Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szokatlan, túl ismeretl...

Nagyon szokatlan, túl ismeretlen nevet adni kiszúrás egy gyereknek?

Figyelt kérdés

Most vagyok várandós a harmadik gyermekemmel, aki 90%, hogy kisfiú lesz (van már egy 17 és egy négy éves lányunk). Mindkettőjüknek kissé ritka a nevük, de mégsem annyira ismeretlen, mint amit a kisfiunknak szeretnénk adni. Akinek eddig elmondtuk, hogy melyik nevet szánjuk neki, mindenki nagyot nézett, és bár néhányan azt mondták, hogy szép és különleges, de gondoljuk meg, mert csúfolni fogják miatta egész életében (nem azért, mert ilyen Brájen vagy Rómeó), mindenhol ezerszer el kell majd mondani, mert annyira ismeretlen lesz stb.

Most pedig teljesen elbizonytalanodtunk a férjemmel, mert bár én annak idején nagyon örültem volna, ha nem én vagyok a hatodik Anna az osztályban, sokan azt mondják, inkább legyen a gyereknek átlagos, gyakori neve, mint valami különleges, szokatlan.

Ti mit gondoltok erről? Adnátok különleges nevet a csemetéteknek?


2013. aug. 27. 00:29
 51/107 anonim ***** válasza:
89%

38-asnak: "Viszont nem lesz egy Anna vagy Éva, vagy József sem"


Az Anna az most is benn van a Top5-6 névben az újszülöttek kötzött, úgyhogy nem valószínű, hogy 1 sem lesz belőle. Éva és József tényleg sokkal kevesebb van most a gyerekek között, mint mondjuk 30 vagy 60 éve akár, de szerintem minden korosztálynak megvan a maga névdivatja. Pl. 10 éve Csenge, Zétény, Lilien stb. nevekre mindenki forgatta a szemét, most nem alig van olyan ovis/bölcsis csoport, ahol ne lenne belőle akár több is. Vagy 20 éve Dominik, Noel is milyen extrém volt, most meg teljesen átlagos és egyáltalán nem ritka.

Azért azt nem gondolom, hogy a Szecső nevet felkapnák és 10 év múlva gyerekek százai kapnák ezt a nevet.

2013. aug. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/107 anonim ***** válasza:
84%

" bár a kedvenc fiú nevemet lehet, hogy nem merném bevállalni." --> mért, mi lenne az? :D


amúgy nem rossz ez a név, nekem hangzásra nem tetszik, de nem a ritkasága miatt.

2013. aug. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/107 A kérdező kommentje:
Bár annak ellenére, hogy először nem szerettem volna elárulni, egyszer már említettem, hogy mi lenne a név, de leírom még egyszer, hátha valaki nem olvasta: Szecső.
2013. aug. 30. 01:52
 54/107 anonim ***** válasza:
98%
Nekünk van Szecső a baráti körben, Lecsónak és Szecskának becézik... mondjuk ő nem haragszik érte, de utálja a nevét.
2013. aug. 30. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/107 anonim ***** válasza:
95%
Én is különleges nevet szánom a gyerekemnek, de ennyira azért nem szúrnék ki vele. Hogy fogjátok becézni? Szecsi? Csecsi? Szecsike? Lehet érdekes nevet adni egy gyereknek, de kiszúrni nem kéne vele, Te irigyelted gyerekként a különleges nevű embereket, ő pedig irigyelni fogja az átlagos nevű embereket.
2013. aug. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/107 anonim ***** válasza:
73%

Nem adnék ilyen nevet.

Vannak olyanok, amik nem annyira felkapottak, de mégis szépek. Mint az Abigél. Eszembe se jutott eddig, pedig nagyon szép.

A Szecső egyáltalán nem tetszik. Valami mezőgazdasági dolog jut róla eszembe, mint a cséplő, majd eszembe jut konkrétan mi.

2013. aug. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/107 A kérdező kommentje:

Hát, direkt azért ezt a nevet választottuk, mert olyat szerettünk volna mindketten, amit nem feltétlenül lehet becézni. A férjemnek is, nekem is elég gyakori nevünk van, és mi sem szerettük soha, ha például Annuskának, Annácskának vagy Andriskának hívtak (hívnak) bennünket.

Abban lehet, hogy igazatok van, hogy mivel mi gyakori nevűek vagyunk, ezért irigyeljük a ritkább nevűeket, ők pedig fordítva, de azt gondolom, hogy Szecsőből tényleg nem fogja tíz kisfiú odakapni a fejét az óvodában, amikor szólunk neki.

2013. aug. 30. 10:15
 58/107 anonim ***** válasza:
89%

Hát mindegy, akkor add neki ezt a nevet.

Szerintem nem szép, de az a lényeg, hogy neked tetszik. Hogy neki tetszik-e az majd kiderül. Nevet lehet változtatni szerencsére.

2013. aug. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/107 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ma már nem nagyon lehet "különleges" nevet adni a gyereknek mert nagyon sokaknak van a mi gyerekkorunk neveitől eltérő neve.


Láttam már Tádeusz Rémuszt, de az új ovis csoportban lesz Brendon Dzsúlió, Kaitlin Grace, Izsák Jeremi és Odin Norisz keresztnevű is (igen, ezek csak a keresztnevek voltak).

2013. aug. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/107 anonim válasza:
28%
Engem érdekelne a név, ha elküldöd. :)
2013. aug. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!