Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szokatlan, túl ismeretl...

Nagyon szokatlan, túl ismeretlen nevet adni kiszúrás egy gyereknek?

Figyelt kérdés

Most vagyok várandós a harmadik gyermekemmel, aki 90%, hogy kisfiú lesz (van már egy 17 és egy négy éves lányunk). Mindkettőjüknek kissé ritka a nevük, de mégsem annyira ismeretlen, mint amit a kisfiunknak szeretnénk adni. Akinek eddig elmondtuk, hogy melyik nevet szánjuk neki, mindenki nagyot nézett, és bár néhányan azt mondták, hogy szép és különleges, de gondoljuk meg, mert csúfolni fogják miatta egész életében (nem azért, mert ilyen Brájen vagy Rómeó), mindenhol ezerszer el kell majd mondani, mert annyira ismeretlen lesz stb.

Most pedig teljesen elbizonytalanodtunk a férjemmel, mert bár én annak idején nagyon örültem volna, ha nem én vagyok a hatodik Anna az osztályban, sokan azt mondják, inkább legyen a gyereknek átlagos, gyakori neve, mint valami különleges, szokatlan.

Ti mit gondoltok erről? Adnátok különleges nevet a csemetéteknek?


2013. aug. 27. 00:29
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/107 anonim ***** válasza:
87%
Manapság már az a szokatlan, ha normális magyar nevet adnak a gyereknek. Üdítő volt azzal a családdal találkozni, ahol Mária,Júlia, Gergely és Zsuzsanna a gyerekek neve. :)
2013. okt. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/107 anonim ***** válasza:
92%
Az igaz, hogy minden nevet lehet csúfolni, de csak gyerekkorban szokott ez gond lenni. Viszont egy olyan névvel nem jó együtt élni, amin mindenki fennakad egy kicsit (vagy nagyon). Amit esetleg szótagolni kell, elmagyarázni, hogy igen, van ilyen... stb. Én ilyenkor arra gondolnék, hogy annak a gyereknek ezt a nevet kell viselni egész életében. Egy átlagos hangzású névvel könnyebb az élet, egy meglepő viszont állandó "felkiáltójel".
2013. nov. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/107 anonim ***** válasza:
68%
Tesómnak is különleges és ritka nevet adtak, még nem is hallottam hogy mást így hívnának. Ticián, mellé kapott egy hétköznapibb nevet a Tamást. :) Sose csúfolták, tudni kell élni a névvel :) Ticinek becézni a haverjai, a családban meg mindenki Toncsizza. Én is különleges nevet adok majd a gyermekemnek. :) Egyébként a barátikörömben van egy Szecső. Szecsinek becézik, vagy Szecskának :) Nekem amúgy tetszik!
2013. nov. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/107 anonim válasza:
63%
Én Nárcisz vagyok és Narinak becéznek:-)
2013. nov. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/107 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is Szecsődi Karcsi jut róla rögtön eszembe, akit a barátaimmal Kecsődi Szarcsiként szoktunk emlegetni - ami híven tükrözi a véleményünket róla :D

Ezért én tuti nem adnám a gyerekemnek.

2013. nov. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/107 A kérdező kommentje:

Mivel hamarosan megszületik a Kisfiunk, gondoltam, még egyszer utoljára kiemelem a kérdést, mert egyre jobban kezdünk elbizonytalanodni, másik név pedig nincs a tarsolyunkban. :\


Várom továbbra is a véleményeket, a kritikákat, mert el sem hiszitek, mennyit segítetek vele!


Köszönjük! :)

2013. dec. 18. 00:20
 97/107 anonim ***** válasza:
74%
Nekem tetszik a Szecső név. Ha a családodnak is, akkor szerintem nyugodtan nevezzétek így a kisfiút. Ha valakit csúfolni akarnak, akkor fognak is. Ha nem a neve furcsa, akkor duci, szemüveges, túl jól tanul, túl rosszul tanul, szeret olvasni, más zenét szeret, máshogy öltözik... Valamit úgyis kitalálnak, szóval emiatt felesleges előre aggódni, de (mint előttem már írták) érdemes lenne egy második, hétköznapibb nevet is adni neki, hogy ha mégis probléma lenne ebből, vagy neki nem fog tetszeni egy idő után, akkor váltani tudjon.
2013. dec. 18. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/107 anonim ***** válasza:
22%
Adjatok mellé egy ismertebb, klasszikus nevet és kész. Bár akkor félő, hogy azt fogják hinni, hogy a Szecső is a vezetékneve... :/ Aki írta a Csongort, szerintem azzal nem lehet összehasonlítani, mert a Csongor és Tündét, ha nem is olvasta mindenki, legalább hallott róla magyarórán.
2013. dec. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/107 anonim ***** válasza:
72%
Nekem tetszik a Szecső név. Ha jól megy a vezetéknévhez, szerintem nyugodtan adjàtok.:)
2013. dec. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/107 anonim ***** válasza:
32%
Nekem tetszenek nagyon a ritka nevek. Egyik ismerősöm kisfiát például Szilasnak hívják. Szerintem nagyon szép név az is. Az én férjem sajnos nem ment bele ilyen egyedi nevekbe. A kislányom esetében én ragaszkodtam ahhoz, hogy ne legyen tucatneve. Tény hogy nagyon sok szép név van, de nem szerettem volna, hogy ha megyek érte oviba és azt mondják: "Zsófi, jöttek érted!" akkor egyszerre 4 kislány álljon fel. Így a mi (pontosabban az én) választásunk a Lizett-re esett. Hosszú évek óta tetszett ez a név. Nem tucat, de szerintem nem is extravagáns. Esetleg mi lenne még a Szecsőn kívül ami szóba jöhet nálatok? Szerintem amúgy semmi baj nincs ezzel a névvel. Ha ti azt szeretnétek, akkor legyen az a neve! Könnyű szülést és szép karácsonyt!
2013. dec. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!