Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tartják olyan kicsinek...

Miért tartják olyan kicsinek a 12-13.14 éves lányokat? Miért nem engedik meg nekik, hogy pl. szőrtelenítsenek?

Figyelt kérdés

Mostanában sokszor olvasom GYK-n ,hogy a szüleik nem engedik az ilyen idős lányoknak,hogy borotválkozzanak,körmöt fessenek stb. Nem értem miért ilyenek egyesek szülei. Szerintetek? Mondjuk legalább ilyesmi körömlakkokat igazán megengedhetnének nekik:


[link] -átlátszó


[link] -fehér


[link]


[link] (ezek közül néhányat,mert világosak)


És miért nem szőrteleníthetnek,az ő lábuk ill. hónaljuk..


Egyébként azt is olvastam már,hogy egy csaj le akarta vágatni a haját lépcsőzetesre,de nem engedték neki,csak egyenesre.


Nem tudom mi rossz van egy szép hosszú lépcsős hajban:


[link]


[link]


[link]


14.L


2011. júl. 25. 12:23
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/107 anonim válasza:
100%

Olyan jókat tudok egyes emberek válaszain röhögni:'D

Vannak köztetek üldözésmániás, túl sok krimit nézők is.

Szerintem egy 12 év 14 éves között van különbség(bár nem minden esetben).

12 évesen kezdődik a tinikor(szőr,mensturálás,ilyenek...),míg egy 14 éves lány aki már 2-3 éve ugye benne van, tapasztaltabb elméletben, és fejlettebb is jóval.Ebben a korban az a 2-3 év is sokat hord magában/magával.

Vannak olyan kivételes 14 éves fiatal lányok, akikről példát lehetne venni viselkedésből.Nem mindenki esett bele a fekete körmök, vasalt haj, converse, pasizás 12 éves kortól kategóriába.Kevesen, de vannak még olyan lányok akik igényesek, csinosak, enyhén talán sminkelnek is, de ez mellet jól tanulnak, vannak céljaik.Az ilyenek miatt nem kéne ennyire általánosítani.A tinik kb 5% ilyen, mint amit írtam.

Tapasztalatból írok, higyjétek el:)

Lehet nem gondolnátok, de egy 14 éves lány vagyok, aki nem lázadó szemmel látja a világot, és sajnos elég korán fel kellett nőnie a kemény valósághoz.

2011. júl. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/107 anonim ***** válasza:
22%

Nem, nem fejlettebbek a mai tinik, max. testileg, de agyilag... Látom, hallom, általános iskola mellett lakok.

12-14 évesek még kicsik, majd rájössz, ha eltelik még 10 év az életedből, lehet lepontozni, de gyerekek még.

2011. júl. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/107 anonim ***** válasza:
94%

Jézusom! Hova jártál suliba???

Középsuli utolsó két évében mindennap piros rúzst hordtam, és egy tanár sem szólt. De még csak furán sem néztek.

Jó neked, hogy ilyen sulibajártál.

Én olyan suliba jártam ahol csak felnőttek voltak 18-tól egészen 30-ig, ahol még akkor is leordították a fejünket a tanárok ha nem volt össze fogva a haj. Semmi kivágott felső, nyakig minden betakarva. Nehezen fogadtam el, de beláttam, hogy sokkal jobb volt.

2011. júl. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/107 anonim ***** válasza:
43%
sztem itt már akkora keverés megy hogy az nem igaz. nem kell elkurvulni, meg 40es nőnek kiadni magunkat, ha 14 évesek vagyunk. ennyi- mellesleg meg higiénia is fontos. milyen már ha valakinek lent tiszta szőr? befülled, büdös, gombásodik, stb ínyencségek. igenis kell egy higiéniai szint, a bundás nuni nem ez a cég. :P
2011. júl. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/107 anonim ***** válasza:
100%

A feltünő dolgokat egy jobb iskolában sem tolerálják.

Nálunk elég fura volt ilyen szempontból a helyzet (mondjuk ez több mint 10 éve volt) aki jó tanuló volt és amúgy rendesen viselkedett bármilyen ruhában, sminkban lehetett, egy rossz tanulón meglátták, hogy ki van festve a körme rögtön mehetett az igazgatóiba és még a szülőjét is behívták.

2011. júl. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/107 anonim ***** válasza:
100%

a bundás nuni nem ez a cég :) :) ez nagyon jó


Szerintem sokan a sminkre és a körömlakkra vannak kiakadva.

És manapság a fiatalok nem igen használnak szolid sminket, olyan nagyon durvákkal találkozok az utcán.

Végeredményképpen nekem tetszik ez a fekete füstösre megcsinált szem és irigylem is azokat akik szépen megtudják csinálni maguknak, de a 14 éves gyerekemnek nem engedném.

2011. júl. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/107 anonim ***** válasza:
97%

Igazából a kérdező nem a sminkre vagy a ruhára kérdezett rá, de szerintem a válaszolók mind elfelejtették, hogy a 12-14 éves lányok nem egy tömeg, hanem sok különálló ember, különböző egyéniséggel (ami persze néha naponta változik). Van pl. olyan tizenéves akire egy csinos szoknyát és harisnyát sem lehet ráimátkozni, mert csak farmert hajlandó felvenni azzal a most népszerű retro szovjet tornacipővel. Ahogyan felnőttek között is van aki mindennap magassarkút vesz és sminkeli magát, és van aki szeret farmerban járni lapos szandállal.

Leginkább a szülőknek az első 12-13 évben kellene olyan környezetet teremteniük, hogy a lányuk ne akarjon színes tarajos bohócnak, vagy hullamadárnak öltözni később, normális kereteken belül meg hagy válasszon ő, hogy rövid vagy hosszú hajat szeretne stb.

29/N

2011. júl. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/107 anonim ***** válasza:
29%

Régen egy tinilány úgy főzött, mint az anyja.


A mai tinilány meg úgy iszik, mint az apja !!!

2011. júl. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/107 anonim ***** válasza:
81%

Nem kéne általánosítani, kedves huszonéves "bölcsek" (és a többiek)... Igen is vannak kivételek. És igen, ismerek például olyan 15 éveseket, akik 10 centis magassarkúban, miniruhában járkálnak a discoba, 18-19 évesekkel kavarnak, és a hosszú műkörmöket még nem is említettem. Na ezekből lesznek a ku*rvák! Jobban mondva ezek máris azok... De akik csak szőrtelenítenek, körmöt festenek (akár rikító színekkel, akár nem), vagy eljárnak kozmetikushoz rendbe tartani a szemöldöküket stb, azokból nem lesz az. És elég sok a különbség a kettő között. És persze, egy kis körömlakk miatt, meg a sima láb miatt egyből elrabolják a tizenéveseket... Inkább az ilyen csitriket viszik el hajnalban, vagy kábítószert tesznek az italukba. Ez már jobban elképzelhető, nem? Nos, szerintem is. Egyesek gondolkodásmódját képtelen vagyok felfogni.

Egy festett körmű, epilált lábú 14 éves lány voltam.

2011. júl. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/107 A kérdező kommentje:
17:20 igazad van,hiába szavaznak le a bölcsek. :D
2011. júl. 28. 09:53
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!