Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem, ha a volt...

Mit kellene tennem, ha a volt feleségem azzal zaklat, hogy látogatnom kellene a közös gyerekünket?

Figyelt kérdés

A gyerektarkást fizetem, ő már újból férjhez ment, szóval a gyereknek van apja. Nekem is van új életem és nem akarom tönkretenni azzal, hogy máshoz járkálok.

A zaklatást egyébként úgy kell érteni, hogy naponta hív és néha még hozzánk is eljön veszekedni.


2012. okt. 9. 09:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/112 anonim ***** válasza:
41%

Érdekes, szinte csak olyan válaszok születtek, amik a válaszadókról árulnak el sok mindent, a kérdéshez viszont nem kapcsolódnak.

Nem tudjuk, milyen körülmények között éltek korábban, hogyan-miért váltak el, egyáltalán, nem úgy született-e a szóban forgó gyermek, hogy anyuka "véletlenül" teherbe esett, hogy a férjet megtartsa? Szóval semmit sem tudunk azon kívül, ami a kérdésben szerepel, de itt már majd' mindenki habzó szájjal ítélkezik ... nyilván a saját élete alapján, hiszen a kérdezőét nem ismerjük.

2012. okt. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/112 anonim ***** válasza:
35%

Az anyában ösztönös a szeretet, szereti a gyereket.

Az apával ez nincs így.

Neki csak kialakulhat, de nem ösztönös.

Ha nem szereti minek járkáljon hozzá?

Neked jó lenne ha valaki azért járna hozzád mert rábeszélik? Nem azt mondom hogy annyira jó hogy nem akarja látni a fiát. De ha egyszer nem akarja akkor nincs értelme annak hogy odamegy.

2012. okt. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/112 A kérdező kommentje:
2 éves. Ezért tartom ostobaságnak az egészet. Nem is kellene tudnia, hogy nem az az apja, aki neveli. Csak bezavarna neki, ha valami idegen két hetente csaki úgy elvinné valahovsa. Amúgy igen, a párom sem szeretné és ő nekem fontosabb, ha tetsdzik, ha nem.
2012. okt. 9. 09:23
 14/112 anonim ***** válasza:
81%

Ez a kérdés most komoly ? Elképesztő, hogy milyen "apák" vannak.


Ha nem akarod látogatni a gyermeked, akkor ne tedd, ne vedd fel az exed telefonját és ne engedd be a lakásodba.


Lelkiismereted az nincs, tehát nem fog különösebb gondot okozni.

2012. okt. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/112 anonim ***** válasza:
74%

Hát azt is csinálhatjátok, hogy hozzád költözik a gyerek, te gondoskodsz róla, az anyja meg fizeti a gyerektartást, és majd ő látogatja (vagy nem, ahogy te sem...).

Próbáljátok ki így!

Kutya kötelességed volna megtenni ezt is!

Ha pedig ilyesmire képtelen valaki, az ne csináljon gyereket és utána nem fogja "zaklatni" senki.

2012. okt. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/112 A kérdező kommentje:
Felőlem ez lehetne, de nem egyedül élek, mint már mondtam.
2012. okt. 9. 09:27
 17/112 anonim ***** válasza:
77%

Pedig nem kötelező látogatni. A gyerektartást fizeted. Ha nem szereted a gyereket (nincs közünk hozzá, hogy miért), valóban jobb ötlet békén hagyni, és engedni, hogy családban, nyugodtan nevelkedjen, mint összezavarni azzal, hogy időnként elviszi egy idegen, aki nem akarja őt. Nem is értem az anyját, de komolyan.

Más lenne, ha szeretnéd, és ragaszkodnál hozzá, akkor persze foggal-körömmel küzdeni kéne a láthatásért, de így nincs értelme, és senkinek nem lenne jó.

Ítélkezni pedig nem a mi dolgunk!!!!!!


Szóval annyit tudok mondani, hogy nyomatékosan közöld az anyával, hogy hagyjon téged/titeket békén, és mondd meg, hogy különben jogi következményei lesznek a dolognak.


Persze a megítélt gyerektartást azt fizetned kell továbbra is.


Sajnálom, hogy így alakult, meg a gyereket főleg, de gondolom oka van. :(

2012. okt. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/112 anonim ***** válasza:
75%

Egyetértek a 09.29-es hozzászólóval.

Másrészt annak a gyereknek tényleg jobb lenne ha egy féreggel nem találkozna.

2012. okt. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/112 anonim ***** válasza:
68%
Hát lehet, hogy le leszek pontozva, de egyetértek azzal, hogy az az apja a gyereknek aki neveli és ha a vérszerinti apját nem is ismeri nem is feltétlenül kell. Szerintem beszélj a volt feleségeddel ha tudsz. Ugyanakkor mi az hogy nem akarod tönkre tenni az új életed? A gyereket látogatnád nem az anyját. Ha a párod e miatt balhézna akkor iszonyatosan önző p-a-
2012. okt. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/112 anonim ***** válasza:
66%

Nem értelek kérdező. Felteszed ezt a kérdést, de fogalmam sincs miért.

Te már elhatároztad, hogy a gyermekedet nem látogatod és úgy teszel, mintha nem létezne, mi több, a volt feleséged akarod feljelenteni zaklatásért. Szóval valahol már döntöttél.


Ha így van, akkor fogadd el azt is, ha másoknak lehet más a véleménye Rólad. Attól, hogy lepontozod őket, a vélemény még vélemény.

2012. okt. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!