Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tartják olyan kicsinek...

Miért tartják olyan kicsinek a 12-13.14 éves lányokat? Miért nem engedik meg nekik, hogy pl. szőrtelenítsenek?

Figyelt kérdés

Mostanában sokszor olvasom GYK-n ,hogy a szüleik nem engedik az ilyen idős lányoknak,hogy borotválkozzanak,körmöt fessenek stb. Nem értem miért ilyenek egyesek szülei. Szerintetek? Mondjuk legalább ilyesmi körömlakkokat igazán megengedhetnének nekik:


[link] -átlátszó


[link] -fehér


[link]


[link] (ezek közül néhányat,mert világosak)


És miért nem szőrteleníthetnek,az ő lábuk ill. hónaljuk..


Egyébként azt is olvastam már,hogy egy csaj le akarta vágatni a haját lépcsőzetesre,de nem engedték neki,csak egyenesre.


Nem tudom mi rossz van egy szép hosszú lépcsős hajban:


[link]


[link]


[link]


14.L


2011. júl. 25. 12:23
 51/107 A kérdező kommentje:
13:15: Én sem nézlek le emiatt. Te is írtad,hogy nem lettél rib.nc meg semmi. Sajnos a legtöbb felnőtt azt hiszi,hogy már egy körömlakktól is lehet valaki kva. Te a megértőbbeket képviseled,úgy látom,de javíts ki ha nem. ;)
2011. júl. 25. 13:17
 52/107 anonim ***** válasza:
55%
Gyerekként nem kellene arra vágyni, hogy felnőttnek nézzenek ki. Aztán csodálkoznak, ha egy huszonéves beszól, vagy ajánlatot tesz. Festett haj, körömlakk az nem gyereknek való. Amikor én suliba jártam, kiküldték az óráról azt, aki nem megfelelő külsővel jelent meg. Minek a körömlakk meg a festék ennyi idősen?
2011. júl. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/107 A kérdező kommentje:
Másik 13:15-ös. örülök ,hogy így gondolod.. (:
2011. júl. 25. 13:19
 54/107 anonim ***** válasza:
99%
Azt hiszem ezt nevezik generációs szakadéknak
2011. júl. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/107 A kérdező kommentje:
13:19 Azért ,mert valakinek a haja és a körme festve van,attól még nem biztos,hogy felnőttesen néz ki. És biztos vagyok benne,.hogy a többség nem azért festi a haját,mert az olyan k**va felnőttes. Persze azt gondolsz amti akarsz. Nyugodtan gondold csak azt,hogy a ,,gyerekeknek" barbie baba meg cumisüveg való.
2011. júl. 25. 13:21
 56/107 anonim ***** válasza:
67%

Nem olvastam végig a válaszokat.

Én nem engedném ezeket a dolgokat a gyerekemnek, mert fölösleges és nem esztétikus gyerekként úgy kinézni, mint egy huszonéves. Egy 12-14 éves még igenis gyerek, és aki gyerek, az nézzen is ki gyerekként. Én pénzkidobásnak érzem, hogy egy gyerek sminkre és fodrászra költsön, meg szőrtelenítésre, mikor alig van még szőre. Az én időmben még fagyizni, állatkertbe, vidámparkba jártunk a zsebpénzünkből, elég szomorú, hogy ma már a gyerekek nem tudnak mással foglalkozni, csak a saját külsejükkel. Mondjuk nem csoda, ha olyan példaképek vannak előttük, mint Hannah Montana meg egyéb rémségek. Szerintem az ilyen felnőttes külsejű lányok nem is igazán szépek, inkább nevetségesek, nem illenek ezek a dolgok egy gyerek külsejéhez, arcához, testalkatához.

2011. júl. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/107 anonim ***** válasza:
90%

A szűlők ott tévednek a legnagyobbat mikor 14éves gyereknek meg akarnak tiltani valamit.Ilyenkor általában már lázadnak,szinte kihivásként tekintik azt hogy lehet megtenni azt amit a szűlő tilt.

Nekem mindent megengedtek anyumék,ugy öltöködtem ahogy akartam,ha akartam volna festeni magam abban is benne lettek volna.Barátnőim szülei szigoruak voltak,otthon szépen felöltöztek majd nálam ruhacsere.

Szerintem egy ilyen idős gyereknek nem tiltani kellene a dolgokat hanem megegyezni vele.Jó,festheted a körmöd de ez meg ez a feltétel,vágathatod a hajad de azért vannak határok.

