Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tartják olyan kicsinek...

Miért tartják olyan kicsinek a 12-13.14 éves lányokat? Miért nem engedik meg nekik, hogy pl. szőrtelenítsenek?

Figyelt kérdés

Mostanában sokszor olvasom GYK-n ,hogy a szüleik nem engedik az ilyen idős lányoknak,hogy borotválkozzanak,körmöt fessenek stb. Nem értem miért ilyenek egyesek szülei. Szerintetek? Mondjuk legalább ilyesmi körömlakkokat igazán megengedhetnének nekik:


[link] -átlátszó


[link] -fehér


[link]


[link] (ezek közül néhányat,mert világosak)


És miért nem szőrteleníthetnek,az ő lábuk ill. hónaljuk..


Egyébként azt is olvastam már,hogy egy csaj le akarta vágatni a haját lépcsőzetesre,de nem engedték neki,csak egyenesre.


Nem tudom mi rossz van egy szép hosszú lépcsős hajban:


[link]


[link]


[link]


14.L


2011. júl. 25. 12:23
 61/107 anonim ***** válasza:
93%

Érdekes kérdés. 26 éves vagyok. Általános iskolában nyilván nem engedtek se sminket, se körömlakkot. Volt, hogy órán a szövegkiemelővel "festettük ki" narancssárgára, kékre stb. a körmünket. A szüleim nyári szünetben engedték volna, de igazából annyira nem vonzott.


Smink: 10-12 éve, biztos van aki emlékszik rá, hatalmas nagy divat volt a sötétbarna rúzs. Sulin kívül ezerrel használtuk, valószínűleg a fél város fiatalsága úgy nézett ki, mintha sz@&t evett volna :D


Haj: Alapvetően nincs gond azzal, ha így, vagy úgy van levágatva, szerintem teljesen felesleges beleszólni. Többünknek a baráti körből 14-15 évesen már színezve volt. Vörösre, feketére. Igen, 14 évesen, 12 évvel ezelőtt, tehát semmiben nem különböznek a mai fiatalok, csak mi öregedtünk meg és sokaknak a memóriája is megromlott :) Egyikünkből sem lett k@&va azért, mert tizenévesen sminkeltünk és hajat festettünk.


Borotválás: Akkor már gyanta. Én titokban borotváltam le a karomat először, mert bár a bőröm nagyon fehér, a szőr rajta viszont sötét és sűrű volt. Nagoyn csúnyán nőtt vissza, anyukámmal utána megbeszéltem, hogy inkább havonta eljárnék gyantáztatni.


A konkrét kérdésedre azonban válasz lehet a pénz. Még nem tartok ott, de úgy gondolom iszonyat összeg lehet egy gyereket nevelni, iskolázni, ruháztatni. Ilyenkor nem mindig futja olyan "luxusra", mint körömlakk, kozmetikus, epilátor, fodrász. Ha egy lépcsőzetes hajat csináltatsz, azt azért havonta jó, ha rendbe tartják, egy fodrász manapság pedig 5000-nél kezdődik. Szerintem ez is közrejátszhat.


P.S.: Most még nem hiszed (én sem hittem), de 10 év múlva, ha visszagondolsz a mostani önmagadra, nagyot fogsz röhögni azon, hogy milyen hülyeségeket csináltál, hordtál, sminkeltél stb., csak azért mert baromi menőnek gondoltad. A viselkedésről nem is beszélve. Félre ne érts, ezzel nincs gond, fiatalok vagytok, kicsit még gyerekek, az a dolgotok, hogy harsányak és a jó értelemben hülyék legyetek, de én mindig ledöbbenek rajta, amikor fiatal társaságot látok, hogy te jó ég, én is ilyen cikisen viselkedtem :DDDD


Peace

2011. júl. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/107 anonim ***** válasza:
47%

"Festett haj, körömlakk az nem gyereknek való."


Ki beszélt itt festett hajról??



HAHÓ!!! EZ NEM A '80-AS ÉVEK!! IDEJE FELÉBREDNETEK!

2011. júl. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/107 anonim ***** válasza:
55%

Én 16 éves vagyok. Én is 11 éves koromtól szőrtelenítettem magam-azért mert ENGEM zavart.

Csinos,divatos ruhákban járok,és igen felveszek magassarkút-mert NEKEM így tetszik.

Volt már műkörmöm és festem is a körmömet,használok korrektort és szempillaspirált-szintén mert NEKEM így tetszik.


Sokan összetévesztik az igényességet,a hiúságot a k.vasággal. Mert vannak azok a lányok,akik azért teszik ezeket amiket leírtam,hogy minden fiú rájuk másszon-nos igen ők ku.vák.

De vannak azok a lányok,akik saját maguknak akarnak tetszeni,szépen,igényesen akarnak kinézni.Én 6 éves koromtól figyelek az öltözködésemre,a szüleim soha semmit sem elleneztek. Hozzáteszem eddig egy fiúm sem volt,és kitűnő tanuló vagyok. Nem kell rögtön egy akár 14 éves lányt lenézni,ha idősebbnek tűnik a koránál.Én 2 évet magamra húzhatok,mindig azt mondták. Na és ugye azt sem tudhatjátok,hogy miért néz ki úgy ahogy,mert lehet,hogy kisebbség-komplexusa van,vagy éppen önbizalom hiányos.. Szóval érdemes ilyen dolgokon elgondolkodni.

