Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem azt, hogy a...

Hogyan kezeljem azt, hogy a férjem és az öcsém összefogtak ellenem?

Figyelt kérdés

Az öcsém 1 hónapja ideköltözött, mert ebbe a városba fog egyetemre járni és munkát is talált. Amióta itt van, nagyon megértik egymást a férjemmel. A legnagyobb baj, hogy kitalálták, hogy minden este legyen főtt étel, mert otthon is így volt nálunk és férjeméknél is, és hogy ez milyen jó volt. Nem értik meg, hogy én 8-9 órákat dolgozok, anyám sosem dolgozott anyósom meg óvónő, vagy 10re jár dolgozni vagy fél 2-kor végez. És nem, nem vagyok hajlandó minden este munka után nekiállni főzőcskézni ahelyett, hogy a gyerekeinkkel foglalkoznék, mert ők most kitalálták hogy nekik nem jó a tegnapi.


A férjemmel egyre többet vitatkozunk ezen.


Mit tudnék tenni?


2014. szept. 6. 16:00
 51/93 anonim ***** válasza:
21%
A pörkölt tartalmas?
2014. szept. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/93 anonim ***** válasza:
30%
Ez a lefagyasztani meg... gusztustalan az ilyen. Vizes hányadék lesz belőle. Inkább eszem egész héten ugyanazt, mint egyszer egy megfőzött, majd lefagyasztott, majd kiengedett ocsmányságot.
2014. szept. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/93 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezen vitatkozni, csak nem és kész.


Ezek csak szájhősök. Azt hiszik ha sokáig toszogatnak akkor majd megunod és főzni fogsz, de nem fognak ezért lelépni. Naná, hülyék lenének. Ne hagyd magad, mert idővel beletörődnek. Legyél határozott.

2014. szept. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/93 anonim ***** válasza:
59%
A férjemnek a pörkölt a tartalmas:) meg általában amiben elég husi van.
2014. szept. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/93 anonim ***** válasza:
99%

Mi ez itt? :D Finnyásfelvonulás?

Mi addig esszük a kaját, míg el nem fogy, vagy meg nem romlik. És nem azért, mert muszáj, mert anyám lusta főzni, hanem azért, mert ami hétfőn paprikás krumpli volt, az keddre is paprikás krumpli marad.

Én se főznék minden áldott nap.

Ha annyira friss kaját akarnak, dobják össze maguknak, ha úgyis csak fél meg 1 óra egy vacsit összerakni. Ezek az érvek csak arra jók, hogy a kérdező nekiszegezhesse őket a 2 úri legénynek.

Eszem megáll. Valahol 7/5 nap csak kenyérre futja, mások meg hisztiznek mert nem aznapi a kaja... Nagyon nevetek! :D

2014. szept. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/93 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok ebbe nagyon beleszólni, de nálunk itthon hetente egyszer (!) van főtt étel, általában szombaton, amit anyuval közösen csinálunk. A hét többi napján vagy a maradékot esszük, vagy hideget. Ez így van mióta megszülettem, 15 éve, és lehet nem fogjátok elhinni, de: még élek :O
2014. szept. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/93 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó, ilyen kérésért minimum a nyakukba öntöttem volna egy tál pörköltet. A kedves öcsémnek, ha ekkora arca lenne küldeném is el onnan, de minimum megmondanám neki és a kedves férjemnek is, hogy huh szuper ötlet, én is szívesen ennék minden nap főtt kaját, osszák be melyik nap ki főz, és ezek után én nem főznék még annyit sem mint eddig.
2014. szept. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/93 anonim ***** válasza:
100%

Sosem fogom megérteni ezt a mentalitást, ami szerint a nőnek KELL gondoskodni a család kiszolgálásáról házimunka terén.

Miért is? Itt szokott az a válasz jönni, hogy a férj gondoskodik az anyagiakról. Ahol ez valóban így van, és mindkét félnek kielégítő, akkor rajta.

De ha a férj nem 100 %-osan gondoskodik az anyagiakról, azaz a nőnek is dolgozni kell, akkor honnan az elvárás, hogy a család kiszolgálása mégis a nő feladata 100 %-ban?


Kérdező, egyébként egyszerű, amit tenni tudsz. Nem főzöl többet, mint eddig, sőt! Mivel te is dolgozol, szépen beosztjátok, hogy melyik nap ki főz, még lehet kevesebbre is jön ki a részed.

Ha erre a "fiúk" nem vevők, akkor így jártak.

Szerintem te sem a nemi szerveidnél fogva főzöl, nekik sem azzal kellene.

2014. szept. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/93 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ma ebéd után anyósom elviszi a gyerekeket, akkor leülünk a férjemmel megbeszélni. Aztán beszélek az öcsémmel is.
2014. szept. 7. 11:49
 60/93 anonim ***** válasza:
0%

47!

Mar irtam, jelenleg nem dolgozom, de amikor dolgoztam, akkor is főztem minden nap. Ettől nem érzem magam szupermaminak, se most, se akkor nem ereztem igy. Kb millió no van, aki képes ra munka mellett is. Kimondottan az érdekelt volna, hogy mi az az etel, amivel 2 órát kell foglalkozni, mert el se tudom képzelni.

2014. szept. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!