Nekem is van lányom aki még kicsi,biztos vagyok benne hogy egyenesen tiltani nem fogom neki a dolgokat,szerintem nincs értelme.

2011. júl. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/107 anonim ***** válasza:
52%

Hát inkább Barbie legyen egy 12-14 éves kezében, mint a saját gyereke...

Nyilván nem azért akarja festeni a haját meg lakkozni a körmét, hogy a korának megfelelően nézzen ki, hanem hogy idősebbnek

2011. júl. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/107 anonim ***** válasza:
99%

14 éves ikerlányaim vannak,így hozzátudok szólni a témához.

Bár nem értem,hogy miért nem engedik egyes szülők a lépcsőzetes frizurát vagy hasonlót,mert ez nem olyan dolog amitől nekünk szülőknek meg kéne botránkoznunk.De például az egyik lányom alig pár hónapja azzal a kéréssel fordult hozzám,hogy engedjem meg neki,hogy kopaszra levágassa a haját,mert az olyan menő! Nem engedtem meg neki!De azt megengedtem,hogy a háta közepéig érő haját ilyen röidre vágassa.nagyon jól áll neki

[link]


A A körömlakkot csak iskolaidőszakban nem engedem meg a lányoknak.Ennek 2 oka van.Az egyik,hogy maga az iskolai szabályzat tiltja.A másik,hogy rendszeresen sportolnak,és egyéb elfoglaltságuk van,ahol nem a legelőnyösebb lenőtt,lepattogzott körömlakkos kézzel megjelenni.Mert ugye arra nem mindig van idejük,és energiájuk,hogy állandóan acetonnal mossák a körmüket..De nyári szünetben semmi akadályát nem látom hogy egy szolid lakkal kifessék a körmüket. Bár a körömlakkra is csak azt tudom mondani,hogy mi is voltunk 14 évesek,és egy szülőnek sosem szabadna elfelejteni,hogy ő is csinált ilyen dolgokat ennyi idősen..(én például 14 évesen feketére lakkoztam a körmömet)

A szőrtelenítésről meg lehet hogy én vagyok a bolond..de igyekeztem a lányaim lebeszélni róla(eddig sikeresen)

Ennek is megvan az oka,hogy miért nem igazán támogatom a szőrtelenítésüket.

14 évesek,fejlődésben vannak,és mindenhol pihe szőke kis szőrszálak vannak a testükön..Szinte olyanok mintha csupaszak lennének.Ha az ember egészen közel hajol a lábukhoz látni,hogy van szőr rajta..Nyáron még jobban kiszőkül így már tényleg nem látni.

Sajnos manapság divat lett totál csupaszra szőrteleníteni mindenhol a testünket,pedig sok tinédzsernek nem is kéne..

Azért hogy divatozzon,és elmondhassa a barátnőinek,hogy "ma és is borotváltam a lábam" nincs értelme..Sokkal többet árt magának evvel ,mint amennyit használ.Ha leborotválja akkor utána kipattog a bőr,majd pár nap után szúrós lesz a teste.Bikinivonalon ha kilátszana,és zavarná őket vagy a hónaljukon ha sűrű fekete szőrzet lenne,akkor természetesen engedném nekik,de pl: nem engedném hogy teljesen csupaszra borotválják magukat ott lent.Csakis a bikinivonalat..Feleslegese totál leborotválni az egészet egyrészt mert ők még 14 évesek,és ráérnek evvel foglalkozni.A másik,hogy divatból ne csinálják..A szőrtelenítéssel én mint anyuka úgy vagyok,hogy bőven ráérnek még ezzel foglalkozni...hiszen utána egész életen át csinálni fogják..14 évesen ne ezek legyenek fontosak,hanem az hogy élje a boldog gyermekkorát.Játsszon,menjen sportolni,legyen 14 éves..

Ne akarjanak 14 évesen 17-20 évesnek kinézni mert így elveszítik a gyermekkorukat,és elég hülye látvány is..

Mindennek eljön a maga ideje.Ahogy a szőrtelenítésnek is,a hajfestésnek vagy akár a szexnek is..Nem szabad siettetni vagy idő előtt megtapasztalni..

2011. júl. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/107 anonim ***** válasza:
90%

A kérdező egy intelligens gyakorlatias emberKÉnek tűnik így az interneten keresztül.


Tulajdonképpen igaza van mindenben, a körömlakkot csak szünidőben engedném meg, de ez az én gondom, egyébként igazad van.

2011. júl. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!