Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szokatlan, túl ismeretl...

Nagyon szokatlan, túl ismeretlen nevet adni kiszúrás egy gyereknek?

Figyelt kérdés

Most vagyok várandós a harmadik gyermekemmel, aki 90%, hogy kisfiú lesz (van már egy 17 és egy négy éves lányunk). Mindkettőjüknek kissé ritka a nevük, de mégsem annyira ismeretlen, mint amit a kisfiunknak szeretnénk adni. Akinek eddig elmondtuk, hogy melyik nevet szánjuk neki, mindenki nagyot nézett, és bár néhányan azt mondták, hogy szép és különleges, de gondoljuk meg, mert csúfolni fogják miatta egész életében (nem azért, mert ilyen Brájen vagy Rómeó), mindenhol ezerszer el kell majd mondani, mert annyira ismeretlen lesz stb.

Most pedig teljesen elbizonytalanodtunk a férjemmel, mert bár én annak idején nagyon örültem volna, ha nem én vagyok a hatodik Anna az osztályban, sokan azt mondják, inkább legyen a gyereknek átlagos, gyakori neve, mint valami különleges, szokatlan.

Ti mit gondoltok erről? Adnátok különleges nevet a csemetéteknek?


2013. aug. 27. 00:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/107 A kérdező kommentje:

És köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!

Kíváncsi vagyok a további véleményekre is. :)

2013. aug. 27. 00:40
 12/107 A kérdező kommentje:
Már leírtam: akit érdekel, privátban írjon, mert ide nem szeretném kitenni, ország-világ elé.
2013. aug. 27. 00:40
 13/107 anonim ***** válasza:
96%
De mi értelme van egyenként mindenkinek privátban elküldeni?
2013. aug. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/107 A kérdező kommentje:
Kérlek, ne kötekedj, kedves 13-as! :) Túl késő van már vitatkozni, főleg úgy, hogy nem is erről szólt a kérdés. A név igazából teljesen lényegtelen, mert nem az a kérdés, hogy tetszik-e másoknak, hanem hogy adnának-e különleges nevet a gyereküknek.
2013. aug. 27. 00:43
 15/107 anonim ***** válasza:
86%
Sok mindentől függ! A vezeték névtől is, mert mondjuk egy Kis, vagy Szabó vezetéknévhez jól illik egy extrább név, de már egy nagyon hosszú és nehezen kimondhatóhoz érdemesebb szolidabb nevet nézni! Aztán ha 5x kell elmondani a keresztnevet, hogy tényleg megjegyezzék az emberek, az is necces, ha fura a hangzása, az is...Illetve, ha már most így reagálnak az ismerősök között sokan, akkor valószínűleg a gyereked ismerősei is először fintorogni fognak, hogy te jó ég, hogy lehet ilyen névvel élni...Én a közép utat javasolnám, egy kevésbé gyakori nevet, ami azért ismert is. Pl: Ágost, Iván, stb...van sok, ez csak példa volt :)
2013. aug. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/107 anonim ***** válasza:
92%
Igaza van az előzőnek, ez a vezetéknévtől nagyon is függ. Tehát adhatsz neki akármilyen ismeretlen, szokatlan nevet, de ha rosszul cseng a vezetéknévvel akkor tényleg kicseszés lesz vele szemben ez a névadós dolog..:) Egyébként engem is érdekelne a név.
2013. aug. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/107 anonim ***** válasza:
93%
engem érdekelne a név
2013. aug. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/107 anonim ***** válasza:
92%
Lehet azért olyan nevet is adni, ami nem a mostanában nagyon népszerű Máté vagy Bence, de azért nem is olyan szokatlan. Például lehet Valér vagy Alex vagy Flórián, azért ezeket a neveket ismerik az emberek, nem kérdeznek vissza hatszor, de azért nem is minden második ember az.
2013. aug. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/107 anonim ***** válasza:
26%

Az én lányomat Indiának szeretném elnevezni.

Horváth India....sokan megszólnak érte,de nekem nagyon tetszik

2013. aug. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/107 anonim ***** válasza:
91%
Én sem akartam tucatnevet a gyerekemnek, kislányom lett, és olyan nevet találtunk neki, ami szép, dallamos, nem kimondottan szokatlan, mégis ritka név. Ha a tiétek is ilyen, és a gyerekek nem asszociálnak róla rögtön valami csúf, vagy kínos dologra, akkor szerintem rendben. Úgy értem, ha nem ilyen "Végh Béla" eredménye lesz.
2013. aug. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!