Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szokatlan, túl ismeretl...

Nagyon szokatlan, túl ismeretlen nevet adni kiszúrás egy gyereknek?

Figyelt kérdés

Most vagyok várandós a harmadik gyermekemmel, aki 90%, hogy kisfiú lesz (van már egy 17 és egy négy éves lányunk). Mindkettőjüknek kissé ritka a nevük, de mégsem annyira ismeretlen, mint amit a kisfiunknak szeretnénk adni. Akinek eddig elmondtuk, hogy melyik nevet szánjuk neki, mindenki nagyot nézett, és bár néhányan azt mondták, hogy szép és különleges, de gondoljuk meg, mert csúfolni fogják miatta egész életében (nem azért, mert ilyen Brájen vagy Rómeó), mindenhol ezerszer el kell majd mondani, mert annyira ismeretlen lesz stb.

Most pedig teljesen elbizonytalanodtunk a férjemmel, mert bár én annak idején nagyon örültem volna, ha nem én vagyok a hatodik Anna az osztályban, sokan azt mondják, inkább legyen a gyereknek átlagos, gyakori neve, mint valami különleges, szokatlan.

Ti mit gondoltok erről? Adnátok különleges nevet a csemetéteknek?


2013. aug. 27. 00:29
 81/107 anonim válasza:
62%
az én nevem SIBELI és tetszik .. SZISZI nek becéznek
2013. szept. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/107 anonim válasza:
79%
Mikor elsőre megláttam, nem nagyon tetszett, de most, hogy sokadjára olvasom, kezd bejönni:)
2013. szept. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/107 anonim ***** válasza:
62%

Kár hogy Sziszinek becéznek, mert a Sziszi ez Erzsébet névre utal.

Szibel becézve így szép.

2013. szept. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/107 anonim ***** válasza:
26%
Sibel. a bel utótag szép-et jelent olaszul, és franciául is.
2013. szept. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/107 anonim ***** válasza:
88%

Engem Hedvigre kereszteltek, de mindig is utáltam. Ludvignak csúfoltak és soha senki se tudta, hogy női név. Aztán, amikor bejött a Harry Potter... A könyvvel semmi bajom, de utána már bagoly lettem... Néhány éve megváltoztattam Hédire a nevemet. (A szüleim is ezt akarták, csak akkor nem volt anyakönyvezhető.) Ez is ritka, csak így sokkal jobban tetszik és mindig mindenki megdicséri, hogy milyen szép név. Azóta szeretek ismerkedni, bemutatkozni. Szóval nem feltétlenül gond az, ha ritka egy név, mert azok közt is vannak szépek. A szüleim a Hedvigről is azt gondolták, hogy szép és megelégedtek azzal, hogy Hédinek lehet becézni. De a Hedvig nekem nem jött be... Viszont van egy Ariella nevű barátnőm. Na, ő utálja a nevét, de megváltoztatni se akarja, mert "megszokta" inkább együtt él vele. De nem szereti, Ellának hívatja magát.


Szóval én nem adnék "különleges" nevet a gyerekemnek. Nálunk pont az Anna és az András jött szóba, de dobogós még az Eszter és a Csaba is.

2013. okt. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/107 anonim válasza:
84%
Nekem Csongor a nevem. Soha nem zavart sőt nagyon szeretem. Szecsőnek csak a becézését nem bírnám.
2013. okt. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/107 anonim ***** válasza:
22%
a Szecső sztem sem csúnya:) de azért jó lenne ha adnátok mellé 2.nak egy tucatabb nevet, hátha váltani szeretne majd a fiú:D
2013. okt. 31. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/107 Frigg ***** válasza:
36%

Szecső. Minél többször mondom, annál jobban tetszik :)

Ami érdekes név (ugyan lány név), és tetszik, az a Boróka /becézve Boró/. Eddig akinek meséltem, szinte senkinek nem tetszett, de hát ez nem is baj, nem tetszhet minden név mindenkinek.

Viszont külföldön élek, férjem amerikai-svéd, majd ha lesz babánk, svéd nevet szeretnénk választani. Középső névnek pedig (esetleg) magyart.


23/N

2013. okt. 31. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/107 anonim ***** válasza:
79%
Az nem baj, hogy különleges, viszont nagyon nem tetszik maga a név konkrétan. Szecskavágó jut eszembe, vagy valami nevetséges dolog. Ha a szüleim ezt a nevet adták volna nekem, bizony igen mérges lennék rájuk. De ha Nektek ez tetszik, hát ez tetszik. Szerencsére nem vagyunk egyformák, ezért nem mindenki Jancsi meg Juliska.
2013. okt. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/107 anonim ***** válasza:
61%

Még sosem hallottam ezt a nevet, de nagyon tetszik!!!! Imádom a különleges, rövid, magyar eredetű neveket, bátran adjátok neki!!!!! :-) Ne is legyen Bence és társai...

Akit akarnak, azt úgyis csúfolni fogják. Nekem is különleges, (régen ritka volt, mára már nem) nevem van, mégsem csúfoltak soha. A gyerekemnek is ritka nevet adtunk, és rengeteg van még a tarsolyunkban. :-)

2013. okt. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!