Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szokatlan, túl ismeretl...

Nagyon szokatlan, túl ismeretlen nevet adni kiszúrás egy gyereknek?

Figyelt kérdés

Most vagyok várandós a harmadik gyermekemmel, aki 90%, hogy kisfiú lesz (van már egy 17 és egy négy éves lányunk). Mindkettőjüknek kissé ritka a nevük, de mégsem annyira ismeretlen, mint amit a kisfiunknak szeretnénk adni. Akinek eddig elmondtuk, hogy melyik nevet szánjuk neki, mindenki nagyot nézett, és bár néhányan azt mondták, hogy szép és különleges, de gondoljuk meg, mert csúfolni fogják miatta egész életében (nem azért, mert ilyen Brájen vagy Rómeó), mindenhol ezerszer el kell majd mondani, mert annyira ismeretlen lesz stb.

Most pedig teljesen elbizonytalanodtunk a férjemmel, mert bár én annak idején nagyon örültem volna, ha nem én vagyok a hatodik Anna az osztályban, sokan azt mondják, inkább legyen a gyereknek átlagos, gyakori neve, mint valami különleges, szokatlan.

Ti mit gondoltok erről? Adnátok különleges nevet a csemetéteknek?


2013. aug. 27. 00:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/107 anonim ***** válasza:
94%
nekem szecsődi karcsi - aki nem ismeri google-n keressen rá :D
2013. aug. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/107 anonim ***** válasza:
90%
Eléggé ritka név, de mostanában annyian adnak régi magyar nevet a gyereküknek, senkinek nem fog feltűnni. Nem rossz név, kiválasztottat jelent, de nekem mégsem jön be túlzottan.. talán, mert az "sz" és "cs" egy rövid szóban keményen hangzik. Ha a vezetéknév esetleg dallamosabb, hosszabb és ez a két mássalhangzó nem szerepel benne, még kimondottan jó is lehet. Viszont a becézései borzalmasak, azt inkább hanyagoljátok majd.
2013. aug. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/107 anonim ***** válasza:
96%

Nekem egy paródiaszám jut róla eszembe, amiben azt énekelték, hogy "óóóóó tápiószecső..."


Nekem sem tetszik, pedig van sok nagyon szép különleges név :(

2013. aug. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/107 anonim ***** válasza:
13%

Engem is érdekelne a név.

Üdv egy különleges ám mégse bugyuta nevű lány

2013. aug. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/107 A kérdező kommentje:
Elkezdtem olvasni ezt a Hiányzik Szecső című regényt olvasni. És bár a történetben a Szecső egy vezetéknév, nagyon kellemes, aranyos olvasmány. Köszönöm! :)
2013. aug. 27. 13:01
 46/107 anonim ***** válasza:
79%

A ritka nevekkel nincs baj, de ilyet, hogy Szecső nem adnék... valahogy idiótán hangzik, nem bántásból, de sajnos elsőre egy szellemi fogyatékos jutott róla eszembe!


Amit az első oldalon írták a kommentedben, hogy Abigélnek hívták az egyik lányt - na az ilyen jellegű ritka nevek szépek szerintem is.

2013. aug. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/107 anonim ***** válasza:
90%

Csak magától a névtől függ. Van, aminek simén röhejes a hangzása (egyáltalán a hangzása, vagy csak a magyar vezetéknévhez furcsa, vagy túl előkelősködő a Szabóhoz pl.), van, ami nagyon magas labda...

Csak a név miatt nem fogják csúfolni... vagy ha nagyon akarják, akkor az összes néven tudnak fogást találni. Csomó ember mondja, hogy ő nem nevezi Dorottyának a gyerekét, mert biztos a rotty-tyal fogják csúfolni - és én is Dorottya vagyok, és vhogyan ez engem elkerült. De tudok Orsolyát, Kálmánt, Zoltánt pl., akit simán piszkáltak az átlag nevükkel.

2013. aug. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/107 anonim ***** válasza:
91%

Előttem szóló! Ez igaz, hogy bárkit lehet csúfolni, de direkt nem kell megkönnyíteni a dolgukat, vagy adni alájuk a lovat.


Én is azt mondom, hogy az iylen Abigél, Loretta, stb., ezek jöhetnek. A mi sulinkban van egy Jonatán. Szóval nem baj, de azért túlzásba lehet esni.

2013. aug. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/107 anonim ***** válasza:
52%

Ritka férfi nevek.


[link]


Én is azt mondom, jól csengjen a vezeték névvel.

A keresztnév kezdő betűje egyezzen a vezeték név kezdő betűjével.

pl.Biró Boglárka.

2013. aug. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/107 anonim ***** válasza:
95%
Egy betűcsere és csesző lesz.
2013. aug. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!