Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem azt, hogy a...

Hogyan kezeljem azt, hogy a férjem és az öcsém összefogtak ellenem?

Figyelt kérdés

Az öcsém 1 hónapja ideköltözött, mert ebbe a városba fog egyetemre járni és munkát is talált. Amióta itt van, nagyon megértik egymást a férjemmel. A legnagyobb baj, hogy kitalálták, hogy minden este legyen főtt étel, mert otthon is így volt nálunk és férjeméknél is, és hogy ez milyen jó volt. Nem értik meg, hogy én 8-9 órákat dolgozok, anyám sosem dolgozott anyósom meg óvónő, vagy 10re jár dolgozni vagy fél 2-kor végez. És nem, nem vagyok hajlandó minden este munka után nekiállni főzőcskézni ahelyett, hogy a gyerekeinkkel foglalkoznék, mert ők most kitalálták hogy nekik nem jó a tegnapi.


A férjemmel egyre többet vitatkozunk ezen.


Mit tudnék tenni?


2014. szept. 6. 16:00
 71/93 anonim ***** válasza:
0%
Ez jó váltott műszak , vagytok 3 an és mindennap más főz.Nem szeretsz főzni, akkor rendelj 3 főre.Gondolom fizetni sem szeretsz....
2014. szept. 8. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/93 anonim ***** válasza:
17%
Koszi, 70, hogy leírtad, neked mi tart 2 óráig.
2014. szept. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/93 anonim ***** válasza:
63%
Én nem értem a 70est, miközben kockázod a cuccokat nem megfő a krumpli vagy a tészta? nekem egy pörkölt vacsora nem több mint 30-45 perc míg az asztalra kerül...ezenkívül van húsleves lefagyasztva ,főzök bele csigát és 2 fogás megvan ,nagyon max egy óra .És akkor nagyon nem vagyok szuper háziasszony.
2014. szept. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/93 anonim ***** válasza:
77%

Mi tart két óráig?

Gulyásleves, jó húsleves, bableves, babgulyás pl.

Pörkölt és ehhez kapcsolódó ételek is - rizseshús, tarhonyás hús.

Kb. 1-1,5 órásak a tepsis ételek is, mert kb. fél óra mindent megpucolni, szeletelni, fűszerezni és kb. egy óra, mire megsül minden. Mindeközben gyerekezni, teríteni, mosást indítani, ruhát beszedni, vagy egy-két cuccot kivasalni....Főzés, vacsora után mosogatni, konyhát rendbe szedni.

Lehet, hogy te ingyencselédnek születtél és még élvezed is, de az a te bajod.

2014. szept. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/93 anonim ***** válasza:
2%

Miért vagy agresszív, utolso? Es mi koze a főzésnek az ingyencselédséghez? Ha te annak tartod magad, az a te problémád, te rangsorolja oda magad. En nem vagyok az azert, mert fozok.

Mellesleg a felsorolt ételek egyike se jelent 2 ora munkát. Az, higy mennyit dolgozik vele valaki, meg mennyi ido alatt keszul el, az ket kulonbozo dolog. Ennyi erővel mondhatnám, hogy nálam a joghurtos csirkemell lapított burgonyával majdnem egy teljes nap. Előző este beleteszem a csirkemellet a fűszeres joghurtba, másnap délután 3kor meg a sütőbe es este hatra kesz is van. De effektíve dolgozom fele max fel órát, mert annyi ido alatt bele tudom tenni a joghurtba a csirkét, meg tudom pucolni a krumplit, sot, ossze is vágom. Sütés alatt nem kell hozzányúlni a húshoz, a krumplival kell meg rengeteget dolgozni, mert leszurom es varja teszem... Azt hiszem a 70. valaszado irta, hogy o 2 órát dolgozik a pörkölttel - neki ugy jo, en nem ugy fozom- de szerintem o kivetel, az atlag ember nem olyan aprólékos. A mosás, gyerekkel valo foglalkozás, vasalas nem főzés, az megint nem tudom hogy jon ide.

