

Amikor én általános iskolás voltam, az iskolába szóltak az olyanoknak akinek a hajuk festve volt, a köröm ki volt pingálva, és sminkelték magukat, másnapra el kellett tüntetniük magukról. És milyen igazuk volt a tanároknak. Nem volt olyan sok kis ringyó kinézetű lény, mint manapság.

Néha már meg se tudom mondani valakiről,hogy 14 vagy 24 éves.

2011. júl. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!