Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szokatlan, túl ismeretl...

Nagyon szokatlan, túl ismeretlen nevet adni kiszúrás egy gyereknek?

Figyelt kérdés

Most vagyok várandós a harmadik gyermekemmel, aki 90%, hogy kisfiú lesz (van már egy 17 és egy négy éves lányunk). Mindkettőjüknek kissé ritka a nevük, de mégsem annyira ismeretlen, mint amit a kisfiunknak szeretnénk adni. Akinek eddig elmondtuk, hogy melyik nevet szánjuk neki, mindenki nagyot nézett, és bár néhányan azt mondták, hogy szép és különleges, de gondoljuk meg, mert csúfolni fogják miatta egész életében (nem azért, mert ilyen Brájen vagy Rómeó), mindenhol ezerszer el kell majd mondani, mert annyira ismeretlen lesz stb.

Most pedig teljesen elbizonytalanodtunk a férjemmel, mert bár én annak idején nagyon örültem volna, ha nem én vagyok a hatodik Anna az osztályban, sokan azt mondják, inkább legyen a gyereknek átlagos, gyakori neve, mint valami különleges, szokatlan.

Ti mit gondoltok erről? Adnátok különleges nevet a csemetéteknek?


2013. aug. 27. 00:29
 71/107 anonim ***** válasza:
76%
nekem se tetszik, de ha akarjátok, adjátok.
2013. szept. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/107 anonim ***** válasza:
78%

Nekem tetszik. Még kisiskoláskén olvastam egy "csíkos könyvet", aminek az volt a címe, hogy Hiányzik Szecső :)

A történetre már nem emlékszem, de a címre rögtön beugrott, ahogy olvastam a nevet.


Szerintem klassz kis név. Csúfolni meg mindent lehet. Ha nem a kereszt, akkor a vezeték neve miatt bárkit. Max ha még menni fog akkor a Tini nindzsa teknőcök, Szecska mesternek hívhatják... De tuti nem fog, meg szerintem akkor sem gáz :)

2013. szept. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/107 anonim ***** válasza:
83%

Minden nevet lehet csúfolni.


eszter -beterpesztel

hunor - hunci-punci

béla -béna béla

Árpi - nagy árpi-nagy árpi

Balázs - Aludj el szépen kis Balázs

Kata - Kaka

Bella - Debella



(Ez most csak néhány, épp itt vannak az unokaöcséim, és azonnal rávágták ezekre a viszonylag gyakori nevekre, hogy mivel lehet csúfolni, ha akarnák. Szecsőre is ők mondták a Szecska mestert, de szerintem az inkább ari :) )

2013. szept. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/107 anonim ***** válasza:
16%

Legyen Attila.

Már nem olyan gyakori név, amúgy nem is volt gyakori. De nagyon szép név, és magyar. Nem lehet csúfolni.

Mikor kicsi volt, Atika-nak hívtuk, nagyobb korában Atis.

Sem az óvodában, sem az iskolában soha sem csúfolták.

Szerintem ezt a nevet nem lehet csúfolni.

Óvodában egy Attila nevű kisfiú sem volt. Csak a fiam.

Az iskolában az osztályában csak kettő Attila nevű fiú volt. A középiskolában sem és az egyetemen sem voltak Attila nevű fiatalemberek, csak a fiam, és ő nagyon szereti a keresztnevét.

Attila. Atika. Atis. Szerintem nagyon szép így becézve is.

Vagy a Róbert. Robika, amikor kicsi, Robi akár felnőtt korában is. Ez is szép név, plusz külföldön is elfogadott név, csak rövid ó val és th végződéssel.

Robert. vagy Robertho. ez így olaszos.

2013. szept. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/107 anonim ***** válasza:
72%

Most olvastam , hogy Szecső nevet szeretnétek a kisfiatoknak adni.Van két lányod, fontos az ő véleményük is.

Ők fiatalok, ha szerintük is ez a név megfelelő lesz a kistestvér részére, akkor nem kell habozni, legyen a neve Szecső. Nem rossz név, és ha az a keméy ő-hangot majd a társai felakarják cserélni egy lágyabbal, akkor lehet, hogy Szecsi-nek fogják becézni, ez így jó.

2013. szept. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/107 anonim ***** válasza:
89%
utolsó előtti, az Attila nem volt gyakori név???? csak itt a közvetlen társaságban hármat ismerek, egyik az öcsém, s a tágabb ismeretségi körben rengeteget.
2013. szept. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/107 anonim ***** válasza:
66%
Furcsa név, családban szerintem állítsatok össze egy listát (szűk család apuka, anyuka, két lányotok, esetleges szüleitek) mindenki írjon föl szerinte 3-3 legjobb nevet, ami győz, az lesz. Tán ez a legjobb ötlet amivel szolgálni tudok. Ez a Szecső ez érdekes név. 900 éve nem lett volna bajom vele..most nem adnám a gyerekemnek.
2013. szept. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/107 anonim ***** válasza:
39%

Nekem eddig a Rebeka tetszett, aztán erre megmutatták ezt a videót


http://www.youtube.com/watch?v=AcPLiH0K_QI


nem lesz Rebeka lányom:D

2013. szept. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/107 anonim ***** válasza:
90%

Én is a szokatlan keresztnevekre voksolok, de konkrétan a Szecső nekem nem tetszik. Szerintem nem férfias, de ez csak az én véleményem, ha a családnak tetszik, akkor adjátok.

Remélem nem Szécsi a vezetékneve: Szécsi Szecső. :D

2013. szept. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/107 anonim ***** válasza:
86%

Még sosem hallottam ezt a nevet, hogy Szecső. Mondjuk mi külföldön élünk, talán ezért.

Valóban érdekes, de nem rossz. Elárulom, bár most ezért tuti a nullára le fognak pontozni, hogy ha 1000 gyerekem lenne egy sem lenne Józsi, Mari és Ilonka. Maradjunk annyiban, hogy Brájen se! :))) Szecsőn gondolkodnék...

2013. szept. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!