Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem azt, hogy a...

Hogyan kezeljem azt, hogy a férjem és az öcsém összefogtak ellenem?

Figyelt kérdés

Az öcsém 1 hónapja ideköltözött, mert ebbe a városba fog egyetemre járni és munkát is talált. Amióta itt van, nagyon megértik egymást a férjemmel. A legnagyobb baj, hogy kitalálták, hogy minden este legyen főtt étel, mert otthon is így volt nálunk és férjeméknél is, és hogy ez milyen jó volt. Nem értik meg, hogy én 8-9 órákat dolgozok, anyám sosem dolgozott anyósom meg óvónő, vagy 10re jár dolgozni vagy fél 2-kor végez. És nem, nem vagyok hajlandó minden este munka után nekiállni főzőcskézni ahelyett, hogy a gyerekeinkkel foglalkoznék, mert ők most kitalálták hogy nekik nem jó a tegnapi.


A férjemmel egyre többet vitatkozunk ezen.


Mit tudnék tenni?


2014. szept. 6. 16:00
 81/93 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondtam, mert osztod az észt, és nem veszed figyelembe a kérdező, vagy mások egyedi körülményeit. Neked megy, másnak is menjen.


Azért nézz magadba. Van gyereked? Amikor dolgoztál a főzés és a házimunka mellett mennyi időd volt rá? És a férjedre?


Kövezz meg érte, de mi fontosnak tartjuk az együtt töltött időt. Pl. ha végzek a melóval már 5 körül, a férjem mondja, hogy nehogy főzzek, menjünk inkább kirándulni. Erdős, dombos vidéken lakunk, nem lehet betelni vele. És olyankor fogon magam, és megyünk. Olyan is volt már, hogy hazaesett, és még nem végeztem a melóval, de inkább felálltam és mentünk együtt kirándulni, sétálni. Bepótoltam a melót inkább másnap hajnalban. Szóval nekünk ezek, és a hozzá hasonlók sokkal fontosabbak, mint a frissen főtt meleg vacsora az asztalon.


Azt sem tudni, hány éves vagy mióta vagy férjnél, és milyen a kapcsolat köztetek.


Mindenesetre hidd el, az sem rossz amit mi csinálunk, 25 éve vagyunk együtt, nem unjuk egymást, a nagy kamasz fiunk szereti velünk tölteni az idejét, csak ritkán jár bulizni.


Valószínűleg a kérdezőnél is más a fontossági sorrend, mint nálad. Ez egyáltalán nem baj. Mintahogy az sem, ahogy te élsz, és gondolkodsz. Ettől még értékes ember vagy. De a kérdező is az. Nem kell őt kioktatni, hogy hogyan kell főzni minden nap, hisz nem ezt kérdezte.

2014. szept. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/93 anonim ***** válasza:
73%
En egy szoval nem mondtam, hogy kell fozni es rossz az, ha valaki nem akar, hanem mast csinal helyette. Kiforgattatok amit irtam. Hibat kovettem el, amikor megkerdeztem, hogy mit lehet 2 oran keresztul fozni. Ebbe sikerult mindenkinek belekotnie, holott semmi rossz szandek nem volt benne, csupan egy egyszeru kerdes volt, mert nem ertettem, hogy a csudaba lehet valamivel ket orat dolgozni. Na mindegy, befejeztem. Ertelmetlen ide irni. A kerdezo amugy is megbeszelte mar a parjaval
2014. szept. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/93 anonim ***** válasza:
60%

70%-os.

Attól, hogy te nem aprólékosan főzöl, más megteheti.

Ha nekiszomorodok néha napján, akkor sem fél óra alatt. Inkább legyen 2 óra, de ne legyen belőle moslék.

2014. szept. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/93 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy a férjed megértette a lényeget. A tesóddal azért még beszélgess el, ő nincs abban a helyzetben nálatok, hogy húzogassa a száját.

Előttem már többen leírták, a pofátlanságnak is van határa. Neki inkább hálásnak kellene lennie, hogy befogadtátok, és heti x nap főtt kaját eszik. A többi napon pedig menjen el a menzára, minden fősulin van olyan.

2014. szept. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/93 anonim ***** válasza:
51%

"70%-os. Attól, hogy te nem aprólékosan főzöl, más megteheti.

Ha nekiszomorodok néha napján, akkor sem fél óra alatt. Inkább legyen 2 óra, de ne legyen belőle moslék. "


Nem akartam többet írni, de ezt nem tudom szó nelkul hagyni. Az, hogy te nem vagy képes fel ora alatt normalis ételt fozni, téged minősít, nem engem. Nem tudsz normálisan vitázni, neked bunkóznod kell? Gratulálok. A gyerekednek ne ezt a stílust add tovább.

2014. szept. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/93 anonim ***** válasza:
60%
Mégis melyik szavam volt bunkó veled szemben?
2014. szept. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/93 anonim ***** válasza:
54%
Konkretan erre gondoltam: "Inkább legyen 2 óra, de ne legyen belőle moslék." Merthogy ezek szerint, aki nem mokol 2 orat a fozessel, az moslekot allit elo. A masik lehetoseg, hogy magadat minositetted vele -rovidebb ido alatt csak moslekot tudsz kesziteni-de nem hinnem, hogy igy gondoltad.
2014. szept. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/93 anonim ***** válasza:
80%

Azt elfelejtettem említeni, kedves 70%-os, hogy nem mindenki szereti a lefagyasztott kajákat. A férjem például rosszul van tőlük. Pont ezért nincs is akkora mélyhűtőnk, hogy a direkt nagy adagok főzésére rendezkedjek be. Persze van egy-két dolog, amivel én is ezt csinálom, de igen csekély számú.

Szóval: még mindig ívesen lesz...od, hogy mások másképp gondolják, csinálják. Egyedül ez a probléma veled.

Azt mondod bunkóznak veled, pedig ez nem így van. Mindenki elmondja mit gondol. Te is. Viszont mindenkibe belekötsz, aki nem tud fél óra alatt vacsorát főzni. Vagy nem akar.

Magadra húzod az embereket, aztán még te csodálkozol, ha nem hagyják magukat.

Szerinted téged sértegetnek, pedig te sem vagy szent. Elvégre te kérdezted meg itt egy régebbi kommentedben, hogy mi a francért vállal családot az, aki nem akar gondoskodni róluk. Nem igaz???

2014. szept. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/93 anonim ***** válasza:
Nem, nem igaz, draga utolso. Nem irtam ilyet. Legyszives mutasd meg, melyik kommentemben irtam volna. Parral elobb megtalalod, hogy melyikeket irtam en.
2014. szept. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/93 anonim ***** válasza:
Ami jelenleg 8-as az te voltál?
2014. szept. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!