Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szokatlan, túl ismeretl...

Nagyon szokatlan, túl ismeretlen nevet adni kiszúrás egy gyereknek?

Figyelt kérdés

Most vagyok várandós a harmadik gyermekemmel, aki 90%, hogy kisfiú lesz (van már egy 17 és egy négy éves lányunk). Mindkettőjüknek kissé ritka a nevük, de mégsem annyira ismeretlen, mint amit a kisfiunknak szeretnénk adni. Akinek eddig elmondtuk, hogy melyik nevet szánjuk neki, mindenki nagyot nézett, és bár néhányan azt mondták, hogy szép és különleges, de gondoljuk meg, mert csúfolni fogják miatta egész életében (nem azért, mert ilyen Brájen vagy Rómeó), mindenhol ezerszer el kell majd mondani, mert annyira ismeretlen lesz stb.

Most pedig teljesen elbizonytalanodtunk a férjemmel, mert bár én annak idején nagyon örültem volna, ha nem én vagyok a hatodik Anna az osztályban, sokan azt mondják, inkább legyen a gyereknek átlagos, gyakori neve, mint valami különleges, szokatlan.

Ti mit gondoltok erről? Adnátok különleges nevet a csemetéteknek?


2013. aug. 27. 00:29
 61/107 anonim ***** válasza:
95%
Már kiírta. Szecső.
2013. aug. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/107 anonim ***** válasza:
80%

"Láttam már Tádeusz Rémuszt, de az új ovis csoportban lesz Brendon Dzsúlió, Kaitlin Grace, Izsák Jeremi és Odin Norisz keresztnevű is (igen, ezek csak a keresztnevek voltak)."

59-es: ez tényleg durva!!


Ezekhez képest tényleg százszor jobb a Szecső.

2013. aug. 31. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/107 anonim ***** válasza:
84%

"Sziasztok.Engem Szecsőnek hívnak.15 éves leszek és azért jelentkeztem ebbe a ...."

"hahhaaa,Szecsike.. ".....

Kb.Ez lesz.

2013. aug. 31. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/107 A kérdező kommentje:
De Utolsó, nem csak ezt a nevet lehet csúfolni. A lányom osztályában van egy Eszter nevű lány (szerintem az Eszter egy elég gyakori, társadalmilag elfogadott keresztnév), akit állandóan azzal piszkálnak a fiúk, hogy "Eszter, beterpesztel?" Minden nevet lehet csúfolni, ha nagyon akarja az ember, nem csak a Szecsőt.
2013. aug. 31. 16:09
 65/107 senga92 válasza:
92%

Kedves Anyuka!:) Először is gratulálok, hogy 3 gyermeked van/lesz.

A Szecső név nekem nem tetszik. Szecskavágó jut róla eszembe, ami levágta a dédnagyapám karját, vagy Szecsődi Karcsi, aki...no komment. Ez teljesen személyes, hogy ki hogy érez egy név iránt.

Szeretem az ősmagyar neveket, ezek közül fogok válogatni.

Sosem fogsz olyan nevet találni, ami mindenkinek tetszik,amivel mindenki egyetért. :) Ha biztos vagy benne,hogy a kisfiad Szecső névvel boldog életet fog élni, akkor ne tántorítson el semmi.

Ha csúfolni akarják, akkor találnak mást, ha akarnak. Mire oviba kerül,kb. mindenkinek különleges neve lesz.

2013. szept. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/107 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ne szúrj ki a gyerekeddel hogy egy ilyen ocsmány nevet adsz neki.
2013. szept. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/107 anonim ***** válasza:
82%
Ilyen névvel én nem szeretnék leélni egy életet, rettenetes a hangzása.
2013. szept. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/107 anonim ***** válasza:
17%
Szokatlan. Add neki a Balázs nevet. Gyakori, de kevés Balázszsal talákozol, ugyanakkor szép is.
2013. szept. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/107 anonim ***** válasza:
24%
Nem tetszik, de amúgy honnan veszitek, hogy fiú lesz? Ha a doki nem mondta, csak onnan veszitek, hogy 2 lányotok van, akkor megsúgom, egyátalán nem biztos, hogy ezért most fiú születne...
2013. szept. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/107 anonim ***** válasza:
86%

Nekem meg tetszik a SZecső.

Széchenyi jut róla az eszembe, meg Szécsi Zoli, a vizipólósok kapusa. Nekem semmi bajom ezzel a névvel, de itt látom sokan ellene vannak. Szerintem csak szokás kérdése. Nekem a kedvenc neveim a Bátor és Farkas, valamint a Lukács, de pl tök béna hogy Luki-nak kéne becézni. Azon kívül nagyon is jók a magyar nevek, mivel elég beszédesek, van értelmük, és nem kell latinról lefordítani.

2013. szept. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!