Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szokatlan, túl ismeretl...

Nagyon szokatlan, túl ismeretlen nevet adni kiszúrás egy gyereknek?

Figyelt kérdés

Most vagyok várandós a harmadik gyermekemmel, aki 90%, hogy kisfiú lesz (van már egy 17 és egy négy éves lányunk). Mindkettőjüknek kissé ritka a nevük, de mégsem annyira ismeretlen, mint amit a kisfiunknak szeretnénk adni. Akinek eddig elmondtuk, hogy melyik nevet szánjuk neki, mindenki nagyot nézett, és bár néhányan azt mondták, hogy szép és különleges, de gondoljuk meg, mert csúfolni fogják miatta egész életében (nem azért, mert ilyen Brájen vagy Rómeó), mindenhol ezerszer el kell majd mondani, mert annyira ismeretlen lesz stb.

Most pedig teljesen elbizonytalanodtunk a férjemmel, mert bár én annak idején nagyon örültem volna, ha nem én vagyok a hatodik Anna az osztályban, sokan azt mondják, inkább legyen a gyereknek átlagos, gyakori neve, mint valami különleges, szokatlan.

Ti mit gondoltok erről? Adnátok különleges nevet a csemetéteknek?


2013. aug. 27. 00:29
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/107 anonim ***** válasza:
23%

Igen, ha a vezetékneve nagyon átlagos, aféle tizenkettő egy tucat. Ekkor is csakis úgy adnám, hogy kettő kerezstneve legyen és a második átlagos, közismert, a legtöbb ember által elfogadott vagy szép magyar név legyen.


Gyk: választhasson a nyomorult egy aláhúzás megváltoztatásával, és ne kelljen neki teljesen nevet cserélni.

2013. dec. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/107 anonim ***** válasza:
41%
szerintem nagyon undorító név, de ti tudjátok
2013. dec. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/107 anonim ***** válasza:
75%
A Szecső név, megmondom őszintén nem tetszik, legfőképp azért, mert nekem is Szecsődi Karcsi jut eszembe. De ha nektek ez a név tetszik, akkor nyugodtan add a babátoknak, ne tántorítson el senki, mivel bármilyen más nevet lehet csúfolni. (mint ahogy írtad, az Esztert is). Van egy kisfiú az oviban, akit Baltazárnak hívnak. Először furcsa volt, de egy gyönyörű kisfiú. Senki nem csúfolja, és a gyerekek sem akadnak fent a nevén.
2013. dec. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/107 anonim ***** válasza:
78%
Jól kibaxxtok szegény gyerekkel :(
2013. dec. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/107 anonim ***** válasza:
68%

Ez speciel egyáltalán nem tetszik, pedig általánosságban véve kedvelem a különlegesebb neveket. A kedvenc fiúnevem például a Bercel (legnagyobb bánatomra rettentően nem passzol a családnévhez, így végül nem ezt kapta a fiunk).


Én amúgy Piroska vagyok, ez is béna név állítólag, nekem mégsincsenek rossz benyomásaim a nevemmel vagy a csúfolódással kapcsolatban, tudni kell kezelni ezt is. Az igazság az, hogy bárkit lehet csúfolni, tökmindegy miért, de lehet rajta fogást találni, és ha az illető nem képes kiállni magáért, akkor hamar perifériára szorul és céltábla lesz, de ez szerintem legkevésbé sem a névtől függ.

Ha nektek csak ez tetszik, és illik is a családnévhez, miért ne lehetne Szecső a fiatok? A megérzéseitekre hallgassatok szerintem, ha ő nektek Szecső, akkor igenis kapja meg ezt a nevet!

2013. dec. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/107 anonim ***** válasza:
44%

Maga a név tetszik, de nem adnék ilyen nevet a gyerekemnek, mert mindig a macskám jutna eszembe róla (Szedernek hívják, és Szecsinek szoktam becézni).

Egyébként manapság tényleg divatosak a régi magyar nevek, és ha mellé egyszerű, szokványos vezetékneve van, akkor nem lesz baj a névvel. Csúfolni meg bármiért lehet valakit, nem csak a nevéért.

2013. dec. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/107 anonim válasza:
60%

Kedves kérdező!

Végül milyen nevet választottatok?

2020. dec. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!