Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelező elismerni egy gyereke...

Kötelező elismerni egy gyereket? Nem lehet arra hivatkozni, hogy nem vállaltam, átvertek vagy a fiatal koromra?

Figyelt kérdés

Csak a jogi kérdésével szeretnék foglalkozni.

Terhes lett egy lány tőlem, akivel kapcsolatban voltam. Azt mondta nem lehet gyereke, így nem védekeztünk. Biztos hogy itt én is elkövettem hibát, nem kellett volna feltétlen elhinnem, mint kiderült csak azt mondták neki minimális az esélye annak hogy lehet gyereke. Ő meg akarja tartani, én nem akarom a babát. Emiatt muszáj volt szakítanunk, hisz nem egyezett a véleményünk. Őt még meg is tudtam volna győzni arról, hogy nevelje a gyerek egyedül, de a szülei mindenbe beleszólnak. Rám telepedtek, hogy fizessek majd gyerektartást. Én ezt nem tartom etikusnak. Én nemet mondtam erre a gyerekre, a barátnőm igent, akkor tartsa el, ne kérjen tőlem semmit. Fiatal vagyok, most állok érettségi előtt, csóró családból jöttem az egyetlen esélyem, hogy jól tanulok majd az egyetemen kapok tanulmányi ösztöndíjat is a szociális mellett, emellett diákmunkát vállalok. Egy gyerek semmilyen esetre nem fér bele az életembe, kezdeni akarok magammal valamit, nem őket tartani. (majd ha lesz pénzem, idősebb leszek, egy lány akivel közösen hozzuk a döntéseket, akkor vállalunk gyereket)

Lehet valamire hivatkozni, hogy ne kelljen a gyereket a nevemre venni, és fizetni utána?

Ha húznám az időt, és csak két éves korára rendeződne a viszony (ezt olvastam eddigre kell) akkor utólag is fizetnem kell? Egyáltalán diákmunkából, ösztöndíjból mennyit kell? És utána mindig a keresetem 30%-át?

Nekem nem kellene ez a gyerek. Szülessen meg ha a barátnőm akarja, de nem kívánok semmiféle kapcsolatot fent tartani vele. Nem akarok a jövőben a bunkó apja lenni, aki soha nem látogatja, ez így sokkal tisztább lenne.



2013. jan. 16. 12:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/129 anonim ***** válasza:
100%

"Ha íratok egy olyan papírt amiben a lány nyilatkozik, hogy nem kér tőlem semmit (sem a nevem, sem a pénzt) akkor azzal el van intézve?"


Hiába iratsz ilyen papirt, az érvénytelen, mert a gyerek érdekeit sérti. Jobb, ha felkészülsz, hogy fizetned kell.


Azzal meg megint csak nem mégy semmire, ha húzod az idöt, mert attól kezdve, hogy a lány (vagy a szülei) kérik a gyerektartás megitélését, él az igény, ha évekig húzod, akkor utána az elmaradást is ki kell fizetned, természetesen a megfelelö kamatokkal együtt. Mellesleg nem fogják évekig húzni, ha kérik a biróságon az apaság megállapitását, akkor igen rövid id belül megvan a teszt eredménye és ezzel el van döntve a dolog.

2013. jan. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/129 anonim ***** válasza:
20%

Nem jelenti azt, hogy gyakorlatban lehetetlen.

Menj jogi tanácsadásra.


Mondom, hallottam ilyen nyert perről.

2013. jan. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/129 anonim ***** válasza:
85%
Nem az Anya nem mondhat le a gyerektartásról hivatalosan mert az nem neki hanem a gyereknek jár.
2013. jan. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/129 A kérdező kommentje:

És ez a jogi tanácsadás hogyan működik?

A bíróságra kell bemenjek, és ott elmondani, hogy mi van, és ez ingyenes?

2013. jan. 16. 13:19
 25/129 anonim ***** válasza:
84%

"Egy gyerekre SENKI nem kényszeríthet! Egyáltalán nem kötelező elismerned! Tény, hogy akkor nem is látogathatod, egyszerűen lemondasz róla. Nem veszed a nevedre!"


Arra tényleg senkit nem lehet kényszeriteni, hogy a gyerekel apaként foglalkozzon, vagy a nevére vegye, DE!!! az alól nem tud kibújni, hogy fizetnie kelljen utána.

Egy gyerekröl NEM LEHET lemondani, kivéve, ha valaki örökbefogadja, más eset nem léteik.

2013. jan. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/129 A kérdező kommentje:
Nekem az jön le ebből, hogy nem a gyerektartásról mond le, ami mondjuk a gyereknek járna az apjától, hanem egyáltalán az apaság megállapításáról.
2013. jan. 16. 13:20
 27/129 anonim ***** válasza:
100%
Te 17 vagy és a lány? Csak mert amíg nem vagytok nagykorúak, addig a szüleitek felelnek értetek. Akármit íratnál alá a lánnyal az eleve érvénytelen ha még ő sincs 18. Semmi esélyt nem látok arra, hogy kibújj a gyerekkel kapcsolatos kötelezettségek alól, egyszer láttam itt egy választ, hogy sikerült, de sem azelőtt sem azóta még csak nem is hallottam ilyenről. DNS teszt, azonnal kiderül, hogy tőled van, a kifogás meg mindegy mi, attól még az a pici él, gondoskodni kell róla.
2013. jan. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/129 anonim ***** válasza:
25%

Igen, mindig van egy kijelölt panasznap, itt teljesen ingyen kapsz jogi tanácsot és segítséget, vagy jogiforum.hu :)


Tanúk egyébként vannak, akiknek szintén állította a lány, hogy őneki márpedig nem lehet gyereke?

2013. jan. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/129 anonim ***** válasza:
86%
Mindenképpen menj el jogi tanácsadásra, önkormányzatnál érdeklődhetsz, hogy ez hogy működik. Az ottani ügyvéd meg tudja mondani, hogy mik a lehetőségeid.
2013. jan. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/129 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk ez is igaz amíg nem vagy nagykorú addig ha tetszik hanem akkor is a te szüleid fizetéséből fogják vonni.
2013. jan. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!