2014. szept. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/93 anonim ***** válasza:
82%

Itt senki sem agresszív. Te állítod be magad valami szupernőnek, mert te 12 óra munka után is minden nap friss kaját rittyentettél és leszóltad (sőt, szaranyáztál és minek család annak, aki nem akar gondoskodni róluk, mert nem akar minden nap a tűzhely mellett állni) a kérdezőt és mindenki mást, aki nem ezt teszi.

Én is főzök, főztem is, mert szeretem. Ettől még elfogadom, hogy más nem csinálja minden nap, vagy éppenséggel utálja. Van, aki meg minden nap kimossa a napi szennyest és vasal, na én meg azt utálom.

És hogy jön ide a többi? Ezek szerint a te háziasszonyságod a mindennapokban kimerül a főzésben és minden egyéb teendő valaki másra hárul? Akkor nem nehéz minden nap meleg ételt tálalni vacsorára! Vagy mesélj, nálad ki pakolja el a főzés közben/után keletkezett rumlit? Az nem esik bele a főzéshez tartozó házimunkába?

Nagyon könnyű úgy ugrálni, hogy nem te vagy a kérdező cipőjében. Rád meg azt lehet mondani, hogy biztos szar anya vagy, mert folyton a lakásodat sikálod, meg a konyhában robotolsz, ahelyett, hogy a gyerekeidet vinnéd a játszótérre. Ítélkezni nagyon könnyű, de vigyázz vele, mert valahol mindenki szar valamiben!

2014. szept. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/93 anonim ***** válasza:
13%

Keversz valakivel. En nem szaranyaztam es nem tartottam magam szuper anyának sem.

Mellesleg főzésrol volt szó, nem a tobbi házi munkáról.

6, 12, 15, 18, 40, 42, 44, 60, 62, 64, 67, 72, 75 valasz volt az enyem. Idezd kérlek, hol irtam azt, hogy en szupernő vagyok, aki meg nem főz, az szaranya.

2014. szept. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/93 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy kinek mi mennyi ideig tart sok mindentől függ. Főként attól, hogy ki mit tart főzésnek. Mert már mint említették többen is, az "összedobok egy tojást sonkával, hagymával", az nem főzés. Azt én is szoktam időnként összedobni, de erre nem tekintek úgy, mint főzésre.


Mi ínyencek vagyunk, a kajába bele rakjuk ami kell neki ahhoz, hogy FINOM legyen.


77-es: Nem tudom, mindezek mellett mennyi munkaidőben dolgozol, azt valahogy bölcsen elhalgattad idáig.


Ráadásul hiába hangoztatod itt, hogy egy 2 órás kajánál mondjuk az effektív munka 40 perc, mert vitathatatlanul igazad van. DE ha este 7 órakor érsz haza, mint én legtöbbször, akkor is 1 óra alatt fog az a rohadt kaja megfőni, hiába nem kell már hozzá nyúlnod miután 1 óra alatt összepakoltad. Tehát: szerinted végtelenül egészséges dolog este 9-kor vacsorázni, csak azért, hogy frissen főtt kaját ehessünk?

Ne haragudj, ennek sem én, sem a családom nem látja értelmét. Arról nem is beszélve, hogy a főtt kaja lehet hogy finom ugyan, de nem feltétlenül egészséges. Nálunk ráadásul nem is olcsóbb mint a hideg vacsora.


Nem az a gondja senkinek, hogy te mindennap főzöl, hanem mert ezt olyan kioktatólag tálalod, mintha nem bírnád megérteni, hogy mások meg miért nem.


70-es voltam.

2014. szept. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/93 anonim ***** válasza:
8%
Nem, nem hallgattam el. "En most nem dolgozom, de amikor dolgoztam is igy volt. Reggel 8ra mentem, este 6ig dolgoztam, utana foztem. "
2014. szept. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/93 anonim ***** válasza:
71%
Mellesleg nem oktattam ki senkit, nem tudom honnan vetted. Idezd, legyszives.
2014. szept. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!