Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szokatlan, túl ismeretl...

Nagyon szokatlan, túl ismeretlen nevet adni kiszúrás egy gyereknek?

Figyelt kérdés

Most vagyok várandós a harmadik gyermekemmel, aki 90%, hogy kisfiú lesz (van már egy 17 és egy négy éves lányunk). Mindkettőjüknek kissé ritka a nevük, de mégsem annyira ismeretlen, mint amit a kisfiunknak szeretnénk adni. Akinek eddig elmondtuk, hogy melyik nevet szánjuk neki, mindenki nagyot nézett, és bár néhányan azt mondták, hogy szép és különleges, de gondoljuk meg, mert csúfolni fogják miatta egész életében (nem azért, mert ilyen Brájen vagy Rómeó), mindenhol ezerszer el kell majd mondani, mert annyira ismeretlen lesz stb.

Most pedig teljesen elbizonytalanodtunk a férjemmel, mert bár én annak idején nagyon örültem volna, ha nem én vagyok a hatodik Anna az osztályban, sokan azt mondják, inkább legyen a gyereknek átlagos, gyakori neve, mint valami különleges, szokatlan.

Ti mit gondoltok erről? Adnátok különleges nevet a csemetéteknek?


2013. aug. 27. 00:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/107 anonim ***** válasza:
92%

Ezt a szőrszálhasogatást.... Azt hittem az a lényeg, hogy nek akarod kiírni ide nem azt,hogy privit írjunk...

Ráadásul ha a gyereked azzal fog élni egész életében, akkormmiért probléma kiírni? Ez csak egy név.

Viszont ha olyan, amit nem mersz kiírni, akkor inkább ne ezt adjátok

2013. aug. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/107 A kérdező kommentje:
Jó, rendben. Lehet, hogy igazad van. Valóban fel kell vállalnom, ha ezt a nevet szeretném adni neki. Hát akkor: Szecső lenne a név.
2013. aug. 27. 09:24
 33/107 anonim ***** válasza:
100%
Nincs baj a szokatlan nevekkel, de ez nekem spec. nem tetszik.
2013. aug. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/107 anonim ***** válasza:
84%

Én nem választanám, de szerintem semmi baj vele, inkább szokatlan, hogy létezik keresztnévként (vezetéknévnek sokszor hallottam)

Voszontbez olyan, hogy a szomszéd kislányt Csenge névre kesztelték 18 éve, mindenki nézett nagyokat.

Aáóta kinyílt a világ számomra, és egészen sok Csengét ismerek, és sok mas különlegesebb nevet is(amimmar nem is az nekem:))

Elsőre lehet fura egy név, miután megszokja az ember nem a.

Ez ráadásul nem is idióta -ka-ke képzős, külföldi magyarosítás, vagy idióta növénynév (Eperke)


Szép a jelentése is (kiválasztott)


Csak ne legyen idióta becézése!


31.

2013. aug. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/107 anonim ***** válasza:
70%

Az én gyerekeimnek (3 van) is ritka nevük van, a névválasztás közös döntés volt a férjemmel együtt. A nagyi csodálkozott az elején, de már megszokta.

Nekem tetszenek a magyar eredetű nevek, bár konkrétan a Szecső nem. Nálunk az is szempont volt, hogy ne legyen külföldön leírhatatlan/kimondhatatlan, azaz a magyar speciális karakterek nem biztos, hogy szerencsések. De még mindig ezerszer jobb szerintem, mint a 20. Bence vagy Hanna.

2013. aug. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/107 anonim ***** válasza:
65%
Nekem tetszik nagyon, én adnám.
2013. aug. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/107 A kérdező kommentje:
Jaj de örülök, hogy van akinek tetszik és adná is! :) ;) Várom a további véleményeket is, akár a név mellett, akár ellene szólnak.
2013. aug. 27. 11:27
 38/107 anonim ***** válasza:
92%

A Szecső nevet nem adnám,azért mert ven egy település aminek Tápiszecső a neve, amit röviden szecsőnek hívnak. Elég sok cigány él ott..


Egyébként a vicc az hogy ma mindenki különleges nevet ad a gyereknek, és mire óviba, suliba mennek, rájönnek mégsem különleges mert 3-4 is lesz belőle..Viszont nem lesz egy Anna vagy Éva, vagy József sem..10-20 évvel később ezek a nevek lesznek különlegesek..

Csak 1 példa a sok közül. Pár napja látogattam meg egy kedves régi barátnőmet aki szült. Bent a kórházban "csak" 7 kislány volt aki az Abigél nevet kapta.. Hát nem nevezhető különlegesnek..

2013. aug. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/107 A kérdező kommentje:
Az Abigélre nem azt írtam, hogy most ritka, hanem annak idején, 30 évvel ezelőtt volt az a sok Mónika és Szilvia között. :)
2013. aug. 27. 11:44
 40/107 anonim ***** válasza:
92%
Nekem amúgy a "Hiányzik Szecső" regény jut eszembe... :)
2013. aug. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!