16L

2011. júl. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/107 A kérdező kommentje:

13:23: hát én nem azért festem a körmömet.. :)


Utolsó válaszoló:Megértem ,hogy miért nem akarod,hogy szőrtelenítsenek.. Nekik úgy is kiszőkül. Nekem viszont irtó sötét és hosszú volt. Muszáj volt leszednem.. :/

2011. júl. 25. 13:30
 65/107 anonim ***** válasza:
62%

a kérdésed az volt, hogy miért tartják kicsiknek a 12-13-14 éveseket, hát azért mert valóban még kicsik.

Engem nem érdekel, ha egy ennyi idős festi magát én akkor is még kicsinek fogom nézni az én szemebe nem lesz felnőt.


Mikor meglátok egy ilyen fiatal lányt kifestve meg mi egyéb, akkor eszembe jut vajon ő mikor lesz benne a hírekben, hogy elrabolták megerőszakolták majd megölték.

Az ilyen lányok mind célponttá válnak. A szülők pedig értetlenkedve fognak zokogni a tv-ben hogy de az én kis drágám olyan rendes lány, miért pont ő vele történt ez.

Lehet, hogy rendes és tisztességes de ha esze lett volna neki is és a szülőknek is akkor nem engedik hogy ilyen szarsággal felhívja magára a figyelmet.

2011. júl. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/107 anonim ***** válasza:
53%

"Mikor meglátok egy ilyen fiatal lányt kifestve meg mi egyéb, akkor eszembe jut vajon ő mikor lesz benne a hírekben, hogy elrabolták megerőszakolták majd megölték."


Szóval szerinted ha valaki sminkel, akkor azt elrabolják, megerőszakolják és megölik? TÚL SOK FILMET NÉZEL!!!!

2011. júl. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/107 anonim ***** válasza:
66%
A szőrtelenítésről még annyit, hogy ha odalent szőrteleníti magát egy lány, akkor megnöveli az esélyt, hogy valami fertőzést összeszedjen. A szőr nem véletlenül nőtt oda, az a dolga, hogy felfogja a kórokozókat, hogy ne jussanak a hüvelybe. Elég hülye dolog teljesen csupaszra borotválni, így szabad az út minden bacinak és jöhet a hüvelygomba és egyéb kellemességek. 14 évesen szerintem nem túl jó elfoglaltság a visszatérő fertőzések miatt nőgyógyászhoz járkálni. Én sajnos tudom, milyen érzés, mert hiába nem szőrtelenítettem soha, egy időben úszni jártam és a medencéből elég gyakran összeszedtem ezt-azt. Ez egy hülye divat, régen, mikor másféle fehérnemű és fürdőruha volt, akkor nem látszott ki a szőr és nem zavart senkit, érdekes módon nem csak a strandon, hanem az ágyban se (nem mintha 14 évesen már ebben kéne gondolkodni, de ez a szőrtelenítés kérdés nem csak kamaszkorban problémás). Csak valami kényes majom kitalálta, hogy nem jó ott neki a szőr, erre a sok ostoba nő leszedte csupaszra és ma már ez az általános. Vajon miért van ma sokkal több hüvelyfertőzés, mint pár évtizeddel ezelőtt?
2011. júl. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/107 anonim ***** válasza:
63%

nem én nem mondtam, hogy mindegyiket, de általában az ilyen lányokat szokták. És nem a filmek világában élek, hanem munkám során látom ezeket.

De itt akármelyik felnőt is mondja hogy nem helyes ilyen fiatalon sminkelgetni akkor se fogja elhinni a sok tini és csak a saját hülyeségüket fogja hajtani.

2011. júl. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/107 anonim ***** válasza:
86%

Dühítőek a válaszok...


Azt elfelejtitek, ha valaki 13 évesen lehúzza a szőrt a lábáról, esetleg ki meri lakkozni nyáriszünetben a kezét, attól még nem elsz felnőtt. Nem is akar felnőtt lenni.

12 éves korom óta szőrtelenítek, mert fehér bőrrel és sötétbarna szőrrel áldott meg a sors.

Nyáron édesanyukám vette a bátorságot és megengedte, hogy kifessem a kezem. Ne mondjátok, hogy ettől rossz anya.

És itt vagyok, én 16 évesen, aki 12 éves korától szőrtelenít, néha kifesti a kezét. Nem lettem k.urva, még barátom sem volt. Nem vagyok kiégve, jeles tanuló vagyok.


Kicsit eltúlozzátok ezt az egészet. Például azt a képet, ami az egyik válaszoló linkelt. Azért ne keverjük már össze egy szépsgéversenyre készülő 8 évest, meg egy szőrtelenítő 13 évest. Azoknak a szülei tényleg barmok, hogy megengedik, de most nem ezekről van szó, hanem hétköznapi lányokról, amelyek ti is voltatok egyszer...

2011. júl. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/107 anonim ***** válasza:
36%

Már bocs de hogy jön ide a nuni szőrtelenités?

(annak aki irta a fertőzéseket,régen nem volt tanga sem)

2011. júl. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!