Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem azt, hogy a...

Hogyan kezeljem azt, hogy a férjem és az öcsém összefogtak ellenem?

Figyelt kérdés

Az öcsém 1 hónapja ideköltözött, mert ebbe a városba fog egyetemre járni és munkát is talált. Amióta itt van, nagyon megértik egymást a férjemmel. A legnagyobb baj, hogy kitalálták, hogy minden este legyen főtt étel, mert otthon is így volt nálunk és férjeméknél is, és hogy ez milyen jó volt. Nem értik meg, hogy én 8-9 órákat dolgozok, anyám sosem dolgozott anyósom meg óvónő, vagy 10re jár dolgozni vagy fél 2-kor végez. És nem, nem vagyok hajlandó minden este munka után nekiállni főzőcskézni ahelyett, hogy a gyerekeinkkel foglalkoznék, mert ők most kitalálták hogy nekik nem jó a tegnapi.


A férjemmel egyre többet vitatkozunk ezen.


Mit tudnék tenni?


2014. szept. 6. 16:00
 21/93 anonim ***** válasza:
95%
Nem értem, miért tűröd el, hogy csicskáztassanak... Mondd meg nekik, hogy neked is van életed, te is szeretnél néha pihenni, meg a gyerekeiddel lenni, nem csak robotolni egész nap, úgyhogy nem lesz minden nap főtt kaja, ha annyira hiányzik nekik, csinálnak maguknak, vagy rendelnek valamit.
2014. szept. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/93 anonim ***** válasza:
98%

Újra és újra kiderül, hogy a pofátlanságnak nincs és nem is lesz határa...

Ez az egész amúgy nagyon egyszerű, megmondod nekik, hogy te nem vagy se az anyjuk, se a cselédjük. Ha friss kaját akarnak akkor szépen kössék fel a kötényt és csináljanak maguknak. Jaaa már nem is olyan fontos, már tudnak is élni nélküle? Probléma megoldva.

Amúgy rengetegen írták, hogy milyen szörnyű a kérdező, bezzeg ők, ha hulla fáradtan félzombi állapotban is vannak, de akkor is minden nap meleg kaja KELL legyen. Hát szíveim, ez a ti bajotok, a ti életetek. Miért kell mást megkövezni, mert nem úgy él ahogy ti? Gondolom most rögtön kezditek is nekem rakni a máglyát, de én még csak ennyit se szoktam főzni, mint a kérdező. Hétvégén szoktam és nagyon-nagyon ritkán hétköznap, ha van időm, kedvem, energiám. Gyerekkoromban se volt soha meleg kaja vacsorára, aztán fölnőttem valahogy. Ja és a férjem sem kisbaba aki vár a cumisüvegre, ha kell neki valami megcsinálja magának.

2014. szept. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/93 anonim ***** válasza:
98%

En azt nem ertem, hogy akik azt irjak, hogy nem akarsz gondoskodni a csaladrol, meg kifogasokat keresel, azok hogy is latjak az eletet?

A nö dolga, hogy teljes munkaidöben dolgozzon, tisztan tartsa a lakast, minden hazimunkat elvegezzen, gyereket neveljen es naponta fözzön mert ugye csak a friss a jo. A ferfi meg jarjon el dolgozni, es ha vege a munkaidönek a szabadidejeben termeszetes, hogy azt csinal amit akar. Ha besegit a hazimunkaba, akkor piedesztalra kell emelni. Ha a nönek meg esetleg nincs mar kedve minden aldott nap fözni, akkor rossz feleseg.

Hat nem tudom ez nekem eleg közepkori felfogas.

En azt szoktam mondani a ferjemnek, ha panasz van a rendre ( a fözes hala istennek nem tema nalunk), hogy egy pont ugyanannyi oraban dolgozok, mint te, igy te is megcsinalhattad volna. Kettö, ha majd eltartasz es nekem nem kell dolgoznom, akkor majd rend lesz. Addig nem. En megmondanam az öcsemnek, hogy örüljön a jodolganak, hogy itt lakhat es enni kap, es ha tovabb hecceli a ferjem, nagyon rövid idön belül mehet amerre lat. A ferjemnek meg azt , hogy eddig se föztem naponta, es hogy büszke lehet magara, hogy a hisztijevel a gyerekeidtöl veszi el a legfontosabb idöt. Es kerek perec megmondanam, hogy nem fogok fözni minden nap, es erröl nem vitatkozom, ha nem tetszik, csinaljak meg ök.

2014. szept. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/93 anonim ***** válasza:
97%

". A legnagyobb baj, hogy kitalálták, hogy minden este legyen főtt étel, mert otthon is így volt nálunk és férjeméknél is, és hogy ez milyen jó volt. "


ABBAN teljesen igazuk van, hogy az jó, ha minden este van fött étel.


Ha nekik ez KELL, akkor a legegyszerübb megoldás, hogy FÖZNEK ÖK KETTEN.

Ugyanis a férfiak is KÉPESEK fözni, és ha NEKIK kell a fött étel, akkor csinálják meg ÖK MAGUK!

2014. szept. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/93 anonim ***** válasza:
98%
24-es: Biztos azt hiszik, hogy leesik a csunyájuk, ha megfogják a fakanalat.
2014. szept. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/93 anonim ***** válasza:
96%
Hol van az megírva hogy neked kell azt a vacsorát mindig megfőzni? A férjed és az öcséd nem segíthet? Oszd be, hogy melyik nap ki főz. Azért tudod az öcséd rendesen ingyen élő.
2014. szept. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/93 anonim ***** válasza:
96%
Én a helyedben megmondanám az öcsémnek, hogyha nem tetszik neki, hogy neked nincs kedven minden este főzőcskézni, főzzön magának, vagy költözzön el. Örüljön, hogy megengedtétek, hogy nálatok lakjon, nehogy már még ő dirigáljon..
2014. szept. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/93 anonim ***** válasza:
94%

Nem vagy köteles főzni, ha nem szeretnél és ha ki tudjátok fizetni, hogy mindent rendeltek. A férjednek és öcsédnek is megmondhatod, hogy megrendelitek a vacsit, szépen leültök megenni, teljesen mindegy ki főzte.

Mi főzünk egyébként, de a férjem hétfőn és szerdán edzésen van, este 9-kor jön haza, ilyenkor én főzöm a vacsit, kedden és csütörtökön pedig én vagyok nyelvsuliban ezért ezeken a napokon ő főz (a férfiak is képesek rá) 10-re érek haza, nem fogok akkor nekiállni és ezt a férjem is teljesen megérti és nem követelőzik.

Esetleg ti is osszátok fel a napokat, így csak minden 3. napon kellene főznöd, mellesleg valószínűleg nem akarnák ezt annyira a fiúk és nem szekálnának tovább téged :)

2014. szept. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/93 anonim ***** válasza:
92%

"A másnapos ételt senki nem szereti."


A töltött káposzta akkor finom igazán, ha már 1-2 napja áll, és összeértek az ízek.

Hülyeség ez, hogy másnapos kaját nem eszik valaki, válogatósság, finnyásság.

2014. szept. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/93 anonim ***** válasza:
88%
30-as: Esetleg mert nem olyan szolgalelkű, mint te, és nem árulja el a nőtársait. De ez csak egy tipp.
2014. szept. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!